Miedzyzdroje, Polsko – odpočinek i zábava na polském pobřeží

Evropa

Miedzyzdroje, okouzlující přímořské letovisko na polském pobřeží Baltského moře, patří mezi oblíbené turistické destinace. Toto malebné městečko, nacházející se na ostrově Wolin, se pyšní dlouhou historií jako oblíbené lázeňské místo, které přitahuje návštěvníky svou jedinečnou atmosférou, krásnými plážemi a bohatou nabídkou aktivit.

Mezizdroje v Polsku je ideální destinací pro každého, kdo touží po odpočinku na pláži, procházkách po promenádě, objevování přírodních krás Wolińského národního parku nebo poznávání místní kultury. Rodiny s dětmi ocení širokou škálu atrakcí a zábavy, páry si užijí romantické procházky po molu a gurmánské zážitky v místních restauracích, a jednotlivci najdou v Miedzyzdrojích klid a relaxaci.

Shrnutí článku

Miedzyzdroje nabízí vše – od relaxace na krásných plážích a procházek po promenádě až po výlety do Wolińského národního parku a objevování skrytých pokladů města.

Miedzyzdroje se pyšní zajímavou historií jako lázeňské letovisko a nabízejí mnoho kulturních akcí a festivalů.

Návštěvníci mohou ochutnat tradiční polská jídla a čerstvé rybí speciality v místních restauracích a kavárnách.

Na výběr je z široké nabídky ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů.

Miedzyzdroje jsou dobře dostupné autem, vlakem i autobusem z mnoha evropských měst.

Aktivity a zábava v Miedzyzdrojích

Polské Miedzyzdroje nabízí nespočet možností, jak strávit dovolenou plnou zážitků. Zde jsou některé z hlavních atrakcí, které by si návštěvníci neměli nechat ujít.

1) Pláž a molo

Hlavní pláž v Miedzyzdrojích je široká a písčitá, ideální pro relaxaci, opalování a koupání v Baltském moři. Návštěvníci zde najdou veškeré potřebné vybavení, včetně lehátek, slunečníků a barů. Dominantou města je bezesporu ikonické molo, které se táhne do moře v délce 395 metrů. Procházka po molu nabízí nádherné výhledy na pobřeží a možnost navštívit některou z restaurací či kaváren.

2) Promenáda

Živá promenáda lemující pláž je srdcem Miedzyzdrojů. Zde se nachází množství obchodů, restaurací a kaváren, kde turisté mohou ochutnat místní speciality nebo si zakoupit suvenýry. Během letních měsíců se promenáda stává dějištěm různých akcí, koncertů a festivalů, které dodávají městu ještě více energie.

3) Park Zdrojowy

Pokud návštěvníci touží po klidu a relaxaci, mohou zamířit do městského parku Park Zdrojowy. Uprostřed zeleně, fontán a laviček si mohou odpočinout od ruchu města. V parku se nachází také Muzeum Figur Woskowych, kde mohou obdivovat voskové figuríny slavných osobností.

4) Woliński Park Narodowy

Milovníci přírody by si neměli nechat ujít návštěvu Wolińského národního parku, který se nachází nedaleko Miedzyzdrojů. Park nabízí mnoho turistických a cyklistických tras, které návštěvníky provedou krásnou přírodou. Mezi nejzajímavější místa patří bizoní rezervace a útesy Kawcza Góra, které nabízejí úchvatné výhledy na moře.

5) Další aktivity

V Miedzyzdrojích v Polsku se turisté rozhodně nudit nebudou. Mohou si vyzkoušet plavbu lodí, rybaření, vodní sporty nebo navštívit aquapark či lanové centrum. Možností je opravdu mnoho a každý si zde najde to své.

Dechberoucí výhled na Baltské moře z vrcholu útesu Kawcza Góra.

Praktické informace pro návštěvu Miedzyzdrojů

Miedzyzdroje, dostupné autem, vlakem, autobusem i letadlem, nabízí ideální ubytování pro každý rozpočet, od luxusních hotelů po cenově dostupné kempy. Co vše se hodí vědět před cestou?

