Almeria, Španělsko – dovolená, počasí, letenky

Evropa

Almería je provincie nacházející se v jihovýchodní části Španělska, konkrétně v autonomním společenství Andalusie. Je známá svou jedinečnou krajinou, včetně pouštní oblasti Tabernas, která je často označována jako „evropská poušť“ kvůli svému suchému klimatu a podobnosti s krajinou Divokého západu. Jedná se o oblíbenou dovolenkovou destinaci lidí z mnoha koutů světa.

Almería ve Španělsku má středomořské podnebí s horkými léty a mírnými zimami. Díky tomu je oblíbenou turistickou přímořskou destinací v Evropě, zejména pro ty, kteří vyhledávají slunečnou dovolenou na pláži. Provincie se pyšní pobřežím, které se táhne v délce asi 220 kilometrů a nabízí řadu krásných pláží a křišťálově čistou vodu.

Almería nabízí rozmanitou kombinaci nádherné krajiny, bohaté historie, vynikající kuchyně a příznivého klimatu, což z ní činí fascinující místo k návštěvě ve Španělsku.

Španělsko, Almeria – dovolená

Almeria se nachází na jihovýchodě Španělska a nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody, bohatého kulturního dědictví a krásných středomořských pláží. Zde je několik tipů, jak strávit dovolenou v Almerii ve Španělsku:

 • Prozkoumání města Almeria: maurská pevnost Alcazaba, historické centrum a katedrála v barokním stylu, procházka po plážové promenádě a ochutnávka místní kuchyně v mnoha restauracích.
 • Užívání si pláží: krásné pláže, včetně Playa de los Genoveses a Playa de Monsul v nedalekém přírodním parku Cabo de Gata-Nijar.
 • Navštívení přírodního park Cabo de Gata-Nijar: úchvatná krajina, členité pobřeží a odlehlé pláže, možné pěší túry a poznávání jedinečné flóry a fauny.
 • Objevování pouště Tabernas: jediná poušť v Evropě, která byla oblíbeným místem natáčení mnoha westernových filmů.
 • Potápění nebo šnorchlování: Almeria je skvělým místem pro podmořské aktivity, kde lze objevovat bohatý podmořský život a podmořské jeskyně v křišťálově čistých vodách.
 • Ochutnávka lahodné místní kuchyně: pokrmy jako tapas, čerstvé mořské plody a tradiční jídla jako „gurullos“ nebo „ajo blanco“ jsou oblíbenými možnostmi v evropské gastronomii.
 • Prozkoumání Bílé vesnice: bílé vesnice v oblasti Alpujarra, jako je Mojacar nebo Nijar, jsou oblíbené pro své malebné uličky, řemeslné dílny a úchvatné výhledy na okolní krajinu.
 • Návštěva zábavního parku Mini-Hollywood: živá představení, navštívení zoologické zahrady a prohlídky filmových kulis, kde návštěvníci zažijí Divoký západ.
 • Venkovní aktivity: v horách Sierra de los Filabres nebo Sierra de Alhamilla se lze věnovat venkovním aktivitám, jako je pěší turistika, jízda na horském kole nebo jízda na koni.
 • Relax a odpočinek: užívání si teplého počasí, lenošení na plážích nebo lázeňský den v některém z luxusních letovisek v Almerii.

Celkově Almerie nabízí kombinaci krásných pláží, bohaté kultury, nádherné přírody a jedinečných atrakcí, což z ní činí skvělou volbu pro dovolenkovou destinaci.

Mapa Almerie

Nejdůležitějším prvkem na mapě Almerie ve Španělsku je samotné město Almeria. Almeria se nachází v regionu Andalusie na jihovýchodě Španělska a je hlavním a největším městem provincie Almeria. Leží u Středozemního moře a je známé svým výjimečným klimatem, nádhernými plážemi a historickým významem.

Mezi hlavní pamětihodnosti a důležitá místa na mapě Almerie patří:

 • Alcazaba v Almerii
 • Katedrála v Almerii
 • Náměstí Plaza de la Constitución
 • Přístav Almeria
 • Playa de San Miguel
 • Přírodní park Cabo de Gata-Nijar
 • Centrum města: Almeria

Mapa Almerie celkově ukazuje město s bohatou historií, přírodními krásami a kulturním dědictvím, které je zajímavou turistickou destinací a živým místem pro život.

Almería na mapě rozhodně nelze přehlédnout.

Historické centrum Almerie

Historické centrum španělské Almerie je okouzlující čtvrť s bohatou historií a řadou kulturních a architektonických skvostů. Almeria se nachází v andaluském regionu a v průběhu staletí ji ovlivňovaly různé civilizace včetně Féničanů, Římanů, Arabů a křesťanů.

Jedním z vrcholů historického centra je Alcazaba v Almerii, pevnost pocházející z 10. století, z níž se naskýtá nádherný výhled na město a Středozemní moře. Se svými obrannými zdmi, věžemi a krásnými zahradami je jednou z největších muslimských pevností ve Španělsku.

Další významnou památkou v historickém centru je katedrála v Almerii, známá také jako katedrála Vtělení. Byla postavena v 16. století a představuje jedinečnou směs gotického a renesančního architektonického stylu. Její působivá fasáda a zdobený interiér z ní činí atrakci, kterou musíte navštívit.

Při toulkách úzkými uličkami historického centra narazí člověk na řadu historických budov, malebných náměstí a malebných uliček. Náměstí Plaza de la Constitución je živé náměstí obklopené barevnými budovami a venkovními kavárnami, zatímco Plaza Vieja je atmosférické náměstí s krásnými fasádami a živou atmosférou.

