Termoli, Itálie – památky, ubytování, trajekt

Evropa

Termoli, okouzlující město na pobřeží Jaderského moře v italském regionu Molise, uchvátí návštěvníky svým osobitým kouzlem a historií. Toto starobylé město se pyšní opevněným historickým centrem, které se tyčí na skalnatém výběžku nad mořem, a živým rybářským přístavem. Termoli je ideální destinací pro ty, kteří hledají relaxační dovolenou u moře s možností poznávání památek a ochutnávání lahodné italské kuchyně.

Proč navštívit Termoli? Co se zde dá vidět? Co zde ochutnat? A kde se ubytovat?

Shrnutí obsahu článku

Termoli je okouzlující město na pobřeží Jaderského moře v Itálii s opevněným historickým centrem a rušným rybářským přístavem.

Město nabízí mnoho památek, jako je katedrála San Basso, hrad Castello Svevo a středověké hradby.

Kromě památek si turisté v Termoli mohou užít relaxaci na pláži, ochutnávku lahodné gastronomie, výlety lodí, nákupy a noční život.

Do Termoli se lze dostat trajektem ze Splitu a z města je možné dále cestovat do dalších destinací, jako jsou Tremiti, Bari, Ancona, Dubrovník a Korfu.

Termoli se těší středomořskému klimatu s horkými léty a mírnými zimami, takže je ideální destinací pro dovolenou u moře v každém ročním období.

V Termoli je široká nabídka ubytování pro všechny typy turistů a rozpočty, od luxusních hotelů až po útulné penziony a kempy.

Termoli – památky

Termoli, malebné město na pobřeží Jaderského moře v Itálii, se pyšní bohatou historií a fascinující architekturou. Návštěvníci zde naleznou mnoho památek, které svědčí o slavné minulosti města a uchvátí je svým krásou.

 • Katedrála San Basso: Tato románská katedrála z 12. století je dominantou historického centra Termoli. Její portál a fresky jistě zaujmou každého turistu.
 • Hrad Castello Svevo: Tento impozantní hrad ze 13. století byl postaven císařem Fridrichem II. Nabízí úchvatný výhled na město a okolí.
 • Městské hradby: Termoli je obehnáno středověkými hradbami, ze kterých se otevírá panoramatický výhled na moře a město. Procházka po hradbách je skvělým způsobem, jak se seznámit s historií Termoli.
 • Věž Torre del Ninfeo: Tato věž z 15. století se nachází na pobřeží a nabízí krásný výhled na moře a okolní ostrovy.
 • Rybářský přístav: Termoli je proslulé svým rybářským průmyslem. Návštěvníci si mohou prohlédnout rušný rybářský přístav a ochutnat čerstvé ryby a mořské plody v některé z místních restaurací.
 • Cisterciánské opatství Santa Maria di Petacciato: Toto opatství z 12. století se nachází nedaleko Termoli a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Archeologické naleziště Termoli: V Termoli se nachází archeologické naleziště s pozůstatky antického římského města. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout ruiny domů, chrámů a dalších staveb.

Termoli je ideální destinací pro turisty, kteří se zajímají o historii a architekturu. Díky široké nabídce památek si zde každý najde to své a odnese si z Termoli nezapomenutelné zážitky.

Pohled na hrad Castello Svevo za východu slunce.

Termoli, Itálie – co vidět a dělat

Kromě prohlídky historického centra a památek jako je katedrála San Basso a hrad Castello Svevo, si turisté v Termoli mohou užít i mnoho dalších aktivit.

Odpočinek na pláži

Termoli se pyšní nádhernými písečnými plážemi, které jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty. Pláž Lungomare Nord je nejdelší a nejpopulárnější, zatímco pláž Rio Vivo je klidnější a oblíbená mezi rodinami s dětmi.

Ochutnávka gastronomie

Termoli je rájem pro milovníky jídla. V historickém centru se nachází mnoho restaurací a trattorií, které podávají speciality místní kuchyně, jako jsou mořské plody, těstoviny a olivový olej. Turisté by neměli zapomenout ochutnat také typický sýr Molise, caciocavallo.

Výlet lodí

Z Termoli se pořádají výlety lodí na nedaleké ostrovy Tremiti, které jsou proslulé panenskou přírodou a tyrkysovou vodou. Během výletu si turisté mohou užívat koupání, šnorchlování a potápění.

Nákupy

V Termoli se nachází mnoho obchodů a butiků, kde si turisté mohou zakoupit suvenýry, oblečení, potraviny a další zboží. Zajímavý je trh Mercato Centrale, který se koná každý pátek a nabízí široký výběr čerstvých produktů a regionálních specialit.

