Lago di Como – jezero, dovolená, památky

Evropa

Lago di Como, tato nádherná perla mezi italskými jezery, není jen geografickým útvarem, nýbrž spíše živým snem, který fascinuje svou nepopsatelnou krásou. Jeho břehy jsou zasazeny do kulis malebných vesnic, historických paláců a okouzlujících zahrad, které tvoří panoramatickou symfonii přírodních divů a lidského umění.

Jaké kulturní poklady lze najít na březích Lago di Como? Jaká je u jezera příroda? Stojí za návštěvu městečko u jezera Como? A jaká další jezera Itálie stojí za to navštívit?

Jezera v Itálii

Itálie je známá svými nádhernými jezery, která jsou roztroušena po celém území země. Tyto vodní plochy jsou skutečnými poklady přírody, které nabízejí nejen nádherné výhledy, nýbrž také bohaté kulturní dědictví a širokou škálu aktivit pro návštěvníky.

Jedním z nejznámějších jezer je Lago di Como, které leží v severní Itálii. Toto italské jezero obklopené majestátními horami a okouzlujícími vesnicemi na svých březích je oblíbeným místem pro romantické úniky a relaxaci.

Dalším významným jezerem je Lago Maggiore, které protíná hranice Itálie a Švýcarska. S velkými ostrůvky jako je Isola Bella s nádherným palácem a zahradami a krásnými promenádami nabízí Lago Maggiore elegantní atmosféru a kulturní bohatství.

Jezero Garda (Lago di Garda) je největším jezerem v Itálii a jedním z nejoblíbenějších turistických cílů. S nádhernými vodami obklopenými horskými vrcholy, historickými městy a bohatými možnostmi pro vodní sporty je Lago di Garda rájem pro aktivní dovolenou.

Dalšími významnými jezery jsou Lago d’Iseo a Lago di Orta, která nabízejí klidnější atmosféru a nádhernou přírodu.

Italská jezera jsou také spojena s kulinářskými zážitky, protože mnoho z nich leží v oblastech známých pro lahodné potraviny a vína. Poskytují tak příležitost ochutnat čerstvé ryby, olivový olej, tradiční italské sýry a vína.

Lago Como historie

Historie Lago Como sahá až do dávné minulosti a má mnoho fascinujících aspektů. Jezero bylo osídleno již v pravěkých dobách, což potvrzují archeologické nálezy nástrojů a artefaktů z doby kamenné, které byly objeveny v okolí. Později se stalo součástí Římské říše a bylo známé jako „Larius.“ Římané zde stavěli vily a zahradní terasy a vyvinuli sofistikovaný systém zavlažování.

V průběhu středověku bylo Lago Como důležitým obchodním centrem, což podpořilo vznik mnoha měst a vesnic na jeho březích. Jezero bylo vystaveno všanc různým vládcům a mocnostem, včetně Benátské republiky, což ovlivnilo jeho politickou a kulturní historii.

Během renesance se Lago Como přihodilo být oblíbeným místem pro umělce, spisovatele a intelektuály. Mnoho šlechtických rodin si zde postavilo nádherné vily a zahrady, které dodnes zdobí břehy jezera. Slavný renesanční malíř Leonardo da Vinci strávil nějaký čas v této oblasti a byl inspirován její krásou.

Lago Como se v moderní době stalo oblíbeným turistickým cílem přitahujícím návštěvníky z celého světa svým přírodním půvabem a kulturou. Je to místo, kde se potkává historie, umění a krása přírody a dodnes zůstává jednou z nejkrásnějších destinací v Itálii.

Jezero Como příroda

Příroda kolem jezera Como je nesmírně malebná a působivá. Toto jezero se pyšní krystalicky čistými azurovými vodami a okolní krajinou, která doslova vybízí k objevování. Kolem jezera se rozkládají bujně zelené lesy, olivové háje a vinice, jež dodávají krajině pestrý vzhled a bohatství barev.

Pro milovníky přírody je Lago di Como rájem. Je to místo, kde návštěvníci mohou vyrazit na pěší túry a horské výlety po okolních horách, které jim umožní objevovat úchvatné výhledy na jezero a okolní alpskou scenérii. Komu by se zastesklo po lyžování, může za slabou třičtvrtěhodinku dojet do švýcarského střediska Lugano.

Jezero Como samo o sobě nabízí bohaté možnosti pro vodní aktivity. Je možné si zde půjčit lodě a prozkoumávat jeho nádherné ostrůvky s nádhernými zahradami. Plavby po jezeře jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít klid a krásu tohoto místa.

Výhled na jezero Como je dechberoucí.

