Cinque Terre, Itálie – ubytování, dovolená, co vidět

Evropa

Cinque Terre, v překladu „Pět zemí“, je fascinující oblast na pobřeží Ligurského moře v Itálii. Skládá se z pěti malebných vesniček: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare, které se rozkládají na skalnatém pobřeží s úchvatnými výhledy. Tato oblast je proslulá svou krásnou přírodou, barevnou architekturou a lahodnou gastronomií, čímž se stává ideálním cílem pro dovolenou a poznávací zájezdy.

Jaké nabízí Cinque Terre ubytování? Kde se vlastně nachází? Co místní gastronomie? A jak by mohla vypadat týdenní dovolená?

Shrnutí nejdůležitějších bodů článku

Poloha: Cinque Terre se nachází na Ligurské riviéře v severozápadní Itálii a skládá se z pěti malebných vesniček: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare.

Doprava: Do Cinque Terre se lze snadno dostane vlak, autobusem nebo autem z mnoha měst Itálie. V oblasti je ideální pro pěší turistiku a cyklistiku a existuje síť značených stezek, které spojují pět vesniček.

Počasí: Nejlepší doba pro návštěvu je jaro (duben-květen) nebo podzim (září-říjen), kdy je počasí příjemné a turistů není tolik.

Gastronomie: Mezi typické pokrmy patří focaccia, pesto alla genovese, trofie al pesto, acciughe ripiene, fritto misto di pesce a limoncino. I vegetariáni a vegani si v Cinque Terre najdou mnoho možností.

7 denní itinerář: Zahrnuje výlety vlakem do všech pěti vesniček, procházky po malebných uličkách, koupání a opalování na plážích a ochutnávku místní gastronomie.

Cinque Terre, Itálie – kde se nachází

Cinque Terre, pět nádherných vesniček terasovitě rozprostřených podél skalnatého pobřeží Ligurského moře v severozápadní Itálii, je oblastí s bohatou historií a kulturou. Tato oblast, zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO, je proslulá svými scenériemi, krásnými uličkami, lahodným jídlem a pohostinnými lidmi. Podobně okouzlující jako Cingue Terre je i Portofino.

Významná místa: Kromě pěti vesniček Cinque Terre (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare) stojí za zmínku i další zajímavá místa v okolí:

 • Janov: Hlavní město Ligurska, Janov, je historické město s bohatou kulturou a architekturou. Nachází se zde mnoho památek, včetně katedrály San Lorenzo, Dóžecího paláce a Akvária v Janově.
 • La Spezia: Město La Spezia je důležitým přístavem a domovem Námořního muzea. Nachází se zde také mnoho pláží a turistických stezek.
 • Portovenere: Krásná vesnička Portovenere, ležící na skalnatém poloostrově, je proslulá svou krásou a hradem Doria.
 • Lerici: Letovisko Lerici je oblíbené pro své pláže, promenádu a centrum.

Města v okolí: Cinque Terre je snadno dostupné z mnoha měst v Itálii, včetně Milána, Turína, Florencie a Pisy. Do oblasti se lze dostat vlakem, autobusem nebo autem.

Doprava: Cinque Terre je ideální pro pěší turistiku a cyklistiku. Existuje síť značených stezek, které spojují pět vesniček. Do Cinque Terre se lze snadno dostat vlakem. Vlaky jezdí z Janova, La Spezie a dalších měst v Itálii.

Cinque Terre – mapa

Cinque Terre je rájem pro milovníky pěší turistiky, historie a krásné přírody. Pro plánování cesty a orientaci v této oblasti je nezbytná mapa.

Existuje mnoho online i tištěných map Cinque Terre, které pomohou zorientovat se v oblasti a najít všechny zajímavosti. Doporučuje se si pořídit mapu s vyznačenými pěšími stezkami, vlakovými zastávkami a turistickými atrakcemi. Mezi oblíbené mapy patří:

 • Oficiální mapa Cinque Terre: Tato mapa, dostupná online i v tištěné podobě, je skvělým zdrojem informací o pěších stezkách, vesničkách a turistických atrakcích.
 • Mapa komoot: Tato online mapa umožňuje filtrovat zobrazení podle typu aktivity (např. pěší turistika, cyklistika), obtížnosti a délky trasy.
 • Mapa Google Maps: Google Maps nabízí podrobnou mapu Cinque Terre s možností zobrazení ulic, turistických atrakcí a dopravy.

