Bregenz, Rakousko – festival, ubytování, Bodensee

Evropa

Bregenz ležící na břehu Bodamského jezera je okouzlujícím rakouským městem, v němž se dokonale snoubí přírodní krásy s kulturním bohatstvím. Tato malebná destinace uchvacuje návštěvníky alpskou krajinou, klidným jezerem a živou kulturní scénou. Jaké jsou zajímavosti města Bregenz?

Bregenz nabízí mnoho zábavných aktivit a je skvělým místem pro návštěvu Rakouska. Je plné zdobné architektury, půvabných uliček, mnoha místních obchodů, poutavého umění a několika fantastických muzeí.

Bregenz

Bregenz, město nádherně situované na břehu Bodamského jezera s pohledem na alpské scenérie, představuje jedinečnou destinaci. Město je centrem kulturních událostí, koncertů, divadelních představení a uměleckých výstav.

Okolní alpská krajina je zase ideální pro milovníky outdooru. Poskytuje možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a lyžování v zimních měsících.

Město Bregenz je známé především díky mnoha festivalům a kulturním památkám. Nejnavštěvovanější z nich je každoroční Bregenzský festival, na který se každé léto sjíždějí zájemci o vážnou hudbu i náhodní turisté, aby si u jezera vychutnali operní a orchestrální koncerty.

Kořeny města sahají až do doby bronzové, kdy zde osada Keltů vybudovala hradiště. Ta byla v roce 15 př. n. l. dobyta Římany a později se z ní stalo významné obchodní středisko. Poté, co bylo město kolem 8. století christianizováno galskými mnichy, se stalo sídlem hrabat z Bregenzu.

Bregenz mapa – kde leží?

Bregenz, hlavní město hornaté spolkové země Vorarlbersko, leží na jihovýchodním břehu Bodamského jezera na úpatí Pfänderu v nejzápadnějším cípu Rakouska. Bregenz mapa město zobrazuje do detailů.

Město Bregenz se rozprostírá na jih až k Bregenzer Ache a je rozděleno na Dolní a Horní město (Unterstadt a Oberstadt). Díky své poloze podél Bodamského jezera (Bodensee) a blízkosti Německa i Švýcarska je Bregenz jedním z nejnavštěvovanějších míst v Rakousku.

Bregenz je snadno dostupný všemi dopravními prostředky – autem, na kole, autobusem i vlakem. Nacházejí se zde tři vlaková nádraží: Bregenz, Bregenz Riedenburg a Bregenz přístav. V rámci Bregenzu je také výborná autobusová síť a mnoho parkovišť pro osobní auta.

Bregenz město za jeden den

Město Bregenz lze snadno navštívit za jeden den. Pokud si však někdo chce prohlédnout i okolí a udělat si výlet po památkách, bude potřebovat více času. Toto je dobrý itinerář toho, co lze stihnout za jeden den, aby si člověk město užil a zároveň viděl hlavní zajímavosti Bregenzu.

Pro začátek dne je nejlepší vstát brzy a vyjet lanovkou na Pfänder. Tam si lze vychutnat krátkou procházku a výhled na jezero Bodensee. Poté je nejlepší vydat se do centra a projít se horním městem a prohlédnout si hlavní budovy, jakými jsou radnice nebo kapucínský kostel. Přímo tam si lze dát oběd v typické rakouské restauraci.

Odpoledne je možné si vybrat návštěvu některého z muzeí nebo se vydat k Bodamskému jezeru, které je zdaleka tím nejkrásnějším, co je v Bregenzu k vidění. Je možné se tam projít, půjčit si kolo nebo se svézt trajektem.

Bregenz festival

Při procházce po promenádě u jezera si každý všimne velkého městského „plovoucího“ pódia, které se nachází přímo u břehu. Je postaveno nad vodou a konají se na něm četné koncerty, divadelní představení a festivaly.

Nejznámější z nich je slavný Bregenz festival (Bregenzer Festspiele). Koná se vždy v červenci a srpnu a je jedním z nejoblíbenějších evropských festivalů, na němž vystupují významné operní osobnosti a významní hudebníci a instituce, jako je Vídeňský symfonický orchestr.

Samotný areál je velký a pojme téměř 7 000 diváků. Představení se konají také na různých dalších místech v Bregenzu.

