Beatles a slavná fotografie na přechodu – kde místo v Londýně najít?          

Evropa

Jen málokterá kapela má tak univerzální přitažlivost jako The Beatles. Jejich hudba překročila generace a jejich odkaz bude žít v srdcích fanoušků po celém světě navždy.

Hudba The Beatles žije dodnes a jejich dědictví má nevyčíslitelný vliv na světovou populární kulturu. Skupina původem z Liverpoolu se stala fenoménem 60. let a zanechala nesmazatelnou stopu v dějinách hudby.

I když někdo není fanouškem The Beatles, jistě mu neunikla slavná fotografie členů této skupiny na přechodu pro chodce. Kde tato fotografie vznikla?

The Beatles

The Beatles byla britská rocková skupina, která se svou hudbou v letech 1960 až 1970 zapsala do historie jako jedna z nejvýznamnějších a nejvlivnějších hudebních skupin všech dob.

Byli považováni za hlavní představitele tzv. „Britské invaze“ do USA a jejich popularita vedla k vytvoření termínu „Beatlemania“.

Skupinu tvořili John Lennon (zpěv, kytara, klávesy), Paul McCartney (zpěv, basová kytara, kytara, klávesy), George Harrison (sólová kytara, zpěv) a Ringo Starr (bicí, zpěv).

Každý z nich se podílel na tvorbě písní, ovšem hlavní tvůrčí jádro tvořili Lennon a McCartney.

Beatles za svou kariéru vytvořili celkem 12 studiových alb a několik kompilací a EP. Jsou autory mnoha hitů, které se staly nesmrtelnými, jako „Hey Jude“, „Let It Be“, „Yesterday“, „A Hard Day’s Night“, „Help!“ a mnoho dalších.

The Beatles se oficiálně rozpadli v roce 1970. John Lennon byl zastřelen v roce 1980 a George Harrison zemřel na rakovinu v roce 2001. Paul McCartney a Ringo Starr jsou dodnes aktivní a často vystupují na koncertech.

Přestože se skupina rozpadla v roce 1970, jejich dědictví žije dál. Jejich hudba ovlivnila nesčetné množství hudebníků a jejich alba se i dnes prodávají v milionových nákladech po celém světě.

V roce 1988 byli Beatles uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame. Navzdory tragické smrti Johna Lennona a George Harrisona, hudba Beatles zůstává milníkem populární hudby a bezprostředně rezonuje s fanoušky všech generací.

Beatles a Abbey Road

Přestože jde o již minulost, anglická rocková skupina Beatles stále vládne žebříčkům nejlepších songů. Beatles jsou spojení především s Liverpoolem, odkud skupina pochází.

Přesto i v Londýně lze najít jedno z míst, které zná celý svět. Jaké a kde ho najít? Řeč je o slavném přechodu pro chodce, kde vznikla fotografie vyobrazující i Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringo Starra.

Ta sloužila jako hlavní fotografie k poslednímu studiovému albu Abbey Road.

A jak název alba Beatles napovídá, přesně tak se jmenuje i slavná ulice, kde se přechod nachází. Ulice je dlouhá asi dva kilometry a lze ji najít v londýnské čtvrti St. John’s Wood.

Onen přechod je přímo před nahrávacím studiem Abbey Road Studios, kam Beatles směřovali. Tyto proslulá nahrávací studia se stala ikonickými díky mnoha slavným umělcům, kteří zde nahrávali.

Kromě Beatles mezi ně patří třeba Pink Floyd, Oasis nebo Adele. Abbey Road Studios je jedno z nejstarších nahrávacích studií na světě a je stále v provozu.

Památný přechod se samozřejmě stává o kulisou pro různé fotografie. Musíme vás však upozornit, že na křižovatce, kde se přechod nachází, nenajdete žádné semafory.

Je tedy nutné si dávat pozor na okolní provoz. Zároveň pokud budete chtít napodobit přesnou fotografii, od Beatles fotograf si bude muset stoupnout přesně doprostřed křižovatky.