Pesaro, Itálie – co vidět, památky, zájezdy, zábavní park

Evropa

Pesaro, ležící na pobřeží Jaderského moře v regionu Marche, je italské město, které okouzlí cestovatele svou krásou a rozmanitostí. Pyšní bohatou historií a kulturou. Město založili Římané v roce 184 př. n. l. a dodnes se zde nachází mnoho památek z té doby, včetně amfiteátru, římského fóra a baziliky. Toto město nabízí ideální kombinaci relaxace na pláži, poznávání historických památek a kulturních zážitků.

Co Pesaro konkrétně všechno nabízí? Jak vypadá dovolená v Pesaru? Co počasí? A na jaké se turisté mohou těšit památky?

Shrnutí obsahu článku

Pesaro je italské město na pobřeží Jaderského moře s bohatou historií a kulturou. Nabízí ideální kombinaci relaxace na pláži, poznávání památek a kulturních zážitků.

Mezi nejvýznamnější památky Pesara patří Palazzo Ducale, Duomo, Teatro Rossini, Rocca Costanza a Casa Rossini. Město se pyšní i krásnou pláží a možností výletů lodí.

Počasí v Pesaru je středomořské s horkými léty a mírnými zimami. Nabízí tak ideální podmínky pro dovolenou po celý rok.

Ubytování v Pesaru je dostupné v široké škále variant, od luxusních hotelů až po cenově dostupné kempy. Ceny se pohybují od 5 000 Kč do 20 000 Kč na osobu za týden.

Do Pesara se lze vydat s mnoha cestovními kancelářemi v ČR. Ceny zájezdů se liší v závislosti na termínu, délce pobytu a typu ubytování, začínají na 3 790 Kč na osobu za týden.

Pesaro – památky

Pesaro se pyšní bohatou historií a kulturou, která se odráží v mnoha památkách, které město nabízí. Návštěvníci si tak mohou užít procházky po historickém centru a obdivovat jeho krásu a jedinečnost.

Mezi nejvýznamnější památky Pesara patří:

 • Palazzo Ducale: Dóžecí palác z 15. století, který sloužil jako sídlo pesarských vévodů. Dnes je v něm umístěno muzeum s rozsáhlou sbírkou umění a historických artefaktů.
 • Duomo: Katedrála z 12. století, která je považována za jeden z nejkrásnějších kostelů v regionu Marche.
 • Teatro Rossini: Divadlo z 19. století, ve kterém se koná operní festival Rossini Opera Festival.
 • Rocca Costanza: Středověká pevnost, která nabízí panoramatický výhled na město.
 • Museo della Marineria: Námořní muzeum, které se věnuje historii námořnictví v Pesaru a okolí.
 • Casa Rossini: Dům, ve kterém se narodil slavný skladatel Gioachino Rossini. Dnes je v něm umístěno muzeum věnované jeho životu a dílu.
 • Piazza del Popolo: Hlavní náměstí Pesara, které je lemováno historickými budovami a kavárnami.

Pesaro je město s bohatou historií a kulturou, která se odráží v jeho památkách. Návštěvníci si tak mohou užít procházky po historickém centru a obdivovat jeho krásu a jedinečnost.

Dalším místem, které stojí za vidění, je tato slavná Zeď s knihami od Stefano Lazaridise.

Pesaro, Itálie – co vidět a dělat

Kromě prohlídky památek nabízí Pesaro turistům i mnoho dalších aktivit a zážitků.

 • Odpočinek na pláži: Pesaro se pyšní nádhernými písečnými plážemi, které jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty. Turisté si tak mohou užít den plný relaxace u moře.
 • Výlet lodí: Z Pesara se pořádají výlety lodí na okolní ostrovy a pobřeží. Turisté si tak mohou vychutnat místní scenérie a koupání v křišťálově čisté vodě.
 • Návštěva trhu: V Pesaru se koná několik trhů, kde si turisté mohou koupit čerstvé produkty, suvenýry a místní speciality.
 • Ochutnávka gastronomie: Pesaro je proslulé svou gastronomií. Turisté si tak mohou vychutnat lahodná italská jídla a vína v některé z mnoha restaurací a hospůdek.
 • Vychutnání si nočního života: Pesaro má živý noční život s bary, kluby a diskotékami. Turisté si tak mohou užít tanec a zábavu až do ranních hodin.
 • Návštěva sportovního utkání: V Pesaru se nachází několik sportovních stadionů a hal, kde se konají fotbalové, basketbalové a volejbalové zápasy. Turisté si tak mohou užít sportovní atmosféru a fandit svému oblíbenému týmu.
 • Účast na festivalu: V Pesaru se během roku koná několik festivalů, včetně Rossiniho operního festivalu a festivalu letních filmů. Turisté si tak mohou užít kulturní program a zažít jedinečnou atmosféru festivalu.