Bregenz Bodensee

Bodensee neboli Bodamské jezero je rozsáhlé jezero v Alpách, které se rozkládá na hranicích tří zemí: Rakouska, Německa a Švýcarska. Toto jezero, známé také jako Konstanz, je jedno z největších jezer ve střední Evropě a nabízí takřka fantaskní scenérie, bohatou historii a mnoho rekreačních možností.

Nejznámější města na březích jezera Bodensee jsou německá města Konstanz a Friedrichshafen, rakouské město Bregenz a švýcarská města Stein am Rhein a Rorschach. Jezero Bodensee má tvar podkovy a je domovem několik ostrovů. Největším z nichž je Mainau, známý pro své květinové zahrady.

Pokud někdo hledá v parných dnech místo k ochlazení, Bregenz je optimální volbou. Díky své poloze přímo na břehu Bodamského jezera má Bregenz několik vhodných míst pro ochlazení a relaxaci. Bodamské jezero představuje idylický kousek střední Evropy.

Po Bodamském jezeře se lze také vydat na výlet lodí společnosti Vorarlberg Lines. Doporučit lze například „Dreiländer Panaoramafahrt“ v délce trvání cca 2 hodiny nebo okružní plavbu v Bregenzském zálivu v délce trvání přibližně jednu hodinu.

Lze si také pronajmout vlastní loďku. Půjčovna loděk sídlí přímo u jezerní promenády a za pár minut je člověk uprostřed Bodamského jezera.

Bregenz Bodensee neboli Bodamské jezero nabízí pohádkové scenérie a mnoho rekreačních aktivit.

Bregenz Rakousko – co vidět

Bregenz je kulturně a krajinářsky bohaté město v srdci rakouského alpského regionu. Toto město ležící na břehu Bodamského jezera patří k nejkrásnějším v Rakousku. Krásné jezero, které stojí za výlet, je ale např. i vzdálenější Hallstattské jezero.

Bregenz není tak turisticky navštěvované jako rakouský Hallstatt nebo francouzský Colmar, takže hlavní atrakce Bregenzu lze navštívit, aniž by se člověk musel pohybovat v davech turistů. Co vidět v Bregenz Rakousko?

Horní město Bregenz

Horní město Bregenz se nachází na místě, kde původně stávala keltská osada, z níž se později stalo opevněné město Brigantium. Je příjemné se po něm projít a postupně objevovat všechny skryté stavby, jako je stará radnice postavená ze dřeva v 17. století, kapucínský klášter nebo farní kostel svatého Galluse v barokním stylu.

Kunsthaus Bregenz

Moderní umělecká galerie je uměleckým skvostem. Unikátní design budovy je atrakcí samotnou o sobě. Uvnitř lze objevovat sbírky současného umění.

Kunsthaus Bregenz je místem, které by neměl vynechat žádný milovník umění, který Bregenz navštíví. Jedna z předních evropských galerií současného umění otevřela své brány v roce 1997. Její budovu navrhl švýcarský architekt Peter Zumthor.

Vytvořil neutrální krychli, kterou lze přizpůsobit výstavám současného umění. Kunsthaus Bregenz nemá stálou expozici, avšak každoročně hostí asi čtyři dočasné výstavy.

Promenáda kolem jezera

Bodamské jezero je jedno z největších evropských jezer a Bregenzu dodává atmosféru středomořského města. Když člověk stojí na břehu Bodamského jezera v Bregenzu, vidí tři země: Rakousko, Německo a Švýcarsko.

Na rozdíl od sousedních zemí je břeh rakouské části Bodamského jezera téměř celý přístupný veřejnosti. Lze se tu procházet podél romantické promenády a kochat se výhledem na jezero, půjčit si malou loďku nebo šlapadlo.

Lanovka Pfänder

Bezprostředně na východ od Bregenzu se tyčí nad městem 1 064 metrů vysoká hora Pfänder. Na vrchol se lze dostat dvoukilometrovou šestiminutovou jízdou lanovkou Pfänderbahn nebo dvouhodinovou túrou po strmém chodníku z Bregenzu přes Hintermoos.

Za jasného počasí je zde obvykle vidět asi 240 horských vrcholů, což z něj činí jeden z nejznámějších vyhlídkových bodů v Rakousku. K dalším zábavným aktivitám patří zastávka na jídlo v restauraci na horní stanici lanovky, která nabízí pohlednicový výhled z terasy.

