Kolobřeh, Polsko – památky, dovolená, co navštívit

Evropa

Kolobřeh, neboli Kolobrzeg, je oblíbené přímořské letovisko v Polsku s krásnými písečnými plážemi, historickými památkami a půvabným starým městem. Nabízí také různé rekreační aktivity, jako jsou vodní sporty a lázeňské procedury. Co zde navštívit? Jaké památky nabízí? A kde polský Kolobrzeg hledat?

Pokud má člověk rád přímořské destinace a poznávání kulturních památek, Kolobrzeg by mohl stát za zvážení k návštěvě. Před rozhodnutím je vždy dobré prozkoumat a zvážit své osobní preference a cestovní priority.

Shrnutí obsahu článku

Kolobrzeg je malebné přímořské letovisko v Polsku s krásnými písečnými plážemi, historickými památkami a lázeňskými procedurami. Nabízí ideální kombinaci relaxace, kulturních zážitků a outdoorových aktivit.

Doprava: Do Kolobřehu se lze dostat letecky, vlakem, autobusem i autem. Nejbližší letiště je vzdáleno 85 km a do centra Kolobrzegu se lze dopravit taxi nebo autobusem/vlakem.

Památky: Mezi hlavní památky Kolobřehu patří maják, Staré město, molo, pevnost a muzea. Za zmínku stojí i muzea v okolí, která se zaměřují na vojenskou historii, tradiční venkovský život a pobřežní obranné systémy.

Aktivity: V Kolobřehu si každý najde to své. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické památky, relaxovat na pláži, věnovat se vodním sportům, navštívit lázně nebo se vydat na výlet do okolí.

Pobaltí a Baltské moře: V dosahu Kolobřehu se nachází mnoho dalších fascinujících destinací v Pobaltí a u Baltského moře, například Gdaňsk, Gdyně, Sopoty, Klaipėda, Riga, Tallinn, Stockholm, Kodaň a Billund.

Kde najít polský Kolobrzeg?

Kolobrzeg, česky Kolobřeh, je město na pobřeží Baltského moře v severním Polsku. Chce-li se tam někdo dostat, má několik možností:

Letecky: Nejbližší hlavní letiště je letiště Solidarity Szczecin-Goleniów (SZZ), které se nachází asi 85 km východně od Kolobrzegu. Z letiště si lze najmout taxi nebo se do Kolobrzegu dopravit autobusem/vlakem.

Vlakem: Kolobrzeg má vlastní vlakové nádraží a jezdí sem pravidelné vlakové spoje z různých měst v Polsku. Jízdní řády vlaků si lze ověřit a jízdenky rezervovat online nebo na nádraží.

Autobusem: Do Kolobrzegu jezdí několik autobusových společností z různých měst v Polsku. Jízdní řády autobusů si lze zkontrolovat a jízdenky rezervovat online nebo na autobusovém nádraží.

Autem: Pokud má člověk k dispozici auto, může do Kolobrzegu dojet po státní silniční síti. Město je spojeno s velkými městy, jako je Gdaňsk, Štětín a Varšava, dobře udržovanými dálnicemi.

Je nejlepší předem zkontrolovat aktuální dopravní možnosti a jízdní řády, protože se mohou měnit v závislosti na ročním období a případných probíhajících akcích.

Co vidět v Kolobřehu?

Kolobřeh rozhodně stojí za návštěvu. Je to okouzlující a někdy zapomenuté přímořské město v Polsku, které je známé svými krásnými písečnými plážemi, historickými památkami a lázeňskými zařízeními. Město nabízí pohodovou atmosféru a spoustu rekreačních aktivit, jako je plachtění, rybaření a cyklistika.

Co lze v Kolobřehu dělat a vidět?

 • Navštívit maják Kolobrzeg
 • Prozkoumat Staré město
 • Odpočívat na pláži
 • Navštívit molo v Kołobrzegu
 • Prozkoumat kolobřežskou pevnost
 • Zažít lázně Kolobrzeg
 • Vydat se na projížďku na kole
 • Navštívit regionální muzeum
 • Vydat se na výlet lodí
 • Ochutnat místní kuchyni

Kromě toho se ve městě nachází řada wellness center a lázní, kde se návštěvníci mohou zotavit a dopřát si různé procedury. Celkově lze říci, že pokud má člověk rád dovolenou na pláži, historické památky a wellness aktivity, Kolobrzeg rozhodně stojí za návštěvu.

