Brodarica, Chorvatsko – co vidět, ubytování, výlety, pláže

Evropa

Brodarica je ideální destinací pro klidnou dovolenou s rodinou i přáteli. Nabízí krásné pláže, čisté moře, bohatou historii a pestrou nabídku aktivit. Pokud člověk hledá ideální místo pro relaxaci a poznávání Chorvatska, Brodarica je to pravé právě pro něj.

Proč navštívit Brodarici? Co zde vidět? Jaké jsou zde možnosti ubytování? Co počasí? A kam se vydat za výlet?

Shrnutí obsahu článku

Brodarica je malebné letovisko na pobřeží Jadranu s krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou nabídkou aktivit pro celou rodinu.

Nabízí širokou škálu památek, jako je kostel sv. Bartoloměje, muzeum Brodarica, pevnost Turan, a aktivit, jako je vodní park Solaris, promenáda Brodarica a tržnice Brodarica.

Pyšní se středomořským klimatem s horkými léty a mírnými zimami, ideální pro dovolenou po celý rok.

Pobřeží lemuje několik kilometrů dlouhá oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře, ideální pro rodiny s dětmi.

Lodní výlety nabízí prozkoumání krás chorvatského pobřeží, včetně národního parku Kornati, Modré laguny, Trogiru, Šibeniku, vodopádů Krka, ostrova Prvić a Zlarin.

Brodarica, Chorvatsko

Jedná se o okouzlující letovisko na pobřeží Jadranu, ležící pouhých 7 km jižně od Šibeniku, se pyšní okouzlujícími plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou nabídkou aktivit pro celou rodinu. Díky své poloze v srdci Šibenické riviéry je Brodarica ideálním výchozím bodem pro poznávání historických památek a malebných ostrovů v okolí.

Mezi další oblíbená chorvatská městečka patří Grebaštica nebo Rogoznica.

Brodarica – co vidět

Brodarica nabízí turistům širokou škálu památek a aktivit. Kromě historického centra Šibeniku a ostrovů v okolí se v Brodarici a jejím okolí nachází řada dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

 1. Kostel svatého Bartoloměje: Tento románský kostel ze 12. století je nejstarší památkou v Brodarici. Kostel je známý svými freskami a bohatou historií.
 2. Muzeum Brodarica: V tomto muzeu se turisté dozví o historii Brodarice a okolí. Muzeum vystavuje archeologické nálezy, etnografické exponáty a fotografie z minulosti Brodarice.
 3. Pevnost Turan: Tato pevnost z 16. století se nachází na kopci nad Brodaricí a nabízí turistům výhled na město a okolní krajinu.
 4. Pláž Grljevac: Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž má pozvolný vstup do moře a je chráněna před větrem.
 5. Vodní park Solaris: Tento vodní park nabízí turistům širokou škálu tobogánů, bazénů a dalších atrakcí. Vodní park Solaris je ideálním místem pro zábavu celého dne.
 6. Promenáda Brodarica: Tato promenáda se táhne podél pobřeží Brodarice a je ideálním místem pro procházky, běhání nebo jízdu na kole. Na promenádě se nachází i řada restaurací a kaváren.
 7. Tržnice Brodarica: Na této tržnici si turisté mohou koupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a další produkty od místních farmářů a rybářů. Tržnice Brodarica je ideálním místem pro ochutnání dalmatské kuchyně.

Brodarica je ideální destinací pro turisty, kteří chtějí zažít krásu Chorvatska a zároveň si užít klidnou a relaxační dovolenou. V Brodarici a jejím okolí se nachází řada památek a aktivit, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty.

Brodarica občas připomíná i Řecko.

Brodarica – počasí

Brodarica se pyšní středomořským klimatem s horkými, suchými léty a mírnými zimami. Díky tomuto klimatu je Brodarica ideální destinací pro dovolenou po celý rok.

Léto: V letních měsících (červenec – srpen) se průměrné teploty v Brodarici pohybují okolo 25 °C, s minimem srážek. Teplota moře se v tomto období vyšplhá až na 27 °C, takže je ideální pro koupání a vodní sporty. Počasí je slunečné s minimem mraků.

Jaro a podzim: V jarních (květen – červen) a podzimních (září – říjen) měsících se průměrné teploty v Brodarici pohybují okolo 18 °C. Teplota moře je stále příjemná, s průměrem okolo 20 °C. Počasí je většinou slunečné, s občasnými přeháňkami.

Zima: V zimních měsících (prosinec – únor) se průměrné teploty v Brodarici pohybují okolo 10 °C. Teplota moře klesá na 12 °C. Počasí je chladnější a deštivější, avšak i v zimě se turisté mohou těšit na slunečné dny.

Brodarica nabízí turistům ideální počasí pro dovolenou. Ať už se sem člověk vydá v letních měsících za koupáním a opalováním, nebo v zimě za poznáváním památek a ochutnáváním místní kuchyně, vždy si užije příjemné počasí a místní atmosféru.

Ubytování v Brodarici

Brodarica nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro všechny typy cestovatelů. Od luxusních hotelů a apartmánových komplexů až po kempinky a penziony si každý najde to pravé pro sebe.

Hotely:

 • Hotel Kornat: Tento 4 hvězdičkový hotel lze nalézt v centru Brodarice a nabízí turistům krásný výhled na moře. Hotel má bazén, restauraci a bar.
 • Hotel Adriatic Brodarica: Tento 3 hvězdičkový hotel v blízkosti pláže nabízí turistům komfortní ubytování za přijatelné ceny. Hotel má bazén, restauraci a bar.