Pesaro je ideální destinací pro turisty, kteří chtějí zažít nejen místní památky, avšak i atmosféru italského přímořského města a užít si širokou škálu aktivit a zážitků.

Počasí v Pesaru

Pesaro se pyšní středomořským klimatem, které se vyznačuje horkými, suchými léty a mírnými, deštivými zimami. Teploty v letních měsících běžně dosahují 30 °C, zatímco v zimě se pohybují okolo 10 °C.

 • V jarních měsících (březen až květen) se teploty postupně zvyšují z 10 °C na 20 °C. Dny jsou slunečné a srážky jsou poměrně nízké.
 • Letní měsíce (červen až srpen) jsou nejteplejší a nejslunnější v roce. Teploty se běžně pohybují mezi 25 °C a 30 °C, s občasnými horkými vlnami, kdy teploty mohou vystoupat i nad 35 °C.
 • Podzimní měsíce (září až listopad) se vyznačují příjemnými teplotami, které se pohybují mezi 20 °C a 10 °C. Dny jsou stále slunečné, avšak srážky se pomalu zvyšují.
 • Zimní měsíce (prosinec až únor) jsou nejchladnější v roce. Teploty se pohybují mezi 5 °C a 10 °C a srážky se vyskytují ve formě deště i sněhu.

Díky tomuto příjemnému počasí je Pesaro ideální destinací pro turisty po celý rok.

Počasí v Pesaru je většinou velmi příjemné.

Pesaro – ubytování

Pesaro nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro všechny typy hostů, od luxusních hotelů až po cenově dostupné kempy.

Některá z nejpopulárnějších ubytovacích zařízení v Pesaru jsou:

 • Hotel Excelsior: Luxusní hotel se nachází přímo na pláži a nabízí hostům širokou škálu služeb, včetně bazénu, wellness centra a restaurace.
 • Hotel Savoy: Elegantní hotel v centru města, který je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti všech památek a atrakcí.
 • Hotel President: Hotel s dobrou polohou v blízkosti pláže i centra města, který nabízí hostům komfortní ubytování a přátelský servis.
 • Apartmány Villa Marina: Apartmány s vlastní kuchyní a terasou, které jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel.
 • Camping Village Le Palme: Kemp se nachází v piniovém lese a nabízí hostům širokou škálu služeb, včetně bazénu, restaurace a animačních programů.

Kromě výše uvedených možností existuje v Pesaru mnoho dalších hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Hosté si tak mohou vybrat ubytování, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám a rozpočtu.

Při výběru ubytování v Pesaru je důležité zohlednit několik faktorů, jako je poloha, cena, požadované vybavení a služby. Je také vhodné si přečíst recenze ubytovacích zařízení od jiných hostů, aby se hosté ujistili, že si vybrali to pravé pro sebe.

Pesaro – zábavní park

Aquafan je jeden z největších aquaparků v Evropě a nachází se v Pesaru. Mezi nejpopulárnější atrakce Aquafanu patří:

 • Kamikaze: Tobogán s výškou 52 metrů a sklonem 60 stupňů, který zaručí adrenalinový zážitek.
 • Black Hole: Tobogán ve tmě s prudkými zatáčkami a sjezdy.
 • River Rapids: Divoká řeka s vlnami a vířivkami, která vás unese na dobrodružnou plavbu.
 • Speedriul: Tobogán s prudkým sjezdem, který vás zrychlí z 0 na 60 km/h za pouhé 3 sekundy.
 • Splash: Bazén s umělými vlnami, kde si užijete zábavu s celou rodinou.

Vstupné do Aquafanu se liší v závislosti na sezóně a věku. Pro dospělé se ceny pohybují od 25 € do 35 €, pro děti od 18 € do 28 €. V ceně vstupného je zahrnuto užívání všech atrakcí a vybavení aquaparku.

Aquafan je otevřen od 1. června do 15. září. Otevírací doba se liší v závislosti na dni, obvykle je avšak park otevřen od 10:00 do 18:30.