Maják v Kolobřehu

Maják v Kołobrzegu je symbolická památka. Byl postaven v roce 1945 a je vysoký přibližně 26 metrů, což z něj činí jeden z nejvyšších majáků na Baltském moři. Maják se nachází v ústí řeky Parsęta, která se vlévá do Baltského moře.

Výstavbu majáku si vyžádala potřeba bezpečnější plavby v oblasti, zejména pro lodě blížící se k přístavu Kołobrzeg. Díky jeho výraznému červenobílému barevnému provedení je snadno rozpoznatelný podél pobřeží.

Návštěvníci majáku mohou vystoupat po točitém schodišti až na jeho vrchol, odkud se jim naskytne panoramatický výhled na okolí, včetně moře, řeky a města. V majáku se nachází také malé muzeum, které nabízí pohled na historii námořního dědictví regionu.

Kromě funkce navigační pomůcky slouží maják jako oblíbená turistická atrakce a přitahuje návštěvníky, kteří oceňují jeho architektonickou krásu a fascinující výhled, který nabízí.

Nadšenci do majáků mohou navštívit také Park miniatur majákůpolském Rewalu.

Maják v Kolobřehu se řadí mezi nejoblíbenější atrakce.

Staré město Kolobřehu

Staré město v polském Kolobrzegu je historická oblast, jejíž historie sahá až do 13. století. Nachází se v ústí řeky Parsęta na pobřeží Baltského moře. Staré město je známé svými půvabnými dlážděnými uličkami, středověkou architekturou a působivými obrannými hradbami.

Nachází se zde směs gotických a renesančních staveb, včetně kostela Panny Marie, který je nejstarší stavbou ve městě. Ve Starém městě se nachází také radnice, která pochází ze 14. století a slouží jako kulturní a historické centrum.

Návštěvníci si mohou prohlédnout úzké křivolaké uličky, ochutnat tradiční polskou kuchyni, z nejlepších z evropské gastronomie, v místních restauracích a objevit četné obchody a butiky. Staré město v Kolobrzegu je oblíbeným turistickým cílem, který nabízí pohled na bohatou historii a kulturní dědictví města.

Molo Kolobrzeg

Molo v Kolobrzegu je oblíbenou turistickou atrakcí na pobřeží Baltského moře v Polsku. Jedná se o jedno z nejdelších dřevěných mol v Evropě, které sahá přibližně 220 metrů do moře. Z mola je nádherný výhled na moře a okolí, takže je oblíbeným místem pro procházky, rybaření a vychutnávání západů slunce.

Nachází se zde také řada obchodů, kaváren a restaurací, které návštěvníkům poskytují příjemné zážitky. Molo v Kolobrzegu je ikonickou dominantou, která dodává pobřežní promenádě města půvab a přitahuje místní obyvatele i turisty.

Molo v Kolobřehu je mnohdy označováno za nejnavštěvovanější místo ve městě.

Kolobřeh, Polsko – lázeňské město

Jedny z nejznámějších lázní v Kolobřehu jsou lázně Kolobrzeg, známé také jako „Sanatorium hvězd“. Tyto lázně se nacházejí v historické budově obklopené krásným parkem a nabízejí širokou škálu procedur, jako je vodoléčba, bahenní koupele, masáže a fyzioterapie. Centrum má také moderní vybavení včetně bazénů, saun a posiloven, takže je oblíbenou volbou pro relaxační i léčebné účely.

Dalšími oblíbenými lázněmi v Kolobřehu je Mořský institut, který se nachází přímo u moře. Specializuje se na thalassoterapii, při níž se k léčebným účelům využívá mořská voda, mořské řasy a další mořské prvky. Mezi zdejší procedury patří různé koupele, zábaly a masáže. Umístění lázní umožňuje hostům vychutnat si nádherný výhled a léčivé účinky Baltského moře.

Kromě těchto známých lázní existuje také mnoho menších zařízení, která nabízejí různé procedury, jako jsou wellness masáže, kosmetické procedury a ošetření obličeje. Tyto lázně často upřednostňují intimnější a osobnější přístup k relaxaci a wellness.

Návštěva lázní v Kolobřehu je nejen příležitostí k relaxaci a omlazení, avšak také příležitostí k poznávání města a užívání si jeho přírody. Baltské moře s čistým vzduchem a nejkrásnějšími plážemi Evropy je dokonalou kulisou pro pobyt v lázních.

