Zábavní parky v Polsku u hranic – atrakce pro celou rodinu

Evropa

Zábavní parky v Polsku, zejména ty v blízkosti českých hranic, se v posledních letech stávají stále atraktivnější destinací pro české turisty. Tato popularita je dána nejen geografickou blízkostí, ale také širokou škálou nabízených atrakcí a příznivými cenami vstupného. Polské zábavní parky uspokojí malé i velké návštěvníky, od milovníků adrenalinu toužících po vzrušujících horských drahách, přes rodiny s dětmi vyhledávající pohádkové říše a vodní radovánky, až po návštěvníky preferující odpočinek a vzdělávací aktivity.

Tento článek se zaměřuje na přední zábavní parky nacházející se v blízkosti česko-polské hranice, které poskytují zábavní zážitky pro všechny věkové kategorie. Čtenáři se dozvědí, proč jsou tyto parky ideální volbou pro rodinnou dovolenou, a získají praktické informace o vstupenkách, možnostech dopravy a ubytování, které jim usnadní plánování jejich návštěvy.

Článek se blíže podívá na nejvyhledávanější zábavní parky v Polsku, jako jsou Energylandia, největší zábavní park v zemi, dále Legendia s pohádkovou atmosférou a rozmanitý Zatorland. Čtenáři se seznámí s důvody, proč si tyto parky získaly přízeň návštěvníků z celého světa, a s tím, co mohou od své návštěvy očekávat.

Shrnutí článku

Zábavní parky v Polsku, zejména ty blízko českých hranic, jsou ideální destinací pro rodinnou dovolenou plnou zábavy a poznání.

Energylandia, největší zábavní park v Polsku, nabízí přes 120 atrakcí pro všechny věkové kategorie, včetně adrenalinových zón, vodního parku a pohádkové části.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko je nejstarší zábavní park v Polsku s pohádkovou atmosférou a atrakcemi pro děti i dospělé.

Zatorland je komplex zábavních parků s dinoparkem, lunaparkem a zoo, ideální pro rodiny s dětmi.

Mandoria, JuraPark Krasiejów, Świat Marzeń a Majaland Kownaty jsou další zajímavé zábavní parky v Polsku, které stojí za návštěvu.

Nejlepší zábavní parky v Polsku u hranic

Energylandia (Zator)

Největší zábavní park v Polsku, Energylandia, leží pouhé dvě hodiny jízdy od Ostravy. Tento ráj pro všechny věkové kategorie nabízí více než 120 atrakcí rozdělených do několika tematických zón. Adrenalinoví nadšenci si užijí v Extreme Zone, kde se nachází nejrychlejší a nejvyšší horské dráhy v Polsku. Rodiny s dětmi ocení Family Zone s kolotoči, houpačkami a dalšími atrakcemi pro nejmenší. Vodní radovánky si návštěvníci mohou užít ve Water Parku s bazény, tobogány a skluzavkami. A ti, kteří touží po odpočinku, mohou zavítat do Bajkolandie, pohádkové zóny plné kouzelných zákoutí.

Vstupenky do Energylandie lze sehnat online na oficiálních stránkách parku nebo přímo u vstupu. Doporučuje se koupit vstupenky předem, aby se návšěvníci vyhnuli frontám. Ceny se liší podle typu vstupenky (jednodenní, dvoudenní, rodinná) a věku návštěvníka.

Recenze Energylandia jsou plné nadšení. Návštěvníci chválí rozmanitost atrakcí, čistotu parku, přátelský personál a skvělou organizaci. Mnozí se shodují, že Energylandia je ideální místo pro strávení nezapomenutelného dne s rodinou nebo přáteli.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko (Chorzów)

Legendia je nejstarší zábavní park v Polsku, ale rozhodně neztrácí na své atraktivitě. Naopak, jeho historická atmosféra a pohádkové kulisy lákají návštěvníky všech věkových kategorií. Park je rozdělen do několika tematických zón, jako je Bajkolandia pro nejmenší, Dolina Jagi s adrenalinovými atrakcemi a Magiczna Strefa plná kouzel a iluzí.

Mezi nejoblíbenější atrakce patří dřevěná horská dráha Lech Coaster, obří ruské kolo nebo vodní atrakce Diamond River. Park nabízí také řadu představení a show, které návštěvníky pobaví.

Zatorland (Zator)

Zatorland je komplex zábavních parků v Polsku u hranic, který nabízí zábavu pro celou rodinu. Skládá se ze tří částí: Dinoparku, Lunaparku a ZOO.

V Dinoparku se návštěvníci mohou projít mezi desítkami modelů dinosaurů v životní velikosti, dozví se zajímavosti o jejich životě a prohlédnou si interaktivní exponáty. Lunapark nabízí klasické pouťové atrakce jako autodrom, horskou dráhu nebo řetízkový kolotoč. A v ZOO se setkají s exotickými zvířaty z celého světa, jako jsou lvi, tygři, žirafy nebo zebry.

Zatorland je ideální pro rodiny s dětmi, které hledají kombinaci zábavy, poznání a kontaktu s přírodou.

Další zajímavé zábavní parky v Polsku

Mandoria – Miasto Przygód (Rzgów)

Mandoria je poměrně nový zábavní park v Polsku, který se nachází nedaleko Lodže. Tento krytý park návštěvníky přenese do fantastického světa plného dobrodružství a zábavy. Tematicky je inspirován renesančním přístavním městem a nabízí unikátní atrakce pro všechny věkové kategorie.

