Polsko s dětmi – dovolená u moře i na horách

Evropa

Polsko je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou, která nabízí nepřeberné množství možností pro všechny věkové kategorie. Polsko s dětmi je synonymem pro cenově dostupnou, bezpečnou a rozmanitou dovolenou plnou zábavy a poznání.

Kam na dovolenou v Polsku? Tato země nabízí ideální kombinaci krásné přírody, historických měst, moderních atrakcí a pohostinnosti místních obyvatel. Navíc je Polsko pro Čechy snadno dostupné autem, vlakem i autobusem, což z něj činí ideální destinaci pro rodinný výlet.

V tomto článku jsou sepsány praktické informace i zkušenosti z dovolené v Polsku u moře i v dalších oblastech, aby si čtenáři mohli naplánovat nezapomenutelný rodinný výlet. Čtenáři zde naleznou inspiraci a tipy, kam s dětmi v Polsku.

Shrnutí článku

Polsko je ideální destinací pro rodinnou dovolenou díky své cenové dostupnosti, rozmanitosti a blízkosti k České republice.

Nabízí široké možnosti pro dovolenou u moře, s krásnými plážemi a řadou aktivit pro děti i dospělé.

Milovníci přírody si mohou užít turistiku, cykloturistiku a další aktivity v Tatrách, Krkonoších nebo Stolových horách.

Polsko nabízí také řadu zábavních parků, aquaparků, zoologických zahrad a muzeí pro děti.

Historická města jako Varšava, Krakov, Gdaňsk a Vratislav lákají svými památkami a jedinečnou atmosférou.

Dovolená v Polsku u moře – zkušenosti a tipy

Ty, které láká dovolená v Polsku u moře, mají na výběr z několika krásných přímořských letovisek. Kam do Polska k moři? Mezi nejoblíbenější destinace pro rodiny s dětmi patří Rewal, Mielno, Łeba a Władysławowo. Zkušenosti návštěvníků potvrzují, že tyto oblasti nabízejí čisté pláže s jemným pískem, pozvolný vstup do moře a dostatek prostoru pro hry a relaxaci.

Kam v Polsku k moři za zábavou? Pláže v těchto letoviscích nabízejí širokou škálu aktivit pro děti i dospělé. Děti si užijí stavění hradů z písku, dovádění ve vlnách, hledání mušliček a další plážové hry. Pro aktivnější povahy jsou k dispozici vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing, plachtění nebo jízda na banánu. Milovníci rybaření si mohou vyzkoušet své štěstí při lovu ryb z mola nebo z lodi.

Pokud čtenáři hledají tipy na výlet v Polsku v okolí pláží, určitě by neměli vynechat maják v Niechorze, který nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Dalším zajímavým místem jsou pohyblivé duny v Łebě, které jsou největší v Evropě.

Co se týče ubytování, dovolená v Polsku u moře nabízí široké možnosti. V okolí pláží se nacházejí hotely, penziony, apartmány, chatky i kempy, které jsou přizpůsobeny potřebám rodin s dětmi. Mnoho z nich nabízí dětské hřiště, animační programy, bazény a další vybavení pro rodinnou zábavu.

Nekonečné písečné pláže a osvěžující vody Baltského moře lákají k letnímu odpočinku i zábavě.

Kam na výlet do Polska – hory a příroda

Pro ty, kteří hledají kam na výlet do Polska za přírodními krásami a aktivním odpočinkem, jsou polské hory skvělou volbou. Kam s dětmi v Polsku do hor? Tatry, Krkonoše a Stolové hory nabízejí rozmanité možnosti pro rodinnou turistiku,cykloturistiku, jízdu na koni či rybaření.

Kam do hor a do přírody:

 • Tatry: Nejvyšší pohoří s dechberoucími panoramaty, horskými jezery a turistickými trasami. Oblíbené destinace: Zakopané – Polsko a Białka Tatrzańska (lanovky, aquaparky, zábava pro děti i dospělé).
 • Krkonoše: Nižší pohoří ideální pro rodiny s malými dětmi. Tipy na výlety: Karpacz (bobová dráha, stezky pro děti).
 • Stolové hory: Unikátní skalní města a bludiště, které milují děti. Výchozí bod pro objevování: Kudowa-Zdrój.
 • Ubytování: Horské chaty, penziony, hotely a apartmány. Speciální balíčky pro rodiny s dětmi (aktivity a zábava pro všechny).