Costa de Almeria

Costa de Almería je region na jižním pobřeží Španělska, konkrétně v provincii Almería. Táhne se podél 217 kilometrů dlouhého pobřeží a vyznačuje se nedotčenými plážemi, křišťálově čistou vodou a krásnou přírodou.

Zde je několik důvodů, proč je Costa de Almería považováno za oblíbené místo pro dovolenou v Almerii ve Španělsku:

 1. Pláže: V regionu se nachází mnoho pláží oceněných modrou vlajkou, což svědčí o jejich čistotě a kvalitě. Od odlehlých zátok až po široké písečné úseky – Costa de Almería nabízí rozmanité možnosti pláží pro každého.
 2. Přírodní krásy: Oblast je proslulá svými pozoruhodnými přírodními krásami, včetně přírodních parků, rozeklaných útesů a pouštní krajiny. Například přírodní park Cabo de Gata-Níjar je biosférickou rezervací UNESCO s jedinečnou flórou a faunou, která poskytuje příležitosti k venkovním aktivitám a průzkumu.
 3. Podnebí: Costa de Almería se vyznačuje středomořským podnebím, které se vyznačuje mírnými zimami a horkými léty, což z ní činí ideální destinaci pro milovníky pláží a slunce.
 4. Kulturní dědictví: V oblasti se nachází bohaté historické a kulturní dědictví. V samotné Almeríi se nachází impozantní maurská pevnost Alcazaba z 10. století a katedrála v Almeríi, v níž se snoubí gotický, renesanční a barokní architektonický styl.
 5. Venkovní aktivity: Costa de Almería nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika, jízda na koni a vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a plachtění. Díky rozmanité krajině a přírodním lokalitám se tento region stává rájem pro milovníky přírody.
 6. Gastronomie: Almería je proslulá vynikající středomořskou kuchyní, která je známá svými čerstvými mořskými plody, tapas a místní zeleninou. Díky autentickým chutím a tradičním pokrmům se stává rájem pro milovníky jídla.

Celkově lze říci, že Costa de Almería nabízí kombinaci nádherných pláží u Středozemního moře, přírodních divů, kulturních památek a příjemného klimatu, což z ní činí oblíbenou turistickou destinaci ve Španělsku.

Pobřeží Almerie je plné nádherných pláží a modrým mořem.

Moře v Almerii – teplota vody

V moři se teplota vody v Almerii se obecně pohybuje od přibližně 15 °C v zimních měsících do 26 °C v létě. Je třeba poznamenat, že tyto teploty jsou přibližnými průměry a mohou se lišit v závislosti na ročním období a konkrétní poloze na pobřeží. V teplejších měsících, zejména v červenci a srpnu, bývá teplota vody v Almerii příjemná pro koupání a další vodní aktivity.

Středozemní moře v Almerii je známé svou křišťálově čistou vodou, zářivě modrými odstíny a krásnými písečnými plážemi. Mnohé z těchto pláží byly oceněny Modrou vlajkou, která označuje jejich čistotu a snahu o ochranu životního prostředí.

Mezi oblíbené pláže v Almerii patří Playa de los Muertos, Playa de Mónsul, Playa de los Genoveses a Playa de Aguadulce. Tyto pláže nabízejí různé vybavení, od lehátek a slunečníků až po restaurace na pláži, a jsou tak ideální pro odpočinek a zábavu.

Kromě koupání lákají vody Almerie také potápěče a šnorchlaře díky bohaté mořské biodiverzitě. Podmořský ekosystém regionu je domovem široké škály pestrobarevných ryb, korálů a dalších mořských druhů, které nabízejí fascinující zážitky pro milovníky podmořského světa.

Moře v Almerii má většinou velmi milou teplotu na koupání i jiné vodní aktivity.

Almeria – počasí

Almería je známá svým vynikajícím středomořským podnebím. Počasí v Almeríi je obecně teplé a slunečné po celý rok. Léta jsou horká a suchá, teploty často přesahují 35 stupňů Celsia.

Zimy jsou mírné a příjemné, teploty jen zřídka klesají pod 10 stupňů Celsia. Srážky jsou v Almeríi vzácné a region se těší přibližně 3000 hodinám slunečního svitu ročně.

Jak se dostat do Almerie – letenky

Do Almerie se lze dostat několika způsoby. Zde je několik běžných způsobů:

 1. Letadlem: Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se do Almerie dostat, je letět. Almeria má vlastní letiště, Almeria Airport (LEI), na které létá několik leteckých společností. Ceny letenek do Almerie a jejich dostupnost si lze ověřit na webových stránkách leteckých společností nebo v cestovních vyhledávačích, jako je Skyscanner nebo Kayak.
 2. Vlakem: Almeria má vlakové spojení s dalšími velkými španělskými městy, jako je Madrid a Barcelona. Jízdní řády vlaků a rezervace jízdenek jsou k dispozici na oficiálních stránkách společnosti Renfe, která je národním provozovatelem vlaků ve Španělsku.
 3. Autobusem: Almerii spojují s různými španělskými městy dálkové autobusové linky. Oblíbená autobusová společnost ALSA provozuje linky do Almerie. Jízdní řády a ceny jízdenek jsou na jejich internetových stránkách.

Pokud jde o cenu letenek do Almerie, může se lišit v závislosti na ročním období, na tom, jak dlouho dopředu si letenku člověk rezervuje, a na aktuální poptávce. Nejlepší porovnat ceny letenek do Almerie u různých leteckých společností a použít webové stránky pro porovnávání cen, aby člověk našel nejvýhodnější nabídku.

Pro milovníky roadtripů se přímo nabízí výlet do Benidormu, který se pyšní nádhernými plážemi.

Co vidětDovolená