San Vito Lo Capo, Sicílie – pláže, ubytování a počasí

Evropa

San Vito Lo Capo je malebné pobřežní město na severozápadě Sicílie v Itálii. Toto okouzlující městečko, známé pro své úchvatné přírodní krásy, živou kulturní scénu a bohatou historii, přitahuje návštěvníky z celého světa. Kdy na dovolenou v Itálii do San Vita Lo Capo? Jaké pláže v okolí jsou nejkrásnější?

San Vito Lo Capo se pyšní několika historickými a kulturními památkami. Svatyně San Vito, kostel připomínající pevnost z 15. století, je zasvěcen patronovi města. Tonnara del Secco, starobylý komplex pro lov tuňáků, nabízí pohled do námořní historie města.

Obsah článku

San Vito Lo Capo, okouzlující pobřežní město na severozápadě Sicílie, je proslulé svými nádhernými plážemi, živými kulturními festivaly a úchvatnou přírodou nedaleké přírodní rezervace Zingaro.

Pláže v San Vito Lo Capo jsou proslavené svým nedotčeným bílým pískem, křišťálově čistou tyrkysovou vodou a malebným prostředím, které z nich činí jedny z nejkrásnějších na Sicílii.

San Vito Lo Capo nabízí pestrou škálu ubytování, od luxusních hotelů na pláži a okouzlujících penzionů až po útulné apartmány s možností vlastního stravování a malebné kempy.

San Vito Lo Capo má středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami, což z něj činí atraktivní destinaci po celý rok.

San Vito Lo Capo možná není tak známé jako Italská města Vatikán, Lago di Garda nebo Janov, přesto je tam co vidět.

San Vito Lo Capo – Sicílie

San Vito Lo Capo, Sicílie, je živé město, kde se snoubí přírodní krásy, kulturní bohatství a příjemná atmosféra. Ať už chtějí návštěvníci odpočívat na jedněch z nejkrásnějších plážích Itálie, ochutnávat vynikající kuchyni, podnikat outdoorová dobrodružství nebo se ponořit do místních tradic, San Vito Lo Capo nabízí nezapomenutelné a obohacující zážitky pro všechny, kdo ho navštíví.

 • Outdoorové aktivity

Kromě plážových aktivit je San Vito Lo Capo rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Obzvláště oblíbené je horolezectví, náročné trasy nabízí útesy Monte Monaco a Monte Cofano.

Dalšími oblíbenými aktivitami jsou šnorchlování, potápění a plachtění, které návštěvníkům umožňují prozkoumat živý podmořský svět a pobřežní krajinu.

 • Přírodní rezervace

Nedaleká přírodní rezervace Zingaro je pro milovníky přírody jako stvořená k návštěvě. Tato chráněná oblast se vyznačuje dramatickými útesy, skrytými zátokami a bohatou rozmanitostí rostlin a živočichů.

Je to ideální místo pro pěší turistiku, pozorování ptáků a objevování nedotčené krajiny. Dalším přírodním skvostem je přírodní rezervace Monte Cofano, která nabízí panoramatické výhledy a náročné trekingové stezky.

 • Místní strava

Kulinářská scéna města je hluboce ovlivněna arabským dědictvím a místní specialitou je kuskus. Čerstvé mořské plody, místní produkty a tradiční sicilská jídla jsou hojně zastoupeny v četných trattoriích a restauracích. Návštěvníky potěší také pouliční jídla, jako jsou arancini (rýžové kuličky) a panelle (cizrnové lívance).

 • Městské trhy

Při procházce po místních trzích mohou návštěvníci najít řadu řemeslných výrobků, od keramiky a textilu až po místní pochoutky, jako je olivový olej, víno a sladkosti. Tyto trhy nabízejí možnost poznat místní kulturu a přivézt si domů kousek San Vito Lo Capo.

Turisté mohou objevovat skryté zátkoy a pláže města.