 • Doprava

Miedzyzdroje jsou dobře dostupné různými dopravními prostředky. Pokud člověk cestuje autem, může využít dálnici A6, která vede z České republiky přes Německo až do Polska. Alternativou je cesta vlakem nebo autobusem, které nabízejí spojení z mnoha evropských měst.

Nejbližší letiště se nachází ve městě Szczecin, odkud jezdí pravidelné autobusové spoje do Miedzyzdrojů. Po městě a okolí se lze pohybovat pěšky, na kole nebo využít místní MHD.

 • Ubytování v Miedzyzdrojích

Mezizdroje nabízejí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a preference. Návštěvníci si mohou vybrat z luxusních hotelů, útulných penzionů, moderních apartmánů nebo cenově dostupných kempů. Pokud člověk hledá ubytování v Miedzyzdrojích s možností vlastního vaření, apartmány jsou ideální volbou.

Pro rodiny s dětmi je kemp Miedzyzdroje skvělou alternativou, která nabízí zábavu a aktivity pro všechny věkové kategorie. Mezi oblíbené kempy v Miedzyzdrojích patří Camping Plaża a Forest Camp Miedzyzdroje.

 • Kdy navštívit Miedzyzdroje

Nejlepší období pro návštěvu polských Miedzyzdrojů je během letních měsíců, kdy se teploty pohybují kolem 20-25 °C a slunečné dny jsou ideální pro koupání a plážové aktivity. Hlavní sezóna trvá od června do srpna, kdy je město nejživější a nabízí nejvíce akcí a zábavy.

Pokud člověk naopak preferuje klidnější atmosféru, může Miedzyzdroje navštívit mimo sezónu, například na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mírnější a ceny ubytování nižší.

Pláž v Miedzyzdrojích je ideálním místem pro relaxaci a letní radovánky.

Zkušenosti cestovatelů – co říkají o Miedzyzdrojích

Návštěvníci Miedzyzdrojů Polsko si pochvalují především příjemnou atmosféru města, krásné pláže a širokou nabídku aktivit pro všechny věkové kategorie.

Rodiny s dětmi si dovolenou v Polsku chválí a oceňují množství atrakcí a zábavy pro nejmenší, zatímco páry vyzdvihují romantickou atmosféru promenády a mola.

Milovníci přírody jsou nadšeni z blízkosti Wolińského národního parku a možností výletů do okolí.

Mnoho cestovatelů na Mezizdrojích oceňuje také příznivé ceny ubytování a stravování ve srovnání s jinými přímořskými letovisky v Evropě.

Někteří návštěvníci pak zmiňují jako nevýhodu občasné přeplněnosti pláží během hlavní sezóny. Přesto má většina z nich s dovolenou v Polsku u moře zkušenosti pozitivní a ráda se sem vrací.

Gastronomie v Miedzyzdrojích

Mezizdroje v Polsku jsou rájem jak pro milovníky pláží a přírody, tak pro gurmány. Místní gastronomie nabízí pestrou škálu chutí, které uspokojí každého návštěvníka.

Co ochutnat:

 • Tradiční polská jídla: V Miedzyzdrojích si turisté mohou vychutnat klasická polská jídla, jako jsou pierogi (plněné taštičky), bigos (dušené zelí s masem) nebo gołąbki (zelné závitky). Tyto pokrmy jsou často připravovány podle tradičních receptů a nabízejí autentický chuťový zážitek.
 • Rybí speciality: Díky své poloze na pobřeží Baltského moře jsou Miedzyzdroje proslulé svými rybářskými tradicemi. V místních restauracích turisté mohou ochutnat čerstvé ryby připravené na různé způsoby, jako je grilovaný losos, smažený sleď nebo uzený úhoř. Milovníci mořských plodů by si určitě neměli nechat ujít místní speciality z krevet, mušlí nebo krabů.

Kde se najíst:

Miedzyzdroje nabízejí širokou škálu restaurací, od elegantních podniků s výhledem na moře až po útulné hospůdky s domácí atmosférou. Na promenádě stojí mnoho restaurací s venkovním posezením, kde si hosté mohou vychutnat jídlo s výhledem na pláž.