V parku alpské zvěře Pfänder si návštěvníci mohou užít poklidnou 30 minutovou procházku po zeleném prostranství se stády alpských horských koz. V sousední orlí observatoři můžete sledovat ukázky dravých ptáků. Výlet na horu Pfänder je nezapomenutelným zážitkem.

Jízda lanovkou nad město Bregenz patří k ojedinělým zážitkům.

Mainau – květinový ostrov

Mainau, nazývaný také „Ostrov květin“, je rajská zahrada s exotickými rostlinami, květinovými alejemi a historickými stavbami. Návštěva tohoto ostrova je mimořádným zážitkem pro milovníky botaniky a nápadité architektury.

Ubytování Bregenz

Bregenz má mnoho možností ubytování, které zahrnují hotely, penziony, apartmány a další. Výběr závisí na osobních preferencích a rozpočtu. Zde jsou některé příklady ubytování v Bregenz:

Hotely Bregenz

Hotely jsou vhodný pro ty, kteří hledají pohodlí, plný servis a vyšší úroveň ubytování. Poskytují pokoje s různými vybaveními a službami, jako jsou restaurace, wellness centra a často také konferenční místnosti. Výhodou je personál, který je obvykle k dispozici 24/7.

Hotel Weisses Kreuz je historický hotel, který se nachází v centru města a nabízí prostorné pokoje a restauraci s regionálními specialitami. Hotel Messmer je moderní hotel poblíž historického centra s pohodlnými pokoji a wellness zařízením.

Penziony a B&B

Penziony a B&B jsou menší zařízení, kde hosté mohou zůstat v domácím prostředí. Tyto typy ubytování obvykle nabízejí snídani a jsou známy pro svou přátelskou atmosféru a osobní přístup. Jsou perfektní pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a mít přímý kontakt s majiteli.

Pension Sonne je rodinný penzion ve městě s útulnými pokoji a snídaní podávanou ve stylové jídelně. Bed & Breakfast Sonne je ubytování v klidné části města s pěknými pokoji a vstřícným personálem.

Apartmány a Airbnb

Apartmány poskytují nezávislost a soukromí, což je skvělé pro ty, kteří chtějí vlastní kuchyň nebo více prostoru. Jsou vhodné pro delší pobyty.

Apartment City Vibes je centrální apartmán s moderním designem a kompletním vybavením pro pohodlný pobyt. Lakeview Apartment Bregenz je apartmán s výhledem na Bodamské jezero a pěkně zařízenými interiéry.

Hostely

Hostely jsou cenově dostupnější možnost pro cestovatele s menším rozpočtem. Nabízejí společné pokoje, kuchyňky a společenské prostory. Jsou skvělým místem pro setkávání s dalšími cestovateli a pro ty, kteří vyhledávají sociální atmosféru.

Jugendherberge Bregenz je moderní a cenově dostupný hostel poblíž centra města, ideální pro mladé cestovatele. Hostel Montfort je hostel s příjemnou atmosférou a sociálním prostorem pro setkávání s dalšími cestovateli.

Luxusní ubytování

Kdo si chce užít nadstandard, může v Bregenz zvolit jeden z luxusních hotelů. Hotel Schwärzler je přepychový hotel s prvotřídním ubytováním, wellness centrem a vyhlášenou restaurací. Grand Hotel Bregenz – MGallery Hotel Collection je exkluzivní hotel s elegantními pokoji a výhledem na Bodamské jezero.

Vzhledem k popularitě města je rozumné rezervovat si Bregenz ubytování s dostatečným předstihem, zejména během festivalů a kulturních událostí.

Počasí Bregenz

Počasí Bregenz je mírné s vlivy alpského klimatu. Bregenz nabízí rozmanité počasí během celého roku. Léto je vyhovující pro aktivní dovolenou a vodní sporty na Bodamském jezeře, zatímco zima poskytuje příležitost k lyžování v okolních alpských střediscích. Každé roční období přináší své vlastní kouzlo a zajímavosti.

Nejlepší doba je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí Bregenz mírné a turistů je méně než v létě. V létě je ovšem otevřeno více míst a člověk může pocítit pravou pulzující atmosféru města.

Co vidětPamátkyVýlety