Nejkrásnější italské pláže – San Vito Lo Capo

San Vito Lo Capo na severozápadě Sicílie se pyšní jedněmi z nejkrásnějších a nejčistších sicilských pláží. Tyto pláže, známé svým jemným bílým pískem, křišťálově čistou vodou a úžasnou přírodou, lákají návštěvníky z celého světa. Zde je podrobný přehled pláží v San Vito Lo Capo:

Spiaggia di San Vito Lo Capo

Hlavní pláž v San Vito Lo Capo je často označována za jednu z nejkrásnějších pláží v Itálii. Tato pláž, která se táhne v délce asi tří kilometrů, je proslulá svým jemným, prachově bílým pískem a mělkou azurovou vodou.

Pláž je dobře vybavena lehátky, slunečníky a zázemím, takže je ideální pro rodiny s dětmi i pro rekreanty. Mírně se svažující mořské dno zajišťuje bezpečné koupání, zejména pro děti. Malebnost této pláže dotváří kulisa impozantního Monte Monaka.

Macari Bay

Zátoka Macari se nachází několik kilometrů západně od San Vito Lo Capo a je známá svou členitější a přírodnější krajinou. Tato oblast nabízí několik malých, odlehlých zátok a oblázkových pláží, obklopených skalnatými útesy a středomořskou vegetací.

Zátoka Santa Margherita

Tato malebná zátoka se nachází mezi městy San Vito Lo Capo a Macari. Nabízí řadu malých pláží a zátok, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Baia Santa Margherita je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout přeplněným oblastem.

Do zátoky jezdí kyvadlová doprava, díky níž je prozkoumávání jednotlivých zátok snadné a pohodlné. Průzračná voda a skalnaté mořské dno jsou ideální pro šnorchlování.

Pláže přírodní rezervace Zingaro

Jedna z nejznámějších pláží v přírodní rezervaci Zingaro, Cala Tonnarella dell’Uzzo, je skrytým klenotem. Tato malá zátoka se vyznačuje směsí oblázků a písku, je obklopena členitými útesy a bujnou zelení.

Nedotčená průzračná voda z ní činí ráj pro plavce a šnorchlaře. Přístup na tuto pláž vyžaduje pěší túru přes rezervaci, tato námaha však stojí za to.

První sicilská pláž, na kterou návštěvníci narazí při vstupu do přírodní rezervace Zingaro z jihu, Cala Capreria, je krásná oblázková pláž s tyrkysovou vodou.

Pláž je obklopena skalnatými útesy a středomořskou vegetací, což vytváří odlehlé a klidné prostředí. Je to oblíbené místo milovníků přírody a těch, kteří hledají klidné útočiště.

PlážVzdálenost z centra města
Spiaggia di San Vito Lo Capo500 m
Macari Bay7 km
Zátoka Santa Margherita7,1 km
Pláže přírodní rezervace Zingaro12,6 km

Sicilské pláže v San Vito Lo Capo jsou proslulé svou přírodní krásou, čistou vodou a rozmanitou krajinou. Ať už dávají turisté přednost rušné, dobře vybavené hlavní pláži, nebo klidným, odlehlým zátokám v zátoce Macari a přírodní rezervaci Zingaro, pro každého se zde najde ideální místo.

Tyto nejkrásnější pláže v Itálii nabízejí řadu aktivit, od koupání a opalování až po šnorchlování a potápění, a zajišťují tak všem návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Pláže San Vita Lo Capo zvou návštěvníky k odpočinku a relaxaci.

Jak se dostat do San Vita Lo Capo?

San Vito Lo Capo, půvabné pobřežní město na Sicílii, je dostupné různými dopravními prostředky. Zde je průvodce, jak se do této krásné destinace dostat:

Letecky

San Vito Lo Capo nemá vlastní letiště. Tyto dvě letiště se nacházejí nejblíže k městu:

 1. Letiště Falcone-Borsellino (Palermo Airport – PMO): Toto sicilské letiště se nachází asi 90 km od San Vito Lo Capo a je nejvhodnějším letištěm pro dosažení města. Nabízí četné mezinárodní i vnitrostátní lety.
 2. Letiště Vincenzo Florio (Trapani Airport – TPS): Toto sicilské letiště je vzdálené asi 60 kilometrů a slouží především nízkonákladovým leteckým společnostem, takže je další dobrou volbou.

Letenky na Sicílii nebývají drahé a dají se sehnat již za 2 000 Kč. Levnější letenky na Sicílii bývají s přestupem, přímých letů je také mnoho, takže si návštěvníci mohou vybrat.

Z sicilského letiště do San Vito Lo Capo:

 • Autem: Půjčení auta na letišti je oblíbenou možností, která poskytuje flexibilitu a pohodlí. Cesta z letiště Palermo do San Vito Lo Capo trvá po dálnici A29 přibližně 1,5 hodiny. Z letiště Trapani trvá cesta přibližně 1 hodinu.
 • Místní kyvadlová doprava/taxíky: Na obou letištích jsou k dispozici různé kyvadlové služby a taxíky. Pro přímou a pohodlnou cestu si lze předem objednat soukromé transfery.
 • Veřejnou dopravou: Z letiště Palermo je možné jet vlakem nebo autobusem do centra Palerma a poté přestoupit na autobus do San Vito Lo Capo. Z letiště Trapani jezdí autobusová doprava, která však může vyžadovat přestup ve městě Trapani.

Vlakem

Sicilské San Vito Lo Capo nemá vlakové nádraží. Nejbližší hlavní vlaková nádraží jsou v Palermu a Trapani.

 • Z Palerma: Vlakem do Trapani a poté přestup na autobus nebo taxi do San Vito Lo Capo.
 • Z Trapani: Po příjezdu na vlakové nádraží v Trapani je možné jet autobusem nebo taxíkem do San Vito Lo Capo.

Autobusem

Přímé spoje z Palerma do San Vito Lo Capo provozuje několik autobusových společností. Cesta trvá přibližně 2 hodiny. Autobusy odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Palermu, které se nachází v blízkosti vlakového nádraží Palermo Centrale.

Z Trapani do San Vito Lo Capo jezdí přímé autobusové linky, cesta trvá přibližně 1 hodinu. Autobusy odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Trapani.

Autem

Jízda autem do San Vito Lo Capo je pohodlnou volbou zejména pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí.

 • Z Palerma: Nejprve je nutné jet po dálnici A29 směrem na Trapani, sjet u Castellammare del Golfo a následně sledovat ukazatele na San Vito Lo Capo.
 • Z Trapani: Po silnici SP16 směrem na San Vito Lo Capo.

Pokud návštěvníci dojednou do města autem, mají tak i příležitost podívat se do okolních měst jako je hlavní město Sicílie Palermo, Erice nebo Catania.

Trajektem

Pokud na Sicílii turisté přijíždí trajektem, nejbližšími přístavy jsou Palermo a Trapani.

 • Z přístavu Palermo: Z přístavu do San Vito Lo Capo na Sicílii je možné autem nebo veřejnou dopravou (autobusem nebo vlakem).
 • Z přístavu Trapani: Do San Vito Lo Capo se návštěvníci dostanou kratší jízdou autem nebo autobusem.

Místní doprava v San Vito Lo Capo

Jakmile se ocitnou turisté v San Vito Lo Capo, je doprava snadná. Město je malé a dá se v něm chodit pěšky, většina atrakcí, pláží a restaurací je v docházkové vzdálenosti.

Pro poznávání okolních oblastí je výhodné si pronajmout auto, kolo nebo skútr. Navíc San Vito Lo Capo spojují s nedalekými plážemi a přírodními rezervacemi místní autobusy a kyvadlová doprava.

Do San Vito Lo Capo na Sicílii je možné se dostat jednoduše díky několika možnostem dopravy, ať už letecky, vlakem, autobusem, autem nebo trajektem.