Noční život

Termoli má velmi rušný noční život, a to i mimo hlavní turistickou sezónu. V historickém centru se nachází mnoho barů a klubů, kde si turisté mohou vychutnat drink a tančit až do rána.

Termoli je ideální destinací pro turisty, kteří hledají relaxační dovolenou u moře s možností poznávání památek, ochutnávání lahodné gastronomie a zábavy. Díky široké nabídce aktivit si v Termoli každý najde to své.

Trajekt Split – Termoli

Cestování lodí mezi chorvatským Splitem a italským Termoli je pohodlný a vcelku romantický způsob, jak se dostat z jednoho města do druhého. Trajekty provozují různé společnosti a cesta trvá přibližně 9 hodin.

 • Trajekty ze Splitu do Termoli: Trajekty ze Splitu do Termoli odjíždějí několikrát týdně. Cesta trvá přibližně 9 hodin a zastávka je obvykle na ostrově Hvar.
 • Společnosti provozující trajekty: Trajekty mezi Splitem a Termoli provozují různé společnosti, například Jadrolinija, SNAV a Gomo.
 • Rezervace trajektů: Trajekty je nutné rezervovat předem, zvláště v letní sezóně. Rezervace lze provést online na webových stránkách společností provozujících trajekty nebo v cestovních kancelářích.
 • Ceny trajektů: Ceny trajektů se liší v závislosti na společnosti, typu trajektu a termínu cesty. Orientační cena za jednosměrnou jízdenku pro dospělého se pohybuje okolo 50 EUR.

Cestování trajektem ze Splitu do Termoli je skvělým způsobem, jak si užít plavbu po Jaderském moři a navštívit Chorvatsko a Itálii najednou. Trajekty jsou pohodlné a nabízí různé služby, jako jsou restaurace, bary a obchody.

Cestující se na trajektu rozhodně nenudí, najdou zde vše, co během cesty budou potřebovat.

Trajekty z Termoli

Termoli slouží jako výchozí bod pro trajektové spoje do mnoha destinací. Turisté a cestovatelé tak mohou pohodlně prozkoumat nejen krásy Itálie, avšak i dalších zemí.

Seznam pěti destinací kromě Splitu:

 • Tremiti: Trajekty z Termoli plují na Tremiti, souostroví tří ostrovů v Jaderském moři, které je proslulé panenskou přírodou a tyrkysovou vodou. Cesta trvá přibližně hodinu.
 • Bari: Pro ty, kteří chtějí poznat rušný přístavní život, je ideální Bari, hlavní město regionu Apulie. Trajekty z Termoli do Bari plují přibližně 3 hodiny.
 • Ancona: Ancona, historické město na pobřeží Jaderského moře, je domovem římských památek a okouzlujících uliček. Cesta trajektem z Termoli trvá přibližně 6 hodin.
 • Dubrovník: Pro milovníky historie a architektury je ideální Dubrovník, perla chorvatského pobřeží. Trajekty z Termoli do Dubrovníku plují přes noc, cesta trvá přibližně 12 hodin.
 • Korfu: Trajekty z Termoli plují i na Korfu, zelený řecký ostrov s bohatou historií a krásnými plážemi. Cesta trvá přibližně 10 hodin.

Díky široké nabídce trajektových spojů z Termoli si turisté a cestovatelé mohou snadno naplánovat cestu a prozkoumat krásy Itálie a dalších destinací v Jaderském moři. Ať už touží po relaxaci na pláži, poznávání památek nebo ochutnávání lahodné gastronomie, Termoli jim otevírá dveře do světa plného zážitků.

Termoli – počasí

Termoli se těší středomořskému klimatu s horkými, suchými léty a mírnými, deštivými zimami. Letní sezóna, která trvá od června do září, je ideální pro dovolenou u moře. Průměrné denní teploty v tomto období se pohybují okolo 25 °C, moře je příjemně teplé a sluneční svit je hojný.