Pesaro – zájezdy

Do Pesara se lze vydat s mnoha cestovními kancelářemi v České republice. Nabídka zájezdů je široká a pestrá, takže si každý najde ten ideální pro sebe.

Cenové rozpětí zájezdů do Pesara se liší v závislosti na termínu, délce pobytu, typu ubytování a stravování. Obecně se ceny pohybují od 5 000 Kč do 20 000 Kč na osobu za týden.

Mezi nejpopulárnější cestovní kanceláře, které nabízí zájezdy do Pesara, patří:

 • CK České kormidlo: Tato cestovní kancelář nabízí širokou škálu zájezdů do Pesara, včetně pobytů v hotelech, apartmánech a kempech. Ceny zájezdů začínají na 3 790 Kč na osobu za týden.
 • Invia: Invia nabízí zájezdy do Pesara s all inclusive stravováním i bez stravování. Ceny zájezdů začínají na 3 870 Kč na osobu za týden.
 • Nev-Dama: Tato cestovní kancelář se specializuje na zájezdy do Itálie a nabízí i pobyty v Pesaru. Ceny zájezdů začínají na 4 260 Kč na osobu za týden.
 • CK Italia Travel: Tato cestovní kancelář se zaměřuje na zájezdy do Itálie a nabízí i pobyty v Pesaru. Ceny zájezdů začínají na 8 690 Kč na osobu za týden.

Při výběru zájezdu do Pesara je důležité zohlednit několik faktorů, jako je termín, délka pobytu, typ ubytování, stravování a cena. Je také vhodné si přečíst recenze zájezdů od jiných klientů, aby se cestovatelé ujistili, že si vybrali ten pravý pro sebe.

Je hned několik cestovních kanceláří, které nabízí zájezd do Pesara.

Doprava do Pesara z ČR

Cestovatelé z České republiky se do Pesara dostanou snadno a pohodlně několika způsoby.

 • Letadlem: Do Pesara neexistuje přímé letecké spojení z ČR. Cestovatelé tak musí letět s přestupem, nejčastěji v Římě, Miláně nebo Benátkách. Letiště v Pesaru (PSR) se nachází cca 8 km od centra města a je dostupné autobusem nebo taxíkem.
 • Vlakem: Cesta vlakem z ČR do Pesara je poměrně zdlouhavá a trvá cca 14-16 hodin. Cestovatelé musí počítat s přestupem ve Vídni, Benátkách nebo Římě. Vlaková nádraží v Pesaru se nachází v centru města.
 • Autobusem: Do Pesara jezdí přímé autobusové linky z Prahy, Brna a Ostravy. Cesta autobusem trvá cca 12-14 hodin. Autobusová nádraží v Pesaru se nachází v centru města.
 • Vlastním autem: Cesta autem z ČR do Pesara trvá cca 8-9 hodin. Cestovatelé musí počítat s mýtným na dálnicích v Rakousku a Itálii. Parkování v centru Pesara může být problematické, proto je vhodné zarezervovat si parkovací místo předem.

Nejvhodnější způsob dopravy do Pesara závisí na individuálních potřebách a preferencích cestovatelů.

Další italská města, která stojí za návštěvu

Kromě Pesara nabízí Itálie mnoho dalších zajímavých měst, která stojí za návštěvu.

 • Benátky: Město na vodě s unikátní atmosférou a architekturou. Turisté si mohou užít projížďku gondolou po kanálech.
 • Milán: Moderní město s bohatou historií a kulturou. Turisty láká katedrála Duomo, návštěva zámku Sforza i nákupy v luxusních buticích.
 • Neapol: Živé a temperamentní město s krásnou polohou u Neapolského zálivu. Město je známé nejen proslulou neapolskou pizzou.
 • Janov: Důležité přístavní město s bohatou obchodní historií. Turisté si mohou prohlédnout staré město s úzkými uličkami a historickými paláci, navštívit akvárium a ochutnat ligurskou specialitu pesto genovese.
 • Bologna: Město s univerzitní atmosférou a proslulé svou gastronomií. Turisté si mohou prohlédnout středověké památky, navštívit Torre degli Asinelli a ochutnat bolognské špagety.
 • Siena: Město s krásným historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Toto je jen malý výběr z mnoha pěkných a zajímavých měst v Itálii. Každé z nich má svou jedinečnou atmosféru a historii a nabízí turistům něco jiného. Například velmi oblíbené je i město Termoli.

Co vidětDovolenáPamátkyVýlety