Nejlepší kempy v ČR – kde kempovat v roce 2024

Česko

Kempování je rekreační aktivita v přírodě, při níž si jednotlivci nebo skupiny staví dočasné přístřešky, obvykle stany, v přírodním prostředí, jako jsou lesy, hory nebo jezera. Je to oblíbený způsob, jak se odpojit od každodenního shonu a ponořit se do přírody. Jaké jsou ty nejhezčí kempy v ČR? Kde kempovat v roce 2024?

Kempování nabízí celou řadu zážitků, od klidné relaxace až po dobrodružné objevování. Umožňuje lidem vychutnat si krásu přírody, nadýchat se čerstvého vzduchu a uniknout hluku a stresu městského života.

Shrnutí obsahu článku

Kempy u vody: Nabízí ideální podmínky pro vodní aktivity jako koupání, rybaření, kanoistiku a jízdu na lodičkách. Mezi nejvyhledávanější patří Kemp Olšina (Lipenské jezero), Kemp Bítov (Vranovská přehrada), Kemp Popelíky (Orlík), Kemp CÍL (Sázava) a Kemp Borný (Máchovo jezero).

Kempy v přírodě: Nabízí klidné prostředí a malebnou krajinu pro pěší turistiku, cyklistiku a horolezectví. Mezi ně patří Kemp Pod Boubínem (Šumava), Autokemp Pod Lesem (České Švýcarsko), Autokemp Pod Černým lesem (Orlické hory) a Kemp Nové Město (Jizerské hory).

Camping Rožnov: Vítěz ankety Kemp roku 2022, nacházející se v Beskydech a ideální pro milovníky turistiky a cyklistiky.

Autocamp Sedmihorky: Vítěz ankety Kemp roku 2023, nacházející se v Českém ráji a nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu.

Nejhezčí kempy v ČR u vody

Česká republika nabízí několik krásných kempů u vody, kde si návštěvníci mohou užít outdoorové aktivity i odpočinek. Zde jsou některé z nejlepších kempů ČR, které jsou u vody:

 • Kemp Olšina – Kemp Olšina se nachází v malebné oblasti jižních Čech na břehu Lipenského jezera. Nabízí širokou škálu vodních aktivit, jako je koupání, rybaření a jízda na lodičkách. Ferraty Jižní Čechy jsou naopak oblíbené pro milovníky adrenalinu a lezení po skalách.
 • Kemp Bítov – Kemp Bítov se nachází na břehu Vranovské přehrady na jižní Moravě, je obklopen lesy a nabízí písečnou pláž. Je ideální pro koupání, kanoistiku a plachtění.
 • Kemp Popelíky – Kemp Popelíky se nachází v těsné blízkosti vodní nádrže Orlík v jižních Čechách a nabízí nádherný výhled a různé možnosti vodních sportů, jako je jízda na kajaku, paddleboardu a windsurfing.
 • Kemp CÍL – Kemp CÍL se nachází na břehu řeky Sázavy nedaleko Prahy a nabízí klidné prostředí pro vodní aktivity, jako je plavání, kanoistika a rafting.
 • Kemp Borný – Tento kemp se nachází v blízkosti oblíbeného Máchova jezera a nabízí písečnou pláž, koupání, jízdu na lodičkách a vodní sporty.
 • Autokemp Karlštejn – Autokemp Karlštejn se nachází v obci Karlštejn na břehu řeky Berounky. V kempu nechybí různé možnosti ubytování, sportovní hřiště a mnoho dětských atrakcí. Je nejlepším výchozím bodem pro návštěvu hrad Karlštejn nebo lomů Malé a Velké Ameriky.

Tyto kempy nabízejí nejen možnosti vodních aktivit, avšak také zázemí pro stanování, karavany a chatky. Nejlepší je podívat se na jejich příslušné webové stránky nebo je přímo kontaktovat ohledně dostupnosti a rezervací.

To je jen několik příkladů nejlepších kempů v ČR. Každý kemp má jiné vlastnosti a atrakce, takže při výběru kempu se vyplatí zvážit vaše preferované aktivity a lokalitu.