Apartmány:

 • Apartmány Villa Maris: Tyto apartmány jsou v klidné části Brodarice a nabízí turistům prostorné a komfortní ubytování. Apartmány mají terasu, zahradu a parkoviště.
 • Apartmány Dukić: Tyto apartmány mohou turisté najít v centru Brodarice a nabízí moderní a stylové ubytování. Apartmány mají balkon, Wi-Fi a klimatizaci.

Kempy:

 • Camping Resort Solaris: Tento kemp v blízkosti pláže nabízí turistům širokou škálu služeb, jako je bazén, restaurace, bar a supermarket.
 • Autocamp Šibenik: Tento kemp se nachází v blízkosti Šibeniku a nabízí turistům klidné a relaxační prostředí. Kemp má bazén, restauraci a bar

Brodarica nabízí turistům širokou škálu ubytovacích možností pro všechny typy cestovatelů. Ať už člověk hledá luxusní hotel, komfortní apartmán nebo klidný kemp, Brodarica nabízí od každého něco.

Na turisty zde čeká spousta krásných pláží.

Brodarica – pláže

Brodarica se pyšní plážemi, které jsou ideální pro koupání, opalování a vodní sporty. Pobřeží Brodarice lemuje několik kilometrů dlouhá oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře, která je ideální pro rodiny s dětmi. Pro milovníky vodních sportů je tu k dispozici i několik písečných pláží.

 • Pláž Brodarica: Tato oblázková pláž je nejdelší a nejpopulárnější pláží v Brodarici. Pláž je vybavena sprchami, toaletami, převlékárnami a lehátky a slunečníky. Na pláži se nachází i řada restaurací a barů.
 • Pláž Grljevac: Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž má pozvolný vstup do moře a je chráněna před větrem. Na pláži se nachází i hřiště pro děti.
 • Pláž Solaris: Tato písečná pláž se nachází v areálu hotelu Solaris. Pláž je vybavena sprchami, toaletami, převlékárnami a lehátky a slunečníky. Na pláži se nachází i řada restaurací a barů.
 • Pláž Luka: Tato oblázková pláž se nachází v klidné zátoce v blízkosti Brodarice. Pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu.
 • Pláž Rezalište: Tato oblázková pláž se nachází asi 2 km od Brodarice. Pláž je známá svou křišťálově čistou vodou a výhledem na okolní ostrovy.

Brodarica nabízí turistům širokou škálu pláží pro všechny typy cestovatelů. Ať už člověk pláž s veškerým komfortem, klidnou zátoku pro relaxaci nebo pláž ideální pro vodní sporty, v Brodarici si každý najde to své.

V Brodarici se rozhodně nikdo nudit nebude. Toto městečko je ideálním výchozím bodem pro spoustu zajímavých výletů.

Brodarica – tipy na výlety lodí

Brodarica, letovisko na pobřeží Jadranu, je ideálním výchozím bodem pro výlety lodí po Šibenické riviéře a okolních ostrovech. Turistům se nabízí široká škála lodních výletů, které jim umožní prozkoumat krásy chorvatského pobřeží a zažít nezapomenutelné chvíle.

1. Národní park Kornati

Tento národní park, tvořený 150 ostrovy a ostrůvky, je největší chráněnou oblastí Jadranu. Výlet lodí po Kornatech turistům umožní prozkoumat nedotčenou krásu ostrovů, včetně skalních útesů, tyrkysových lagun a jeskyní.

2. Modrá laguna

Tato nádherná laguna, nacházející se na ostrově Solta, je známá svými křišťálově čistými vodami a písečnými plážemi. Výlet lodí do Modré laguny turistům umožní strávit den koupáním, opalováním a vodními sporty.

3. Trogir

Toto historické město, zapsané na seznamu UNESCO, se pyšní bohatou architekturou a řadou památek. Výlet lodí do Trogiru turistům umožní prozkoumat malebné uličky starého města, navštívit katedrálu svatého Vavřince a užít si atmosféru živého přístavu.

4. Šibenik

Město Šibenik, vzdálené pouhých 7 km od Brodarice, se pyšní bohatou historií a řadou památek. Výlet lodí do Šibeniku turistům umožní navštívit katedrálu svatého Jakuba, zapsanou na seznamu UNESCO, kostel svatého Františka, radnici a Městské muzeum.

5. Vodopády Krka

Národní park Krka, vzdálený asi 40 km od Brodarice, je domovem řady vodopádů, jezer a bujné vegetace. Výlet lodí po řece Krka turistům umožní prozkoumat vodopády Skradinski buk a Roški slap a užít si krásu nedotčené přírody.

6. Ostrov Prvić

Tento okouzlující ostrov, ležící naproti Brodarici, je ideální destinací pro jednodenní výlet. Výlet lodí na ostrov Prvić turistům umožní prozkoumat krásné pláže, borovicové lesy a olivové háje.

7. Ostrov Zlarin

Tento malý ostrov, vzdálený asi 15 km od Brodarice, je známý svými benátskými hradbami a tradiční výrobou korálů. Výlet lodí na ostrov Zlarin turistům umožní projít se po úzkých uličkách, navštívit kostel svaté Marie a koupit si suvenýry v místních obchůdcích.

8. Rybaření

Turisté si v Brodarici mohou také pronajmout loď a vydat se na rybářský výlet. Výlet na ryby turistům umožní ulovit čerstvé ryby a užít si krásy chorvatského pobřeží.

Brodarica nabízí širokou škálu lodních výletů pro všechny typy turistů. Ať už člověk hledá relaxační plavbu po moři, dobrodružnou výpravu do národního parku nebo poznávání historických památek, v Brodarici si každý najde to pravé pro sebe.

Co vidětPamátkyVýlety