Kolobřeh – muzea

V Kolobřehu se nachází několik muzeí, která nabízejí návštěvníkům možnost poznat jeho kulturní dědictví. Zde jsou některá významná muzea ve městě:

 • Muzeum Kolobrzeg: Toto muzeum představuje historii a kulturu Kolobrzegu a jeho okolí. Má rozmanitou sbírku artefaktů, včetně archeologických nálezů, historických památek a uměleckých děl. Muzeum také pořádá dočasné výstavy a vzdělávací programy pro návštěvníky.
 • Muzeum polské obrany: Toto muzeum se nachází v kolobřežské pevnosti a zaměřuje se na vojenskou historii a obranné systémy polského pobřeží. Vystavuje předměty související s druhou světovou válkou, jako jsou zbraně, uniformy a vybavení. Návštěvníci si mohou prohlédnout podzemní tunely a bunkry, které se používaly během války.
 • Národopisné muzeum pod širým nebem: Toto muzeum se nachází v nedaleké vesnici Sianów a nabízí pohled na tradiční venkovský život v regionu. Představuje historické budovy včetně selských domů, větrného mlýna a kovářské dílny. Návštěvníci se mohou seznámit s tradičními řemesly, zvyky a folklorem prostřednictvím různých exponátů a ukázek.
 • Muzeum historických obranných staveb: V tomto muzeu, které se nachází v historické pevnosti Miedzyzdroje, je představena historie opevnění a pobřežních obranných systémů v Kolobrzegu. Nabízí expozice o výstavbě a provozu těchto staveb a o jejich významu během různých konfliktů.
 • Muzeum majáku: Toto muzeum, které se nachází v nejvyšším majáku v Polsku, představuje námořní historii regionu. V muzeu vystavují historické artefakty, navigační přístroje a informace o provozu majáku.

Tato muzea v Kolobřehu nabízejí jedinečnou příležitost poznat kulturní, historické a námořní dědictví regionu. Ať už se člověk zajímá o vojenskou historii, tradiční venkovský život nebo místní umění a kulturu, Kolobrzeg má co nabídnout každému muzejnímu nadšenci.

Miedzyzdroje nenabízí pouze muzeum, avšak i nádherné pláže.

Kolobřeh, Polsko – turismus

Kolobrzeg je oblíbená turistická destinace na pobřeží Baltského moře v Polsku. Nabízí krásné písečné pláže, historické památky a řadu rekreačních aktivit. Město má dobře rozvinutou turistickou infrastrukturu s mnoha hotely, letovisky a restauracemi.

Návštěvníci si mohou prohlédnout historické staré město, navštívit maják nebo se věnovat vodním sportům a opalování na plážích. Kolobrzeg díky svým přírodním léčivým zdrojům nabízí také wellness a lázeňské procedury. Celkově město přitahuje turisty, kteří hledají dovolenou u moře s kombinací odpočinku, kulturních zážitků a outdoorových aktivit.

Mezi další oblíbené turistické destinace poblíž Baltského moře patří například polské Sopoty.

Pobaltí a Baltské moře – destinace v dosahu Kolobřehu

Pro milovníky cestování a poznávání nových kultur se v dosahu Kolobřehu nachází hned několik fascinujících destinací v Pobaltí a u Baltského moře. Návštěvníci si zde mohou vychutnat pobřežní krajinu, historická města s bohatou architekturou a jedinečnou atmosféru.

Mezi nejzajímavější cíle patří:

 • Polsko: Gdaňsk, Gdyně a Sopoty – trojměstí na pobřeží Gdaňského zálivu s historickým centrem, krásnými plážemi a jantarovou stezkou.
 • Litva: Klaipėda – přístavní město s historickým centrem a impozantní pevností Memelburg.
 • Lotyšsko: Riga – hlavní město s bohatou architekturou, včetně starého města zapsaného na seznamu UNESCO.
 • Estonsko: Tallinn – středověké město s hradbami a malebnými uličkami, zapsané na seznamu UNESCO.
 • Švédsko: Stockholm – hlavní město s krásnou architekturou, ostrovy a muzeí. Mezi další oblíbená města patří například Göteborg nebo Uppsala.
 • Dánsko: Kodaň – hlavní město s pohádkovou atmosférou, kanály a zábavními parky. Mezi další oblíbené destinace patří například Billund.

Ať už se turisté zajímají o historii, kulturu, gastronomii nebo jen o relaxaci na pláži, v Pobaltí a u Baltského moře si každý najde to své.

Co vidětDovolenáPamátkyZajímavosti