Tatry jsou nejvyšší pohoří Polska a nabízejí dechberoucí výhledy, horská jezera a řadu turistických tras různé náročnosti. Kam na výlet v Polsku v Tatrách? Oblíbenými destinacemi jsou Zakopane a Białka Tatrzańska, kde se nachází lanovky, aquaparky a další atrakce pro děti i dospělé.

Krkonoše jsou nižší pohoří, které je ideální pro rodiny s menšími dětmi. Tipy na výlety v polské části Krkonoš zahrnují návštěvu Karpacze, kde se nachází bobová dráha a stezky vhodné pro děti. Ten, kdo by se chtěl ubytovat v tomto městečku, může zvážit například hotel Sandra SPA & Aquapark Karpacz nebo Green Mountain Hotel & Apartments Karpacz.

Stolové hory jsou zase známé svými unikátními skalními městy a bludišti, které děti milují. Kam na výlet do Polska za skalními útvary? Kudowa-Zdrój je skvělým výchozím bodem pro objevování tohoto fascinujícího regionu.

Ubytování v horských oblastech je rozmanité – od horských chat a penzionů až po hotely a apartmány. Mnoho z nich nabízí speciální balíčky pro rodiny s dětmi, které zahrnují aktivity a zábavu pro všechny věkové kategorie.

Tatry v Zakopaném nabízejí nádherné výhledy a množství turistických tras pro všechny úrovně.

Kam s dětmi v Polsku – zábavní parky a atrakce

Je k dispozici řada polských zábavních parků a atrakcí, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Zatorland, Energylandia, dinoparky, aquaparky, zoologické a botanické zahrady a muzea pro děti jsou jen některé z možností, které Polsko nabízí.

Kam za zábavou:

 • Energylandia: Největší zábavní park v Polsku (Zator) s atrakcemi pro všechny věkové kategorie (horské dráhy, kolotoče).
 • Dinoparky: Malbork, Varšava – realistické modely dinosaurů, historie dinosaurů, interaktivní expozice.
 • Vodní svět: Aquapark Kudowa Zdroj, Kraków, Wrocław – tobogány, bazény, vířivky, další atrakce.
 • Zoologické a botanické zahrady: Wrocławská zoo (fascinující pohled do světa zvířat), Botanická zahrada v Poznani (krásné květinové expozice).
 • Muzea pro děti: Centrum Nauki Kopernik ve Varšavě (interaktivní expozice, vzdělávací programy, svět vědy a techniky zábavnou formou).

Energylandia, největší zábavní park v Polsku, se nachází v Zatoru a nabízí více než 100 atrakcí pro všechny věkové kategorie. Od adrenalinových horských drah po dětské kolotoče, každý si zde najde to své.

Dinoparky, který se nachází například v Malborku nebo Varšavě, jsou skvělým místem pro malé i velké milovníky dinosaurů. Návštěvníci se projdou mezi realistickými modely dinosaurů, objeví jejich historii a užijí si interaktivní expozice.

Aquaparky v Polsku jsou ideální volbou pro horké letní dny. Kam v Polsku s dětmi za vodními radovánkami? Kraków a Wrocław nabízejí moderní aquaparky s tobogány, bazény, vířivkami a dalšími atrakcemi.

Zoologické a botanické zahrady jsou skvělým místem pro poznávání zvířat a rostlin z celého světa. Wrocławská zoologická zahrada je jednou z největších v Polsku a nabízí fascinující pohled do světa zvířat. Botanická zahrada v Poznani zase láká návštěvníky svými krásnými květinovými expozicemi.

A nelze zapomenout na muzea pro děti, která nabízejí interaktivní expozice a vzdělávací programy. Centrum Nauki Kopernik ve Varšavě je jedním z nejmodernějších vědeckých center v Evropě a nabízí dětem i dospělým možnost objevovat svět vědy a techniky zábavnou formou.

