Rimini, Itálie – co vidět, pláže, dovolená

Evropa

Rimini, pobřežní klenot ležící na pobřeží Jaderského moře v italském regionu Emilia-Romagna, v sobě plynule spojuje bohaté historické dědictví s pulzujícími moderními atrakcemi. Rimini je známé svými rozlehlými písečnými plážemi, úchvatnou římskou a renesanční architekturou a rušným nočním životem a je všestrannou destinací, která oslovuje nejrůznější návštěvníky. Co vidět v Rimini? Jaké pláže v Rimini jsou nejkrásnější?

Tento článek se zabývá mnohotvárným půvabem Rimini, nedaleko vzdáleného od města Pescara, jeho starobylými kořeny, kulturními památkami a současným kouzlem, které z něj činí typické italské město, které stojí za to objevit.

Od starověkých římských oblouků a mostů až po rušné plážové promenády a noční kluby – Rimini nabízí jedinečný zážitek, kde historie a moderna koexistují v dokonalé harmonii.

Obsah článku

Rimini se svými prosluněnými plážemi, bohatým historickým dědictvím a rušným nočním životem okouzluje návštěvníky jedinečnou směsí středomořského šarmu a moderního půvabu.

V Rimini si návštěvníci mohou prohlédnout starověké římské ruiny, projít se po malebných plážích a pochutnat si na vynikající italské kuchyni.

Nedotčené pláže v Rimini, které se táhnou podél třpytivého pobřeží Jaderského moře, lákají zlatým pískem, křišťálově čistou vodou a živou přímořskou atmosférou.

V Rimini panuje středomořské klima, které se vyznačuje horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami, což návštěvníkům poskytuje příjemnou atmosféru po celý rok.

Italské město Rimini

Rimini je město ležící na jadranském pobřeží Itálie v regionu Emilia-Romagna. Rimini je známé svými dlouhými písečnými plážemi, bohatou historií a rušným nočním životem a je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí kombinaci kulturního dědictví a moderních atrakcí.

Historie Rimini sahá až do starověku, jeho založení se tradičně připisuje Římanům v roce 268 př. n. l.. Město, tehdy známé jako Ariminum, se stalo významnou římskou kolonií a hrálo klíčovou roli jako strategické vojenské a obchodní centrum.

Z této doby se dodnes dochovalo několik významných historických památek, včetně Augustova oblouku, který je nejstarším existujícím římským obloukem, a Tiberiova mostu, zázraku římského inženýrství, který přetrval více než dvě tisíciletí.

Ve středověku bylo Rimini důležitým centrem rodu Malatestů, mocné dynastie, která vládla velké části regionu. Chrám Malatestů (Tempio Malatestiano), který navrhl slavný renesanční architekt Leon Battista Alberti, je dokladem vlivu této rodiny a uměleckého dědictví města.

Rimini je proslulé svými rozsáhlými písečnými plážemi, které se táhnou v délce asi 15 kilometrů podél pobřeží.

Tyto riminské pláže jsou dobře vybavené a nabízejí řadu aktivit, takže jsou hlavním lákadlem pro italské i zahraniční turisty. Přímořská část města, známá jako Marina Centro, je plná hotelů, restaurací a barů, což přispívá k živé letní atmosféře.

Rimini – co vidět?

Rimini je díky svým rozmanitým atrakcím městem, kde si každý najde něco pro sebe, od milovníků historie a umění až po návštěvníky riminských pláží a nočního života.

V tomto dynamickém italském městě najdou návštěvníci spoustu možností, jak se zabavit, ať už při prohlídce starobylých ruin nebo při moderní zábavě. Co vidět v Rimini:

Augustův oblouk

 • Augustův oblouk z roku 27 př. n. l. je nejstarším dochovaným římským triumfálním obloukem. Označuje konec ulice Via Flaminia a je dokladem starověkého římského dědictví v Rimini. Jeho zachovalá konstrukce a nápisy umožňují nahlédnout do císařské minulosti města.

Tiberiův most

 • Tiberiův most, dokončený v roce 21 n. l., se klene přes řeku Marecchia a je nepřetržitě používán již více než dvě tisíciletí. Díky své odolné konstrukci a malebnému prostředí je most oblíbeným místem návštěvníků a fotografů.

Tempio Malatestiano (Malatestův chrám)

 • Původně gotický kostel byl architektem Leonem Battistou Albertim přetvořen v renesanční mistrovské dílo. Nechal ji postavit Sigismondo Pandolfo Malatesta a je symbolem vlivu rodiny Malatestů. V chrámu se nacházejí díla známých umělců, jako jsou Piero della Francesca a Agostino di Duccio.

Piazza Cavour

 • Centrální náměstí v Rimini, Piazza Cavour, je obklopeno historickými budovami, včetně Palazzo dell’Arengo, Palazzo del Podestà a Teatro Galli. Historický půvab náměstí umocňuje Neptunova kašna a socha papeže Pavla V.