Mezi největší lákadla patří horská dráha Merkant, interaktivní jízda Galeon, vodní atrakce Mroczna Przystań nebo magická show Čarodějův sklep. Mandoria je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, které hledají originální a nezapomenutelný zážitek.

JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów je nejen zábavní park, ale také vzdělávací centrum, kde se návštěvníci dozví spoustu zajímavostí o dinosaurech a prehistorickém životě. Park se nachází v blízkosti naleziště zkamenělin a nabízí procházku mezi desítkami modelů dinosaurů v životní velikosti.

Kromě dinosaurů se zde nachází také paleontologické muzeum, 3D kino, dětské hřiště a další atrakce. JuraPark Krasiejów je ideální pro rodiny s dětmi, které chtějí navštívit jeden z nejoblíbenějších polských dinoparků.

Świat Marzeń (Ochaby)

Świat Marzeń, neboli Svět snů, je pohádkový zábavní park v Polsku určený především pro nejmenší návštěvníky. Park se nachází v blízkosti Těšína a nabízí řadu atrakcí inspirovaných pohádkami a příběhy.

Děti se mohou svézt na kolotoči s pohádkovými postavičkami, projet se vláčkem, navštívit zámek Šípkové Růženky nebo se zúčastnit interaktivních her a soutěží. Świat Marzeń je ideální pro rodiny s malými dětmi, které chtějí prožít den plný kouzel a fantazie.

Majaland Kownaty

Majaland Kownaty je rájem pro všechny fanoušky včelky Máji a jejích kamarádů. Tento zábavní park, nacházející se blízko česko-polských hranic, nabízí spoustu atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Hosté se mohou svézt na horské dráze Wilka, zažít dobrodružství na lodi Vikingů nebo se proletět na Májině leteckém kolotoči.

Kromě atrakcí nabízí Majaland Kownaty také interaktivní show, kde se děti setkají s oblíbenými postavičkami z pohádek. Park je ideální pro rodiny s dětmi předškolního a mladšího školního věku, které chtějí prožít den plný zábavy a smíchu.

Praktické informace pro návštěvu zábavního parku v Polsku

Ubytování

V okolí zábavních parků v Polsku u hranic se nachází široká škála ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné penziony a kempy. Pokud člověk plánuje návštěvu Energylandie, recenze doporučují využít ubytování přímo v areálu parku, které nabízí různé typy pokojů a apartmánů. V blízkosti Zatorlandu a Legendie se nachází také řada hotelů a penzionů, které nabízejí speciální balíčky pro návštěvníky parků.

Doprava

Do zábavních parků v Polsku u hranic se návštěvníci snadno dostanou autem, vlakem i autobusem. Z České republiky je nejrychlejší cesta autem po dálnici D1. Ti, kteří preferují veřejnou dopravu, mohou využít vlakové nebo autobusové spojení z větších českých měst. Cesta vlakem trvá obvykle 2-3 hodiny, autobusem o něco déle.

Ceny

Ceny vstupného do zábavních parků v Polsku se liší podle parku, typu vstupenky a věku návštěvníka. Obecně platí, že jednodenní vstupenka pro dospělého stojí kolem 150-250 PLN (cca 800-1300 Kč). Děti, studenti a senioři mají obvykle slevu. Rodinné vstupenky jsou výhodnější pro rodiny s více dětmi.

Otevírací doba

Otevírací doba zábavních parků v Polsku se liší podle sezóny. V hlavní sezóně (červen-srpen) jsou parky otevřené denně od 10:00 do 20:00, někdy i déle. Mimo sezónu jsou otevírací doby kratší a některé parky mohou být zavřené i několik dní v týdnu. Před návštěvou je dobré si vždy ověřit aktuální otevírací dobu na webových stránkách parku.

Několik tipů na závěr

  • Koupit si Energylandia vstupenky online pro získání případných slev a vyhnutí se frontám.
  • Dorazit do parku brzy ráno, neboť čím dřív člověk přijde, tím více toho stihne.
  • Vzít si s sebou vlastní občerstvení. Šetří to čas i peníze.
  • Nezapomenout si opalovací krém, pokrývku hlavy a pláštěnku pro případ deště.
  • V případě cestování s malými dětmi si s sebou vzít kočárek nebo nosítko.
  • Ujistit se, že má člověk dostatek hotovosti, protože ne všechny atrakce přijímají platební karty.

Zábavní parky v Polsku, zejména ty blízko hranic, jsou skvělou volbou pro rodinnou dovolenou plnou zábavy, adrenalinu i poznání. Ať už se návštěvníci rozhodnou pro největší zábavní park v Polsku – Energylandii, pohádkovou Legendii, rozmanitý Zatorland nebo některý z dalších parků, určitě si odnesou nezapomenutelné zážitky. Díky široké nabídce ubytování, snadné dopravě a přijatelným cenám vstupného (včetně Energylandia vstupenek) je návštěva polského zábavního parku dostupná pro každého.


TIP: Blízko hranic lze najít také různé termální lázně, která skvěle poslouží k odpočinku a relaxaci po náročném dni v zábavním parku.