Blízkost města k velkým městům, jako je Palermo a Trapani, z něj činí dostupnou a žádanou destinaci pro cestovatele, kteří hledají krásu a kouzlo severozápadního pobřeží Sicílie.

Ubytování v San Vita Lo Capo

San Vito Lo Capo nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům, takže si každý návštěvník najde ideální místo k pobytu.

San Vito Lo Capo se může pochlubit několika špičkovými hotely, které nabízejí špičkové vybavení, nádherný výhled a vynikající služby. Tyto hotely často nabízejí bazény, lázně, gurmánské restaurace a soukromé pláže.

Pro cestovatele, kteří hledají pohodlí bez vysoké ceny, je zde řada hotelů střední kategorie, které nabízejí vynikající poměr ceny a kvality. Tyto hotely často nabízejí komfortní pokoje, stravování v místě a výhodnou polohu.

Pro ty, kteří dávají přednost domácímu prostředí, jsou výbornou volbou apartmány a vily s možností vlastního stravování. Tato ubytování poskytují možnost vařit si vlastní jídlo a často zahrnují vybavení, jako jsou kuchyně, obývací prostory a soukromé terasy.

Milovníkům přírody a dobrodružství nabízí San Vito Lo Capo několik možností kempování a glampingu. Ty sahají od základních kempů až po luxusní stany s veškerým moderním komfortem.

Cestovatelům, kteří si uvědomují svůj rozpočet, nabízejí hostely v San Vito Lo Capo cenově dostupné ubytování se společenskou atmosférou. Jsou ideální pro sólo cestovatele a turisty s batohem na zádech, kteří chtějí poznat nové lidi.

San Vito Lo Capo vychází vstříc různorodým cestovatelům díky rozmanitým možnostem ubytování. Ať už hledají návštěvníci luxus, pohodlí, autenticitu nebo cenově výhodné pobyty, určitě si vyberete. Pohostinná atmosféra města a jeho krásné okolí zajistí každému návštěvníkovi nezapomenutelný pobyt.

Přímořská ubytování v San Vito Lo Capo rozhodně návštěvníky nezklamou.

Počasí v San Vitu Lo Capo

San Vito Lo Capo se nachází na severozápadě Sicílie a vyznačuje se středomořským podnebím s horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami. Díky tomuto počasí je město celoročně atraktivní destinací, zejména pro milovníky pláží a outdoorových aktivit.

Jaro v San Vito Lo Capo je mírné a postupně se otepluje. Březen začíná s průměrnými teplotami kolem 13 °C, které do května stoupají na přibližně 20 °C. Počasí v tomto období je obecně příjemné, přibývá slunečního svitu a ubývá srážek.

Léto je v San Vito Lo Capo hlavní turistickou sezónou s horkým a slunečným počasím. Průměrné teploty se pohybují od 25 °C v červnu do přibližně 30 °C v červenci a srpnu. Vlny veder mohou teploty zvýšit, pobřežní poloha často poskytuje ochlazení mořským vánkem. Srážky jsou v tomto období minimální.

Na podzim se v San Vito Lo Capo postupně ochlazuje a přibývá srážek. Září zůstává poměrně teplé, průměrné teploty se pohybují kolem 26 °C, v listopadu teploty klesají na přibližně 17 °C. Déšť je častější, zejména v říjnu a listopadu.

Zima v San Vito Lo Capo je ve srovnání s mnoha jinými částmi Evropy mírná. Průměrné teploty se pohybují od 12 °C v prosinci do 10 °C v lednu a únoru. Přestože se jedná o nejvlhčí období roku s občasnými silnými přeháňkami, stále je zde mnoho slunečných dnů.

Díky středomořskému klimatu je San Vito Lo Capo univerzální destinací vhodnou pro různé aktivity po celý rok. Ať už se chtějí návštěvníci vyhřívat na letním slunci, poznávat přírodu na jaře či na podzim, nebo si užít klidné zimní útočiště, město nabízí něco pro každé roční období.

Co vidětDovolenáPamátkyZajímavosti