Nejlepší kempy ČR v přírodě

Česká republika je známá svou krásnou krajinou a přírodou a nabízí několik skvělých míst pro kempování. Mezi nejhezčí kempy v ČR patří:

 • Kemp Pod Boubínem – Tento kemp se nachází na Šumavě blízko Boubínského pralesa a nabízí úžasnou přírodu, turistické stezky a mnoho sportovním možností.
 • Autokemp Pod Lesem – Tento kemp se nachází v blízkosti Národního parku České Švýcarsko, který je oblíbeným národním parkem Evropy, a nabízí snadný přístup k turistickým a horolezeckým trasám spolu s nádhernými pískovcovými útvary.
 • Autokemp Pod Černým lesem – Tento kemp se nachází v Orlických horách a nabízí možnosti rekreačního areálu, kterého je součástí, turistické trasy a možnosti cyklistiky a rybaření.
 • Kemp Nové Město – Tento kemp se nachází v Jizerských horách a nabízí klidné útočiště v přírodě s množstvím turistických a cyklistických tras spolu s možností prozkoumat nedaleké přírodní zajímavosti, jako jsou Jizerka a Smrk.

To je jen několik z mnoha skvělých míst pro kempování v České republice, z nichž každé nabízí své vlastní jedinečné přírodní krásy a outdoorové aktivity.

Česká Ráj je nádherná krajina, která uchvátí každého, kdo ji chce poznat.

Autocamp Sedmihorky – kemp roku 2023

Autocamp Sedmihorky, situovaný v prostředí Českého ráje, byl v roce 2023 prestižní anketou zvolen Kempem roku. Toto ocenění potvrzuje jeho výjimečnou kvalitu a širokou nabídku služeb, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Kemp nabízí:

 • Prostorné parcely pro stany, karavany i obytná auta s možností připojení k elektřině a vodě.
 • Moderní sociální zařízení s teplou vodou a sprchami.
 • Plně vybavenou kuchyňku pro vaření a mytí nádobí.
 • Dětské hřiště s prolézačkami a houpačkami.
 • Sportovní hřiště pro volejbal, nohejbal a badminton.
 • Půjčovnu kol a elektrokol pro výlety do okolí.
 • Bohatý program aktivit pro celou rodinu, včetně animačních programů pro děti.
 • Informační centrum s tipy na výlety a turistické trasy.
 • Restauraci s nabídkou českých i mezinárodních specialit.
 • Obchod s potravinami a základními potřebami.

Díky svému umístění v srdci Českého ráje je Autocamp Sedmihorky ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku, cykloturistiku a horolezectví. V okolí lze nalézt mnoho turistických cílů, jako jsou hrady Trosky a Hrubá Skála, Prachovské skály, Přírodní rezervace Suché skály a mnoho dalších.

Camping Rožnov – kemp roku 2022

Kemp Rožnov pod Radhoštěm, ležící v malebném prostředí Beskyd, se stal v roce 2022 vítězem prestižní ankety Kemp roku. Toto ocenění dokazuje jeho vysokou kvalitu a širokou nabídku služeb, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Návštěvníkům kempu Rožnov pod Radhoštěm je k dispozici:

 • Bohatý výběr místa pro stany, karavany i obytná auta, s možností připojení k elektřině a vodě.
 • Moderní sociální zařízení s teplou vodou a sprchami.
 • Plně vybavená kuchyňka pro vaření a mytí nádobí.
 • Dětské hřiště s prolézačkami a houpačkami.
 • Sportovní hřiště pro volejbal, nohejbal a badminton.
 • Půjčovna sportovního vybavení, včetně kol a elektrokol.
 • Bohatý program aktivit pro celou rodinu, včetně animačních programů pro děti.
 • Informační centrum s tipy na výlety a turistické trasy.
 • Restaurace a bar s nabídkou českých i mezinárodních specialit.
 • Obchod s potravinami a základními potřebami.

Milovníci přírody ocení různé turistické a cyklistické trasy v okolí kempu. Beskydy nabízejí řadu možností pro nenáročné procházky i náročnější túry. Milovníci přírody mohou navštívit také nedaleké Pustevny, oblíbené horské středisko známé svou jedinečnou dřevěnou architekturou a úchvatnými výhledy.

