Polsko – wellness, u hranic, lázně, hotely, all inclusive

Evropa

Polsko se stává stále populárnější destinací pro wellness a relaxaci, a to jak díky své bohaté historii a krásné přírodě, tak díky rozmanitým wellness a lázeňským zařízením, která nabízejí vysokou kvalitu služeb. Wellness v Polsku je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpočinek a regeneraci blízko hranic.

Jaké wellness pobyty Polsko nabízí? Co léčí polské lázně? A jaké jsou ty nejlepší wellness hotely v Polsku?

Shrnutí obsahu článku

Polsko se stává čím dál populárnější destinací pro wellness a relaxaci. Nabízí bohatou historii, krásnou přírodu a širokou škálu wellness center a lázeňských zařízení s vysokou kvalitou služeb.

Mezi nejpopulárnější wellness destinace v Polsku patří: Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Świeradów-Zdrój, Ustroń a Szklarska Poręba.

Polsko se pyšní i bohatou tradicí lázeňství sahající až do 13. století. Na jeho území se nachází mnoho minerálních pramenů s blahodárnými účinky na lidské zdraví.

Mezi nejznámější lázně v Polsku patří: Lázně Cieplice, Lázně Kudowa Zdrój, Lázně Duszniki-Zdrój, Lázně Konstancin-Jeziorna a Lázně Ustroń.

Wellness pobyt v Polsku s all inclusive je ideální způsob, jak si odpočinout a načerpat novou energii. Turisté si mohou užít relaxaci v bazénu a sauně, nechat se hýčkat masážemi a dalšími procedurami a zároveň si užít krásné prostředí a pohostinnost polského lidu.

Wellness pobyty v Polsku blízko hranic

V Polsku se nachází mnoho wellness center a hotelů, které se nachází v blízkosti hranic s Českou republikou. Tyto destinace jsou ideální pro turisty, kteří si chtějí užít relaxační dovolenou a zároveň se vyhnout dlouhé cestě.

Mezi nejpopulárnější destinace wellness pobytu v Polsku u hranic patří:

 • