4 tajná místa v Japonsku

Asie

Japonsko je fascinující země, která zaujme každého cestovatele svou jedinečnou kulturou, historií, kulinářskými zážitky a neuvěřitelnou přírodou. Jaká místa v Japonsku nejsou tolik navštěvovaná?

Japonsko nabízí široké spektrum turistických destinací – od hustě osídlených metropolí přes malebné venkovské oblasti až po neuvěřitelné přírodní úkazy.

Japonsko je velmi rozmanitá země a mimo tradičních turistických destinací nabízí i celou řadu míst, která jsou méně známá, avšak rozhodně stojí za návštěvu. Jaká to jsou?

Kopec Matsumoto

Matsumoto je město ležící v prefektuře Nagano v Japonsku, obklopené Japonskými Alpami. Je známé především díky svému impozantnímu hradu Matsumoto, který je jedním z nejkrásnějších a nejstarších originálních hradů v Japonsku.

Matsumoto je známé krásným černým hradem a možná jste také slyšeli o nedaleké wasabi farmě. My jsme měli na Matsumoto jeden celý den, krásně jsme to stihli a zbylo nám ještě dost času, tak jsme se rozhodli jít do Matsumoto City Alps park.

Zdánlivě to nevypadá nic moc, ale při západu slunce tam byla skvělá atmosféra a máme z toho skvělý zážitek. Krásně rozkvetlé sakury všude kam se podíváte a výhled na celé město a Japonské alpy.

Nám se tam dokonce tak líbilo a výhled nás natolik uchvátil, že jsme zapomněli na vlak. Poslední spoj do Nagana nám jel asi v 19 hodin a my pak měli 45 minut na to se dostat k vlaku, měli jsme rezervu asi 2 minuty.

Přírodní bambusový les Fukuoka

Úplně náhodou jsme také narazili na toto místo. Byli jsme v Hiroshimě a rozhodovali se kam pojedeme další den, kdy mělo silně pršet. Musím říct, že jsme se rozhodli skvěle.

Jeli jsme shinkansenem do hlavního města ostrova Kyushu, Fukuoka. Poblíž tohoto města jsme měli vyhlídnutou obrovskou sochu Buddhy (Nanzo-in), která je sice dost známá, nicméně za deště tam vůbec nikdo nebyl.

Šli jsme kousek do přírody a zašli jsme do přírodního bambusového lesa. Předtím jsme byli v bambusovém lese v Kyotu, který je hodně známý, a taky plný turistů.

Z toho jsme byli dost zklamaní, ale tady jsme viděli bambusy v přirozeném prostředí džungle. Mohli jsme si na ně sáhnout a ani ten déšť nám nevadil. Pro lidi, kteří nemají rádi davy turistů tak jako my, je tohle ideální alternativa.

Dalším z úchvatných míst je svatyně Kushida. Tento šintoistický chrám pocházející z roku 757 hostí každoročně slavnostní průvod Hakata Gion Yamakasa, který je jednou z nejvýznamnějších událostí ve městě.

Ohromujícím přírodním zázrakem je Ohori Koen, park s velkým jezerem uprostřed. Je to perfektní místo pro piknik, procházku nebo jen pro relaxaci a užití si klidu

Buddhové v lese, Hiroshima

Nejlepší „tajné místo“ jsme objevili v Hiroshimě. Toto kouzelné místo se nachází na kopci Mitakiyama. Mitakiyama nebo Mitaki-hora je populární místo na pohodový výlet známé hlavně díky své nádherné přírodě a svatyni Mitaki-dera.

Svatyně Mitaki-dera je buddhistický chrám, který byl postaven v roce 809 a je obzvláště populární v období podzimu, kdy se stává jedním z nejlepších míst v Hirošimě pro pozorování listí na stromech měnící barvu.

Chrám je obklopen hustým lesem a je blízko třem vodopádům, po nichž je pojmenován („mitaki“ znamená „tři vodopády“). Když půjdete k chrámu Mitakidera Mahoto, tak budete procházet přírodním lesem, kde jsou snad tisíce různých sošek Buddhů.

Byli jsme z toho strašně mile překvapeni, byli jsme tam skoro úplně sami, a tak jsme mohli v klidu obdivovat. Šli jsme tam také až na večer, takže jsme potkali i mnicha, který obcházel svatyně a uklízel.

Byly tu různé sošky z různých materiálů s velkou variací vzezření Buddhy Jizo (ochránce žen, dětí a cestujících). Buddhové byli rozptýlení po celých stráních, a dokonce byli i vytesaní ve skále nebo namalovaní na kamenech.

Nikdy jsem ještě něco takového neviděla. Tato oblast má tolik co nabídnout, takže nevíte, kam se podívat dříve. Kromě chrámu má tato oblast malou japonskou zahradu, několik vodopádů a krásnou krajinu. Hlavní chrám je v nejvzdálenějším bodě cesty na horu.

Kanál Kurashiki

Kurashiki je historické město ležící v prefektuře Okayama na západě Japonska. Je známé především pro svou dobře zachovalou obchodní čtvrť z období Edo, známou jako Bikan.

Bikan je jednou z mála čtvrtí v Japonsku, kde si lze vychutnat původní krásu a charakter starobylých kanálů lemovaných vrbovými stromy a tradičními rýžovými sklady (kura) přeměněnými na muzea, obchody a kavárny.

Celá oblast je pro svůj historický význam chráněna jako kulturní památka. Je kouzelná a malebná. Kolem kanálu jsou také historické domy, které můžete také vidět v Kyotu ve čtvrti Gion.

Pokud se vám líbí starobylá vesnička Shirakawago, ale je pro vás moc z ruky, tak můžete jako alternativu zvolit městečko Takayama a tamní „skanzen“ Hida no Sato, kam se pohodlně dostanete s JR passem.

Můžete vstoupit do mnoha domů z dávných dob a obdivovat trámy a stavební techniky.

Co vidětZajímavosti