Sky Garden – prvotřídní výhled na Londýn zdarma

Evropa

Sky Garden je bezpochyby jedním z míst, které se nesmí vynechat při návštěvě Londýna. Je to místo, kde se setkává architektura s přírodou. Navíc nabízí nádherný výhled zdarma.

Londýn je jedna z metropolí, kam se vrací spousta cestovatelů. Jde o velké město, které má co nabídnout. Od muzeí, filmových lokací až po úžasný noční život.

Přestože letenky lze do Londýna zakoupit poměrně levně, ve městě je cenová politika spíše obrácená. Každý proto jistě ocení nádherný výhled na město zdarma. Řešením je mrakodrap Sky Garden.

Co je Sky Garden?

Jedno z nejpopulárnějších a neobvyklejších míst ke strávení času v londýnském centru nese název Sky Garden, neboli Nebeská zahrada.

Jedná se o unikátní prostory, které jsou rozmístěny ve vrcholných třech patrech budovy nazývané „Walkie Talkie“, nacházející se v srdci Londýna.

Sky Garden, který se rozkládá na ploše více než 1,5 hektaru, je doslova oázou klidu. Díky kombinaci luxusních restaurací a barů a otevřeného veřejného prostoru se může pochlubit jedním z nejlepších panoramat ve městě.

Ve Sky Garden lze obdivovat široké spektrum krásně udržovaných rostlin a květin, které jsou zachyceny na elegantních terasách. Jde o jedno z nejvýš položených míst pro pěstování rostlin v Londýně, které okouzlí svou jedinečností a krásou.

Budova, která je domovem pro Sky Garden, je známá díky své ikonické designové architektuře, avšak teprve na její střeše člověk pochopí, proč je toto místo tak obzvláště oblíbené.

Kde je Sky Garden?

Sky Garden se nachází na adrese 20 Fenchurch St, London EC3M 8AF. Jde o centrum Londýna a například od Tower Bridge, který každý určitě navštíví, je zahrada vzdálená asi 10 minut pěšky.

Přestože je vstup do mrakodrapu zdarma, vstupenky je nutné předem rezervovat. Rezervace se provádí na stránkách Sky Garden.

Je na každém z návštěvníků, jestli hodinu v oblacích stráví pouhou vyhlídkou, nebo okusí i něco z místního baru či restaurace. Sky Garden nabízí opravdu nádherný výhled na Londýn.

A protože je vstup zdarma, jde o velmi zajímavou alternativu například oproti London Eye.

Vstup na Sky Garden

Přístup na terasu Sky Garden je zdarma, ovšem je třeba si předem rezervovat vstupenky online.

Po vstupu do přízemní části mrakodrapu se projde podobnou kontrolou jako na letišti. Do výtahu a na zahradu je zákaz vzít si zbraně či jiné nebezpečné předměty.

Totéž platí i pro větší množství tekutin. Ideální je vyvarovat se i zavazadel či větších batohů, ochranka by nahoru nemusela pustit.

Londýn – co vidět

Londýn je město s bohatou historií a kulturou, kde lze na každém kroku najít něco, co stojí za to vidět. Ať už je člověk v Londýně poprvé, nebo ho již dobře zná, zde je několik klíčových míst, které si nesmí nechat ujít:

  • Buckingham Palace: Jeden z nejslavnějších paláců na světě je oficiální londýnskou rezidencí britského krále a místo, kde se konají mnohé státní ceremonie.
  • Tower of London: Tato historická pevnost je jedním z nejstarších stále stojících staveb v Londýně a je domovem britských korunovačních klenotů.
  • London Eye: Toto obří panoramatické kolo u řeky Temže nabízí jedinečné výhledy na celé město.
  • Westminster Abbey: Tento impozantní gotický kostel je místem korunovace, svatby a pohřby britských panovníků.
  • Big Ben a Houses of Parliament: Tyto ikonické symboly Londýna jsou nezbytností pro každého návštěvníka.
  • British Museum: Jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí na světě, které je domovem neocenitelných děl.

London je skutečně město, které má tolik toho, co nabídnout, že je téměř nemožné vidět a zažít všechno během jedné návštěvy. Každý roh skrývá něco nového k objevování a láká k návratu.

Zajímavosti