 • Jaro (březen – květen): Jaro v Termoli je příjemné s průměrnými teplotami mezi 15 °C a 20 °C. Dny jsou slunečné a teplé, zatímco noci mohou být chladnější. Deště jsou v tomto období poměrně časté, avšak obvykle se jedná o krátké a silné bouřky.
 • Léto (červen – srpen): Léto v Termoli je horké a suché s průměrnými teplotami mezi 25 °C a 30 °C. Moře je v tomto období ideální pro koupání a vodní sporty. Sluneční svit je hojný a deště jsou vzácné.
 • Podzim (září – listopad): Podzim v Termoli je mírný a slunečný s průměrnými teplotami mezi 15 °C a 20 °C. Dny jsou stále teplé, zatímco noci se ochlazují. Deště jsou v tomto období častější, avšak obvykle se jedná o krátké a slabé přeháňky.
 • Zima (prosinec – únor): Zima v Termoli je mírná a deštivá s průměrnými teplotami mezi 10 °C a 15 °C. Sníh je v Termoli vzácný. Deště jsou v tomto období časté a mohou být silné.

Termoli je ideální destinací pro turisty, kteří se chtějí vyhnout extrémním teplotám. Středomořské klima zajišťuje příjemné počasí po celý rok, s horkými léty a mírnými zimami. Díky tomu je Termoli ideální destinací pro dovolenou u moře v každém ročním období.

Město Termoli je plné takovýchto malebných uliček.

Termoli – ubytování

Termoli nabízí širokou škálu možností ubytování pro všechny typy turistů a rozpočty.

Hotely:

 • Hotel Mistral: Tento 4hvězdičkový hotel se nachází v centru Termoli a nabízí pozoruhodný výhled na moře. Nabízí komfortní pokoje, restauraci, bar a venkovní bazén.
 • Hotel Corallina: Tento 3hvězdičkový hotel se nachází v blízkosti pláže a nabízí příjemné pokoje, restauraci a bar.
 • Hotel La Trinita: Tento rodinný hotel se nachází v historickém centru Termoli a nabízí útulné pokoje a přátelskou atmosféru.

Apartmány:

 • Residence Riva del Sole:Tyto apartmány se nachází v blízkosti pláže a nabízí plně vybavené apartmány s balkonem a výhledem na moře.
 • Appartamenti Villaggio San Leonardo: Tyto apartmány se nachází v klidné oblasti Termoli a nabízí bazén, zahradu a parkování zdarma.
 • Appartamenti Blue Marine: Tyto apartmány se nachází v centru Termoli a nabízí moderní apartmány s Wi-Fi a klimatizací.

Penziony:

 • B&B La Conchiglia: Tento útulný penzion se nachází v blízkosti pláže a nabízí pokoje s Wi-Fi a společnou koupelnou.
 • B&B Il Melograno: Tento rodinný penzion se nachází v historickém centru Termoli a nabízí pokoje s Wi-Fi a balkonem.
 • B&B La Terrazza: Tento penzion se nachází na kopci s výhledem na Termoli a nabízí pokoje s Wi-Fi a terasou.

Kempy:

 • Camping Riva del Blu: Tento kemp se nachází v blízkosti pláže a nabízí různé typy ubytování, včetně stanů, mobilních domů a bungalovů.
 • Camping Villaggio degli Ulivi: Tento kemp se nachází v klidné oblasti Termoli a nabízí bazén, zahradu a parkování zdarma.
 • Camping La Pineta: Tento kemp se nachází v piniovém háji s krásným výhledem na moře a nabízí různé typy ubytování, včetně stanů, mobilních domů a bungalovů.

Termoli nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí všechny typy turistů. Ať už člověk hledá luxusní hotel, útulný penzion nebo kemp v klidné oblasti, v Termoli si zaručeně najde každý to pravé pro sebe.

Další italská města, která stojí za návštěvu

Itálie je země plná krásných měst, z nichž každé má co nabídnout. Existuje mnoho dalších fascinujících destinací, které stojí za to navštívit. Zde je jen malý výběr:

 • Turín: Toto elegantní město na severu Itálie je domovem mnoha muzeí, galerií a historických památek. Je to také hlavní město regionu Piemont, který je proslulý svou vynikající kuchyní a vínem.
 • Milán: Toto módní město na severu Itálie je známé pro své nákupy, design a architekturu. Nachází se zde také mnoho světově proslulých muzeí a galerií, jako je Pinacoteca di Brera a Duomo di Milano.
 • Neapol: Toto rušné město na jihu Itálie je domovem starobylého centra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to také brána do národního parku Vesuv a na pobřeží Amalfi.
 • Janov: Toto historické město na severozápadě Itálie je známé svým přístavem a středověkým centrem.
 • Bologna: Toto univerzitní město na severu Itálie je proslulé svou gastronomií a architekturou. Nachází se zde také mnoho muzeí a galerií, jako je Pinacoteca Nazionale di Bologna a Torre degli Asinelli.

Toto je jen malý výběr z mnoha italských měst, která stojí za návštěvu.

Co vidětPamátkyVýlety