Domus del Chirurgo (Dům chirurga)

 • Toto archeologické naleziště odhaluje dobře zachovalý dům z římské doby, který patřil chirurgovi. Nacházejí se zde chirurgické nástroje a detailní mozaiky, které poskytují fascinující pohled na starověkou římskou medicínu a každodenní život.

Italia in Miniatura

 • Italia in Miniatura je park miniatur s detailními replikami nejznámějších italských památek a budov. Je naučný i zábavný a nabízí jedinečný způsob, jak poznat architektonické divy Itálie.

Viale Vespucci

 • Tuto rušnou promenádu v Marina Centro lemují módní bary, kavárny a obchody. Je to ideální místo, kde je možné zažít rušný noční život Rimini a užít si večerní procházky.

Felliniho muzeum

 • Toto muzeum věnované slavnému filmovému režisérovi Federicu Fellinimu, který se v Rimini narodil, oslavuje jeho život a dílo. Mezi exponáty jsou památky, filmy a osobní předměty, které nabízejí pohled na Felliniho tvůrčího génia.
Tiberiův most, starý již dvě tisíciletí, je jednou z nejstarších památek Itálie.

Rimini – pláže

Pláže v Rimini jsou proslulé zlatým pískem, průzračnou vodou a živou atmosférou. Pláže se táhnou podél pobřeží Jaderského moře v délce přibližně 15 kilometrů a nabízejí řadu zařízení a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zde jsou bližší informace o tom, co pláže v Rimini nabízejí:

Marina Centro

Marina Centro je srdcem riminské plážové scény a nachází se v centru města. Zdejší pláž je dobře vybavena lehátky, slunečníky a zázemím, jako jsou sprchy a převlékárny.

Návštěvníci si mohou vychutnat klidnou procházku po promenádě lemované bary, restauracemi a obchody. Pláž Marina Centro je oblíbená mezi rodinami a páry, které hledají odpočinek u moře.

Rimini Terme

Rimini Terme je známé svými léčivými termálními vodami, které z pláže dělají jedinečný zážitek. Návštěvníci mohou relaxovat v teplé vodě a zároveň se kochat výhledem na Jaderské moře.

Kromě koupání nabízí Rimini Terme také lázeňská zařízení a wellness procedury, které poskytují omlazující únik z ruchu velkoměsta.

Viserba

Pláž Viserba, která se nachází severně od Rimini, nabízí klidnější alternativu k rušným plážím v centru města. Písečné pobřeží je lemováno klidnou promenádou, která je ideální pro klidné procházky nebo projížďky na kole.

Viserba je oblíbená mezi rodinami a páry, které hledají klidné útočiště se snadným přístupem k občanské vybavenosti a restauracím.

Torre Pedrera

Pláž Torre Pedrera je známá svou širokou písečnou plochou a mělkou vodou, takže je ideální pro rodiny s malými dětmi. Pláž lemuje půvabná pobřežní promenáda, kde návštěvníci najdou kavárny, zmrzlinárny a bary na pláži.

Torre Pedrera nabízí také vodní sporty, jako je windsurfing a paddleboarding, a nabízí tak zábavu pro milovníky dobrodružství.

Bellariva

Pláž Bellariva se nachází jižně od centra Rimini a je oblíbená mezi místními obyvateli i turisty. Pláž nabízí živou atmosféru s hřišti na plážový volejbal, půjčovnami vodních sportů a plážovými bary.

Bellarivská promenáda je poseta restauracemi, které nabízejí čerstvé mořské plody a tradiční italská jídla, a je tak skvělým místem, kde je možné si vychutnat jídlo s výhledem.

Riccione

Pláž Riccione sice technicky vzato není v Rimini, stojí však za zmínku, protože je vzdálená jen kousek autem nebo vlakem a nabízí odlišné plážové zážitky.

Riccione je známé svými módními plážovými kluby, kde si návštěvníci mohou pronajmout lehátka a užívat si VIP zacházení. Pobřeží lemují módní bary a kluby, takže Riccione je vyhledávaným místem pro milovníky nočního života.

Název plážeVzdálenost od města
Marina CentroPřímo v centru města
Rimini Terme6,9 km
Viserba5,8 km
Torre Pedrera10,6 km
Bellariva3,9 km
Riccione11,3 km

Ať už hledají návštěvníci odpočinek, zábavu pro rodiny s dětmi nebo živé plážové večírky, pláže v Rimini nabízejí něco pro každého. Díky zlatavému písku, průzračné vodě a řadě zařízení jsou pláže v Rimini ideálním místem pro nezapomenutelnou dovolenou v Itálii.

Rimini se pyšní 15 kilometrů dlouhým plážovým pobřežím, ideálním k relaxaci.

Dovolená v italském Rimini

Rimini, které se rozkládá na jiskřivém pobřeží Jaderského moře v Itálii, láká cestovatele na nezapomenutelnou dovolenou plnou sluncem zalitých dnů, kulturního poznávání a rušného nočního života.

Ať už hledají návštěvníci odpočinek na pláži, ponoření do historie a umění nebo vzrušující dobrodružství, Rimini nabízí rozmanitou škálu zážitků, které uspokojí touhy každého cestovatele.

Do Rimini se lze jednoduše dostat přímím letem na letiště Rimini známé také jako letiště Fellini. Letenky do Riminy nebývají drahé, ceny letenek se pohybují okolo 2 000 Kč. Letenky do Rimini se také dají sehnat z Vídně nebo Krakova.

 • Historické centrum

Kromě sluncem zalitého pobřeží je Rimini prosyceno historií a kulturou a nabízí pokladnici památek a zajímavostí, které je možné prozkoumat. Návštěvníci se mohou projít se starobylými uličkami historického centra, kde se římské ruiny mísí se středověkou architekturou.

 • Kulinářský zážitek

Žádná dovolená v Itálii by nebyla úplná, kdyby si návštěvníci nepochutnali na zdejších kulinářských specialitách. Můžou ochutnat piadinu, tradiční placičku plněnou slanými pochoutkami, jako je prosciutto, sýr a rukola, nebo čerstvé pokrmy z mořských plodů plné středomořských chutí a k tomu si lze dát sklenku svěžího místního vína.

 • Místní trhy

Je možné prozkoumat rušné trhy a rodinné trattorie, kde lze ochutnat autentické chutě kuchyně Emilia-Romagna, od vydatných těstovinových pokrmů až po jemné pečivo.

 • Lázeňské procedury

Pro ty, kteří hledají relaxaci a omlazení, nabízí Rimini řadu wellness zážitků, které uklidní tělo i duši. V Rimini je možné si odpočinout při lázeňských procedurách v jednom z luxusních wellness center ve městě, kde si může každý dopřát masáže, ošetření obličeje a termální koupele.

 • Parky a zahrady

V klidu se můžou návštěvníci projít malebnými parky a zahradami nebo se vydat na vyhlídkovou jízdu na kole podél pobřeží. Mohou si vychutnat pohodovou atmosféru Rimini, kde je každý okamžik příležitostí k odpočinku a načerpání nových sil.

Dovolená v Rimini slibuje nezapomenutelnou kombinaci slunce, písku, kultury a vzrušení. Ať už hledají návštěvníci odpočinek, kulturní obohacení nebo vzrušující dobrodružství, Rimini nabízí nekonečné možnosti nezapomenutelných zážitků.

Od sluncem zalitých pláží a historických památek až po pulzující noční život a kulinářské speciality – Rimini zve k objevování krásy a kouzla této podmanivé italské destinace.

Návštěvníci také mohou dovolenou spojit s návštěvou dalších italských měst jako jsou Řím, Vatikán, Lago di Garda, Trento, Benátky, Pesaro nebo Janov.

Návštěvníci mohou ochutnat italské speciality, jako je piadina.

Počasí v Rimini

V Rimini panuje středomořské klima, které se vyznačuje horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami. V tomto přímořském městě panuje po celý rok poměrně stabilní počasí, což z něj činí atraktivní destinaci pro cestovatele, kteří hledají slunce a teplo.

 • Na jaře přechází Rimini do teplejšího počasí s rozkvetlými květinami a delší dobou denního světla. Denní teploty se postupně zvyšují z 12 °C až 18 °C v březnu na 18 °C až 23 °C v květnu. Časté jsou jarní přeháňky, které však obvykle trvají krátce a vystřídá je slunečná obloha.
 • Léto je v Rimini hlavní turistickou sezónou díky vysokým teplotám a hojnému slunečnímu svitu. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 °C a 30 °C, což je ideální pro milovníky pláží a pobytu v přírodě. Nejteplejším měsícem bývá červenec, kdy teploty občas dosahují k 35 °C.
 • Podzim v Rimini přináší mírnější teploty a méně lidí, což je vynikající doba pro návštěvu pro ty, kteří hledají klidnější zážitky. Denní maxima se v září obvykle pohybují mezi 20 °C a 25 °C a v listopadu se postupně ochlazují na 15 °C až 20 °C. Ačkoli ve srovnání s létem přibývá srážek, slunečné dny jsou stále běžné a umožňují příjemné venkovní aktivity.
 • Zima v Rimini je ve srovnání s mnoha jinými evropskými destinacemi mírná, průměrné denní teploty se pohybují od 8 °C do 12 °C. Zatímco sníh je vzácný, srážky jsou v zimních měsících častější, zejména v prosinci a lednu.

Celkově lze říci, že středomořské klima v Rimini zajišťuje příjemné počasí po většinu roku, což z něj činí atraktivní destinaci pro cestovatele, kteří hledají slunce a teplo. Ať už dávají návštěvníci přednost letnímu koupání na pláži, podzimnímu poznávání historických památek nebo jarní rozkvetlé krajině, Rimini nabízí pro každého něco bez ohledu na roční období.

Co vidětDovolenáPamátkyZajímavosti