Díky správné mapě si bude moci každý naplno vychutnat krásy Cinque Terre a prozkoumat všechny skryté poklady této úchvatné oblasti.

Nejlepší doba pro návštěvu záleží na osobních preferencích cestovatele.

Cinque Terre – počasí

Počasí v Cinque Terre je typické pro Středomoří, s mírnými zimami a teplými léty. Oblast se těší slunečnému počasí po většinu roku, s průměrnými teplotami mezi 10 °C a 28 °C.

Seznam:

 • Jaro (duben-květen): Jaro je v Cinque Terre krásným obdobím k návštěvě. Počasí je příjemné, s teplotou okolo 15 °C a 20 °C. Kvetoucí květiny a zeleň dodávají krajině ještě větší krásu.
 • Léto (červen-srpen): Léto je hlavní sezóna v Cinque Terre. Počasí je teplé a slunečné, s průměrnými teplotami okolo 25 °C a 30 °C. V tomto období je ideální čas na koupání, opalování a pěší turistiku.
 • Podzim (září-říjen): Podzim je v Cinque Terre klidným obdobím. Počasí je stále příjemné, s teplotou okolo 15 °C a 20 °C. Barvy podzimu dodávají krajině jedinečný nádech.
 • Zima (listopad-březen): Zima v Cinque Terre je mírná, s průměrnými teplotami okolo 10 °C a 15 °C. V tomto období se může vyskytnout déšť a sníh.

Cinque Terre se dá navštívit po celý rok, avšak nejlepší doba pro návštěvu je jaro (duben-květen) nebo podzim (září-říjen), kdy je počasí příjemné a turistů není tolik. V létě je počasí teplé a slunečné, avšak v Cinque Terre je v tomto období také nejvíce turistů a ceny ubytování a dopravy jsou nejvyšší. V zimě je Cinque Terre klidnější, avšak počasí může být deštivé a chladné.

Cinque Terre – ubytování

Cinque Terre nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro všechny typy cestovatelů a rozpočty. Ať už člověk hledá luxusní hotel s výhledem na moře, útulný penzion v historickém centru, nebo cenově dostupný apartmán s vlastní kuchyní, v Cinque Terre si každý najde to pravé pro sebe.

Mezi nejpopulárnější typy ubytování v Cinque Terre patří:

 • Hotely: V Cinque Terre se nachází široká škála hotelů, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po malé rodinné hotely. Mnoho hotelů nabízí výhled na moře a terasy s posezením.
 • Penziony: Penziony v Cinque Terre nabízí útulné a cenově dostupné ubytování v historickém prostředí. Většina penzionů nabízí snídani a některé z nich mají i zahrady nebo terasy.
 • Apartmány: Apartmány v Cinque Terre jsou ideální pro rodiny a skupiny, které chtějí mít více prostoru a soukromí. Většina apartmánů má vlastní kuchyni a terasu.
 • Agroturistika: Agroturistika v Cinque Terre nabízí jedinečný zážitek z pobytu na farmě a ochutnávky místních produktů. Mnoho farem nabízí ubytování v pokojích nebo apartmánech a některé z nich pořádají kurzy vaření a degustace vín.

Mezi oblíbená ubytovací zařízení v Cinque Terre patří:

 • Hotel La Scalinata (Riomaggiore): Luxusní hotel s výhledem na moře a terasou s posezením.
 • Affittacamere Ca‘ D’Andrean (Manarola): Útulný penzion v historickém centru Manaroly.
 • Appartamenti La Francesca (Corniglia): Apartmány s vlastní kuchyní a terasou s výhledem na vesnici.
 • Agriturismo La Macchia (Vernazza): Farma nabízející ubytování v pokojích a apartmánech, kurzy vaření a degustace vín.
 • Hotel Porto Roca (Monterosso al Mare): Hotel s přímým přístupem na pláž a bazénem.

Díky široké škále ubytovacích možností si v Cinque Terre najde každý ideální místo pro svůj pobyt. Je dobré nezapomenout si rezervovat ubytování včas, zvláště pokud člověk cestuje v hlavní sezóně.

Co může nabídnout takový poznávací zájezd v Cinque Terre?

Poznávací zájezd Cinque Terre

Poznávací zájezd do Cinque Terre je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí zažít to nejlepší z této úchvatné oblasti Itálie. Během zájezdu většinou cestující mají možnost navštívit všechny pět vesniček Cinque Terre (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare), prozkoumat jejich úchvatné scenérie, místní uličky a ochutnat lahodné speciality místní kuchyně.