Příroda kolem Lago di Como je také domovem různých druhů ptáků a dalšího divokého života. Během výletů je možné pozorovat ptáky, jako jsou volavky, čápi a rackové, kteří si na jezeře našli své domovy.

Komské jezero – městečko Como

Město Como, které se nachází na břehu Komského jezera, je jedním z nejkrásnějších a nejhistoričtějších měst v regionu Lombardie se svou bohatou historií sahající až do dob Římské říše. Como láká návštěvníky svým půvabem, historickými památkami a jedinečnou atmosférou.

Středověké jádro města Como je plné úzkých kamenných uliček, kde se lze procházet a objevovat malebná náměstíčka lemovaná kavárnami a butiky. Při procházce lze obdivovat elegantní architekturu budov, z nichž některé pocházejí z období renesance a baroka. Como Cathedral, která dominuje náměstí Piazza del Duomo, je majestátní gotickou katedrálou s bohatě zdobenými věžemi a fascinujícími sochařskými detaily.

Město Como je také známé svými historickými vilami a zahradami, které zdobí břehy jezera. Jednou z nejslavnějších je Villa del Balbianello, která se stala populárním místem pro svatby a natáčení filmů díky svým nádherným zahradám a romantickým terasám s výhledem na jezero.

Městečko Como je velice malebné.

Při návštěvě Coma není možné si nechat ujít možnost ochutnat tradiční italskou kuchyni v místních restauracích. Město je známé svými kulinářskými poklady, včetně čerstvých ryb z jezera, chutných těstovin a lahodných dezertů. Como je také významným producentem hedvábí a látek, a proto je možné navštívit místní trhy a butiky, kde si návštěvníci můžou zakoupit originální suvenýry.

Lago di Como – doprava

Doprava do města Como je dobře zajištěna a snadno dostupná z různých směrů, což umožňuje návštěvníkům pohodlně se dostat do tohoto malebného města na břehu jezera Lago di Como. Zde je přehled několika způsobů, jak se do Coma dostat:

  • Automobilová doprava: Pro cestovatele, kteří preferují flexibilitu a chtějí prozkoumat širší okolí, je doprava automobilem ideální možností. Como je dobře dostupné z hlavního italského dálničního systému.
  • Vlaková doprava: Como je připojeno k železniční síti, což umožňuje pohodlnou cestu vlakem. Z hlavního nádraží ve městě Milán, Milano Centrale, je možné se dostat do Coma během cca hodiny. Vlaky jezdí pravidelně a nabízejí pohodlné spojení. Po příjezdu na nádraží Como se dá pokračovat v cestě místním autobusem, taxíkem nebo pěšky do centra města.
  • Letecká doprava: Nejbližším mezinárodním letištěm do města Como je Mezinárodní letiště Malpensa (Milano Malpensa Airport), které se nachází asi 50 kilometrů od města. Z letiště Malpensa existují pravidelné přímé autobusové spoje do Coma. Další možností je využít letiště Bergamo-Orio al Serio nebo letiště Linate, která jsou také v dosahu od Coma a nabízejí dopravu do města prostřednictvím autobusů nebo taxíků.
  • Lodní doprava: Jelikož Como leží přímo u jezera, je také možné cestovat na místních lodích a trajektech. Tato doprava umožňuje nádherný pohled na jezero a okolní krajiny. Město Como má několik přístavišť, včetně hlavního přístaviště Como San Giovanni, kde přistávají pravidelné trajekty z různých částí jezera.

Lago di Como – ubytování

Ubytování u jezera Lago di Como je zážitkem samotným. Pro ty, kteří hledají luxus a nádherný výhled na jezero, je tu řada historických vil a paláců, které byly přeměněny na luxusní hotely. Tato ubytování často nabízejí prvotřídní služby, bazény a soukromé zahrady s výhledem na jezero.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a stylový komfort, jsou k dispozici moderní hotely a boutique hotely, které jsou rozmístěny po celém pobřeží Komského jezera. Tato ubytování často nabízejí výhledy na jezero a moderní vybavení, včetně wellness center a restaurací s tradiční italskou kuchyní.

Pro návštěvníky, kteří hledají autentičtější zážitek, jsou k dispozici malebné penziony a rodinné hotely, které umožní ponořit se do místního života a kultury. Tyto ubytování často nabízejí příjemnou atmosféru a vstřícný personál, který rád poskytne tipy na výlety a restaurace.

Pro dobrodružné duše jsou k dispozici kempy a kempinková místa, která umožňují přímý kontakt s přírodou kolem jezera. Kempy často nabízejí základní vybavení pro stanování a karavany, což je ideální možnost pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou pod širým nebem.

Co vidětDovolenáPamátky