Pokud turisté naopak hledají rychlé občerstvení, mohou si vybrat z mnoha stánků s pouličním jídlem, které nabízejí různé druhy sendvičů, kebabů, hranolků a dalších pochoutek. Pro milovníky sladkého jsou k dispozici kavárny a cukrárny s nabídkou dortů, zmrzliny a dalších dezertů.

Tipy pro cestovatele:

 • Oblečení a obuv: Pro pobyt v Miedzyzdrojích v Polsku by si člověk měl sbalit pohodlné oblečení vhodné pro teplé letní dny. Nezapomenout ani na něco teplejšího pro chladnější večery. S sebou je dobré vzít si rovněž plavky, opalovací krém a sluneční brýle, které jsou nezbytné pro pobyt na pláži. V případě plánování výletu do Wolińského národního parku přibalit si také pevnou obuv a pohodlné oblečení vhodné pro turistiku.
 • Co si s sebou vzít: Kromě základních věcí, jako jsou doklady, peníze a léky, by si člověk neměl zapomenout přibalit také fotoaparát, aby mohl zachytit krásné okamžiky své dovolené. Pokud cestuje s dětmi, nezapomenout na jejich oblíbené hračky a hry, které jim zpříjemní pobyt.

Pro letní dovolenou v Miedzyzdrojích je tedy vhodné si zabalit pohodlné oblečení na teplé dny a lehkou bundu na chladnější večery. Také nezapomenout na plavky, opalovací krém a sluneční brýle. Pro výlety do Wolińského národního parku je potřeba pevná obuv a pohodlné oblečení na turistiku. Kromě dokladů, peněz a léků se bude hodit fotoaparát a pro zábavu dětí hry a hračky.

Zajímavosti a historie polských Miedzyzdrojů

Miedzyzdroje, i přes svou současnou popularitu, nebyly vždy rušným letoviskem. Kořeny města sahají až do 12. století, kdy zde existovaly dvě osady – Żelazo a Kępieńce.

Po dlouhou dobu zůstávaly Miedzyzdroje malou rybářskou vesnicí. Zlom nastal v 19. století, kdy byly objeveny léčivé účinky místních solných pramenů. To vedlo k rozvoji města jako lázeňského letoviska, které přitahovalo návštěvníky z celé Evropy.

Postupně zde vznikaly hotely, penziony, promenáda a v roce 1895 bylo vybudováno první dřevěné molo. Miedzyzdroje se tak proměnily v moderní přímořské letovisko, které si svou popularitu udržuje dodnes.

Zajímavosti o Miedzyzdrojích:

 • Podzemní město: Pod Miedzyzdrojemi se nachází rozsáhlá síť podzemních chodeb a bunkrů, které byly vybudovány během druhé světové války. Některé z těchto prostor jsou dnes přístupné veřejnosti a nabízejí fascinující pohled do historie města.
 • Miedzyzdroje a film: Město se stalo kulisou pro natáčení několika polských filmů, včetně romantické komedie „Tylko mnie kochaj“ (Jen mě miluj) a dramatu „Rewers“ (Zpětný chod). Filmoví fanoušci mohou při procházce městem objevit místa, kde se natáčely známé scény.
 • Největší model železnice v Polsku: V Miedzyzdrojích se nachází největší model železnice v Polsku, který zaujímá plochu přes 500 m². Návštěvníci zde mohou obdivovat detailně zpracované modely vlaků, nádraží, krajin a měst.
 • Festival hvězd: Každé léto se v Miedzyzdrojích koná Festival Gwiazd (Festival hvězd), během kterého město navštěvují známé osobnosti z polského showbyznysu. Návštěvníci festivalu mají možnost vidět své oblíbené hvězdy na červeném koberci a zúčastnit se koncertů a dalších akcí.
 • Tajemný kamenný kruh: Na okraji města se nachází záhadný kamenný kruh, který někteří považují za pozůstatek starověkého kultovního místa. Původ a účel kruhu zůstávají nejasné, což dodává místu tajemnou atmosféru.

Celkově je Miedzyzdroje krásné a malebné město, které nabízí něco pro každého. Pokud člověk hledá inspiraci na skvělou letní dovolenou, Miedzyzdroje jsou perfektní volbou.