Zájezdy do Cinque Terre obvykle zahrnují:

 • Ubytování: Počet nocí v hotelu, penzionu nebo apartmánu v Cinque Terre, většinou i snídani.
 • Dopravu: Dopravu z Prahy do Cinque Terre a zpět (autobusem, vlakem nebo letadlem) a dopravu mezi vesničkami Cinque Terre (vlakem nebo lodí).
 • Průvodcovské služby: Služby průvodce, který turistu provede Cinque Terre a seznámí ho s historií, kulturou a památkami této oblasti.
 • Vstupenky: Vstupenky do vybraných památek a atrakcí.

Cestovní kanceláře v ČR, které nabízí poznávací zájezdy do Cinque Terre, zahrnují:

 • CK České kormidlo
 • CK Mayer & Crocus
 • CK Poznání

Při výběru poznávacího zájezdu do Cinque Terre je důležité zvážit délku zájezdu, typ ubytování, zahrnuté služby a cenu. Doporučuje se si přečíst recenze zájezdů a porovnat nabídky různých cestovních kanceláří.

Dovolená v Cinque Terre – 7 denní itinerář

Cinque Terre, oblast pěti překrásných vesniček na italské riviéře, je ideální destinací pro 7 denní dovolenou.

 1. Den: Příjezd do La Spezie a ubytování se v hotelu. Prohlídka La Spezie, včetně návštěvy Námořního muzea. Večeře v restauraci v La Spezia.
 2. Den: Výlet vlakem do Riomaggiore. Procházka po Riomaggiore a obdivování krásných výhledů na moře. Návštěva jeskyně Grotta Arpaia. Večeře v restauraci v Riomaggiore.
 3. Den: Výlet lodí z Riomaggiore do Manaroly. Procházka po Manarole a návštěva kostela San Lorenzo. Túra z Manaroly do Corniglie. Večeře v restauraci v Corniglii.
 4. Den: Výlet vlakem do Vernazzy. Procházka po Vernazze a návštěva hradu Doria. Koupání a opalování na pláži v Vernazze. Večeře v restauraci v Vernazze.
 5. Den: Výlet vlakem do Monterosso al Mare. Procházka po Monterosso al Mare a návštěva sochy Giganta. Relaxace na pláži v Monterosso al Mare. Večeře v restauraci v Monterosso al Mare.
 6. Den: Volný den na prozkoumávání Cinque Terre dle vlastního uvážení. Lze se vydat na pěší túru, navštívit další vesničky, jít se koupat a opalovat nebo si jen tak odpočinout a vychutnat si krásné prostředí.
 7. Den: Odjezd z Cinque Terre.

Rozpočet:

 • Ubytování: 50-100 € za noc
 • Doprava: 20-30 € za den
 • Jídlo: 30-40 € za den
 • Aktivity: 10-20 € za den

Celkový rozpočet: 400-800 € za týden

Poznámka: Toto je pouze příklad itineráře a lze jej upravit podle vašich zájmů a rozpočtu.

Nechybí zde klasické italské speciality.

Cinque Terre – gastronomie

Gastronomie Cinque Terre je úzce spjata s mořem a regionálními produkty. Místní kuchyně je jednoduchá, avšak chutná a používá čerstvé suroviny, které se v oblasti pěstují nebo loví.

Mezi typické pokrmy Cinque Terre patří:

 • Focaccia: Oblíbený chléb s bylinkami a olivami.
 • Pesto alla genovese: Tradiční omáčka z bazalky, piniových ořechů, parmazánu, česneku a olivového oleje, která se obvykle podává s těstovinami.
 • Trofie al pesto: Těstoviny ve tvaru korku s pestem.
 • Acciughe ripiene: Plátky ančovek plněné česnekem, petrželkou a kapary.
 • Fritto misto di pesce: Směs smažených mořských plodů.
 • Limoncino: Sladký likér z citronové kůry.

Vegetariáni a vegani: I když je kuchyně Cinque Terre zaměřena na mořské plody, existuje i mnoho možností pro vegetariány a vegany. V mnoha restauracích lze nalézt vegetariánské a veganské varianty typických pokrmů, jako je pesto, těstoviny s rajčatovou omáčkou a zelenina grilovaná na dřevěném uhlí.

Co vidětDovolenáPamátky