Trinidad, Kuba – zajímavosti, co navštívit, dovolená

Amerika

Trinidad je malebné a historické město ležící na jižním pobřeží Kuby v provincii Sancti Spíritus. Bylo založeno v roce 1514 španělskými conquistadory a v koloniální éře sloužilo jako významné centrum výroby cukru.

Dnes je Trinidad známý svou zachovalou koloniální architekturou, dlážděnými ulicemi a živým kulturním dědictvím. Město je od roku 1988 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a láká turisty svými okouzlujícími barevnými budovami, živou hudební scénou a vřelou, přívětivou atmosférou.

Trinidad nabízí návštěvníkům také možnost prozkoumat nedaleké přírodní zajímavosti, jako jsou krásné pláže poloostrova Ancon a malebná přírodní rezervace Topes de Collantes. Celkově je Trinidad místem, které musí navštívit všichni, kdo chtějí poznat bohatou historii a kulturu Kuby.

Muzeum a centrum Trinidadu

Centrum se skládá z hlavního náměstí Plaza Mayor, na kterém stojí několik koloniálních budov. Nejoblíbenější jsou návštěvy kostelu Iglesia de la Santísima Trinidad a muzeum Museo Romántico.

Vstupné do muzea činí 2 CUC, Kubánec za návštěvu zaplatí 2 CUP a fotografování stojí 1 CUC. Muzeum je mezi návštěvníky oblíbené. K naleznutí je tam velká sbírka dobového nábytku, porcelánu, příborů a dalších exponátů. Prohlídka je ve španělštině, ale i lámavou španělštinou se dá pochopit, co průvodkyně říká.

Nejkrásnější výhledy

Rozhodně v Trinidadu lidé nesmí vynechat možnost se pokochat nádherných výhledem ze zvonice, která se nachází v klášteře Antiguo Convento de San Francisco de Asis. Dnes v klášteře sídlí Muzeum boje proti banditům a vstupné se nepožaduje.

Dále od centra stojí hezký polorozpadlý kostel Iglesia Santa Ana a kousek za ním je keramická dílna. Jedná se prý rodinný podnik, rádi tam vítají návštěvy a provádějí je, jen je dobré mít v kapse připravený drobný úplatek. Člověk se během cestování na Kubě naučí nosit stále nějaký ten CUP v kapse, ať už poslouží jako drobný úplatek nebo poplatek za veřejný záchod.

Další krásný výhled na město je od zříceniny kostela Iglesia de Nuestra Señora de la Candelaria, který se tyčí kousek nad městem. Jedna se o nejstarší kostel v Trinidadu, ale dnes už je to zřícenina. V Trinidadu se dá také velmi dobře najíst.

Pokud cestovatelé touží i po trochu nevšedních zážitcích, může využít místního prodejce zájezdů a na další dny si koupit zájezdy.

Výlet na Cayo Blanco – denní plán

Ráno v 8 se jede taxíkem (8 CUC) do vzdálenějšího přístavu. Tam si lze dát nějakou malou snídani nebo kávu (1 CUC). Pokud byste si člověk chtěl ještě odskočit před lodí na záchod, tak se musí připravit na přístavní standard – bez prkénka, toaletního papíru a bez spláchnutí.

V 9:30 se konečně odplouvá motorovou jachtou na oceán. Po hodině plavby se zastavuje a cestující mají možnost se jít potápět. Dostanou šnorchl, ploutve a kapitán je nasměruje na místa, kde jsou nejhezčí útesy. Pod vodou toho je vidět opravdu hodně. Po šnorchlování se dopluje na ostrov, kde vítají ještěři a raci poustevníčci.

Ostrov je naprosto opuštěný až na bar, kde připravují paellu, a kde mají návštěvníci neomezenou konzumaci piva a dalšího pití. Než se připraví jídlo, je možnost jít prozkoumat ostrov. Po obědě je ještě možnost koupání a opalování

Odpoledne se odplouvá zpátky do přístavu. Celý výlet stojí 50 CUC/osoba. Z přístavu si pak člověk může zajít na blízkou pláž Playa Ancon.

Výlet do Parque Guanayara

Po snídani v 9 hodin turisty vyzvedává jeep s průvodcem a dalšími turisty a vyráží se do hor. Procházka pralesem je velmi zajímavá. Průvodce ukazuje různé rostliny, kávovníky, drobné živočichy, ptáky a další krásy pralesa.

Po cestě je vidět i obrovský vodopád a u dalšího bylo možné se i vykoupat. Zhruba po třech kilometrech se přichází do takového turistického domu, kde je možnost přenocovat a to i pod stanem. Turisté zde dostávají oběd a vyráží se autem dál.

Další zastávka je malé kávové muzeum, kde mají nádhernou expozici. Průvodce doporučují kavárnu Don Pepe v centru Trinidadu.

K večeru lidé často navštěvují skvělou hospůdku Taberna La Botija, ve které hrává živá hudba a jídlo je naprosto perfektní. Výlet stojí přibližně 55 CUC/osoba.

Proč na dovolenou do města Trinidad?

Existuje několik důvodů, proč strávit dovolenou na Trinidadu na Kubě:

  1. Historický půvab: Trinidad je známý svou zachovalou koloniální architekturou, dlážděnými ulicemi a pestrými barvami. Jako byste se vrátili v čase a zažili jedinečný zážitek z bohaté kubánské historie.
  2. Kulturní dědictví: Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je proslulé svým kulturním dědictvím. Trinidad je ukázkou tradiční kubánské hudby, tance a umění, na náměstích a v místních zařízeních se často konají živá hudební vystoupení.
  3. Přírodní krásy: Trinidad se nachází uprostřed nádherné přírody, včetně nedalekých pláží, hor a vodopádů. Oblíbená pláž Playa Ancón s křišťálově čistou vodou a bílým pískem je ideální pro koupání, opalování nebo vodní sporty.
  4. Venkovní aktivity: V okolí Trinidadu se lze věnovat různým outdoorovým aktivitám, například pěší turistice v nedalekém národním parku Topes de Collantes, prozkoumávání nedalekého údolí Valle de los Ingenios (Údolí cukrovarů) nebo projížďkám na koních svěží krajinou.
  5. Autentické kubánské zážitky: Při návštěvě Trinidadu lze zažít autentický kubánský způsob života daleko od hlavních turistických center. Lidé mohou komunikovat s přátelskými místními obyvateli, pochutnat si na tradiční kuchyni a poznat místní zvyky a tradice, které se udržují po celé generace.
  6. Bohatá historie a muzea: Trinidad se může pochlubit bohatstvím historických památek a muzeí. Museo Romántico nabízí pohled do minulosti města, zatímco Museo Nacional de la Lucha Contra Bandidos představuje historii kubánské revoluce. Prohlídka těchto památek nabízí hlubší poznání složité kubánské historie.
  7. Pulzující noční život: Trinidad ožívá ve večerních hodinách a žije rušným nočním životem. Je zde řada barů, klubů a podniků s živou hudbou, kde si lze zatančit na tradiční kubánské rytmy, jako je salsa, son a rumba.

Celkově dovolená v Trinidadu na Kubě nabízí kombinaci historie, kultury, přírodních krás a odpočinku, což z ní činí atraktivní destinaci pro cestovatele, kteří hledají hluboké a autentické kubánské zážitky.

Co vidětDovolenáVýletyZajímavosti