Další oblíbené kempy ČR

V České republice je několik oblíbených kempů, které si oblíbili místní obyvatelé i turisté. Mezi nejoblíbenější kempy ČR patří:

 • Camping Vranovská pláž – Jižní Morava, Vranovská přehrada
 • Rekreační středisko Stará Živohošť – Středočeský kraj
 • Camp Dolce – Krkonoše
 • Kemp Keramika – přehrada Hracholusky
 • Autokemp Merkur Pasohlávky – Jižní Morava, Novomlýnská nádrž
 • Koupaliště a kemp Pecka – Královéhradecký kraj
 • Rekreační středisko Fiola – údolí Mohelna
 • Autokemp Osek – Severní Čechy

To je jen několik příkladů a po celé České republice se nachází mnoho dalších okouzlujících kempů, které můžete prozkoumat. Česká republika je skvělou destinací pro kempování. Země nabízí řadu krásných a dobře udržovaných kempů, zejména v národních parcích a chráněných oblastech.

Ať už dává člověk přednost kempování v horách, u řek či jezer nebo v okouzlující přírodě, má na výběr z mnoha možností. Česká republika má navíc dobře rozvinutou infrastrukturu pro kempování, včetně zázemí, jako jsou koupelny, sprchy, místa na vaření a elektrické přípojky.

TIP: Ti, kteří hledají změnu, mohou vyzkoušet dovolenou v některé z chatek u Baltského moře v Polsku.

Kanak Kemp Branná – nejlepší kemp v ČR pro vodáky

Kemp Branná je oblíbený kemp, který se nachází na břehu Vltavy. Nachází se v krásném jihočeském regionu, je obklopen přírodou a nabízí klidné a malebné prostředí pro kempování.

K dispozici jsou vyhrazená místa pro stany, karavany a obytné vozy, která jsou vybavena elektřinou a přístupem k čisté vodě. Některá místa mají dokonce přímý výhled na řeku a nabízejí úchvatnou přírodní kulisu.

Kemp Branná je také známý svým vynikajícím vybavením. Je zde moderní sociální zařízení, včetně dobře udržovaných toalet, sprch a prádelny. V kempu je navíc k dispozici obchod s potravinami. V kempu se nachází také restaurace a bar s nabídkou různých jídel a nápojů.

Pro milovníky vodních sportů je ideální Vltava s možností koupání, jízdy na kajaku, kánoi a rybaření. Okolí je ideální pro objevování turistických a cyklistických tras, které návštěvníkům umožňují ocenit nádhernou krajinu a divokou přírodu.

Pro ty, kteří dávají přednost klidnějšímu pobytu, jsou v kempu vyhrazeny plochy pro opalování a piknik. K dispozici jsou také dětská hřiště a rekreační zařízení pro děti, takže si rodiny mohou užít dovolenou plnou zábavy. Rodinná dovolená v ČR bývá mnohdy záživnější, než zdlouhavá cesta k moři.

Vltava krásně zapadá do okolní krajiny a oblíbená je nejen u fotografů, avšak i u vodáků.

Nejoblíbenější kemp v Praze – Camping SOKOL Praha

Camping Sokol Praha je oblíbený kemp, který se nachází na okraji Prahy u Počernického rybníka. Kemp se nachází v klidném a zeleném prostředí a nabízí pohodlný únik z rušného centra města, přičemž je stále snadno dostupný. Stává se z něj tedy ideální výchozí bod pro výlety v Praze a okolí.

Zázemí kempu Sokol Praha je navrženo tak, aby vyhovovalo všem typům táborníků. Poskytují prostorná kempovací místa pro stany, obytné vozy a karavany. Pro ty, kteří dávají přednost pohodlnějšímu pobytu, kemp navíc nabízí různé možnosti pronájmu ubytování, včetně chatek, domků a bungalovů.

Kemp poskytuje základní vybavení, které zajistí příjemný zážitek z kempování. K tomuto vybavení patří čisté toalety a sprchy, prádelna, minimarket se zásobami a restaurace s vynikající českou kuchyní. V celém kempu je také k dispozici Wi-Fi připojení.

Součástí kempu je bazén, kde si hosté mohou během horkých letních dnů odpočinout K dispozici jsou také dětská hřiště, sportovní hřiště a areál pro stolní tenis. Okolí kempu je navíc ideální pro procházky přírodou, pěší turistiku a cykloturistiku.

Jednou z předností kempu Sokol Praha je jeho výhodná poloha. Přestože se kemp nachází na okraji Prahy, nabízí pravidelné autobusové spojení s centrem města, což kempujícím usnadňuje prohlídku známých památek, jako je Pražský hrad, z nejkrásnějších evropských hradů, Karlův most a Staroměstské náměstí. Jedná se tedy o výborný výchozí bod pro výlety v Praze a okolí.

Co vidětDovolenáVýlety