Kam na výlet v Polsku – města a památky

Polsko je zemí s bohatou historií a kulturou, kterou turisté mohou objevovat při návštěvě jejích krásných měst. Mezi nejnavštěvovanější města patří Varšava, Kraków, Gdaňsk a Wrocław, která nabízejí jedinečnou atmosféru a řadu historických a kulturních památek.

Kam na výlet v Polsku za královskou historií? Varšava, hlavní město Polska, láká návštěvníky svým Královským zámkem, Starým Městem a Muzeem Varšavského povstání. Návštěvníci se mohou projít po Královské cestě, obdivovat barokní architekturu a nasát atmosféru tohoto živého města.

Kam na výlet do Polska za středověkou atmosférou? Kraków, bývalé hlavní město Polska, je plný historických skvostů. Turisté mohou navštívit hrad Wawel, projít se po hlavním náměstí Rynek Główny a objevit kouzlo Židovské čtvrti Kazimierz.

Kam v Polsku k moři za hanzovní historií? Gdaňsk, přístavní město na pobřeží Baltského moře, je známé svou bohatou hanzovní historií. Návštěvníci se mohou projít po Długim Pobřeží, obdivovat Fontánu Neptuna a navštívit Evropské centrum Solidarity, které připomíná boj Poláků za svobodu.

Kam na výlet do Polska za trpaslíky? Wrocław, město na řece Odře, je známé svými stovkami bronzových trpaslíků, kteří jsou rozesetí po celém městě. Turisté mohou objevit kouzlo historického centra Ostrów Tumski a navštívit moderní Halu století, která je zapsána na seznamu UNESCO.

Ubytování ve městech je pestré a zahrnuje hotely, penziony a apartmány různých kategorií. Mnoho hotelů nabízí rodinné pokoje a speciální balíčky pro rodiny s dětmi.

Wrocławští bronzoví trpaslíci jsou oblíbenou atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Praktické informace pro dovolenou v Polsku s dětmi

Plánování dovolené v Polsku s dětmi může být zábavné a vzrušující, je však důležité mít na paměti několik praktických informací, které pomohou zajistit hladký průběh cesty i dovolené.

 • Doprava: Polsko je dobře dostupné z České republiky autem, vlakem i autobusem. Ti, kteří se rozhodnou cestovat autem, by neměli zapomenout na dálniční známku a respektovat místní dopravní předpisy.
 • Ubytování: Polsko nabízí širokou škálu ubytování pro rodiny s dětmi, od hotelů a penzionů po apartmány a kempy. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí speciální balíčky pro rodiny, které zahrnují snídaně, vstupy do atrakcí nebo animační programy pro děti.
 • Jídlo a pití: Polská kuchyně je chutná a vydatná, s mnoha možnostmi pro děti i dospělé. Mezi tradiční polská jídla patří pierogi, bigos, żurek a gołąbki. Většina restaurací nabízí i dětská menu.
 • Ceny a rozpočet: Polsko je obecně cenově dostupnější než mnoho jiných evropských zemí. Náklady na ubytování, stravu a atrakce se liší v závislosti na lokalitě a typu ubytování. Obecně platí, že ceny jsou nižší mimo hlavní sezónu a ve vnitrozemí.
 • Bezpečnost a zdraví: Polsko je bezpečná země pro cestování s dětmi. Přesto je důležité mít s sebou cestovní pojištění a základní lékárničku. Nezapomenout také na dostatek opalovacího krému, v případě letní dovolené, a repelent proti hmyzu, v případě plánování výletů do přírody.

Dovolená v Polsku s dětmi je skvělou příležitostí, jak poznat krásy této země a užít si společně nezapomenutelné chvíle. Ať už se člověk rozhodne pro dovolenou u moře, dobrodružství v horách, zábavu v zábavních parcích nebo poznávání historických měst, Polsko nabízí něco pro každého.

S jeho rozmanitou nabídkou atrakcí, cenovou dostupností a snadnou dostupností z České republiky je Polsko ideální destinací pro rodinnou dovolenou. Cestující navíc nemusí mít obavy ze zpoždění nebo zrušení letu, neboť do Polska se snadno dostanou autem či veřejnou dopravou.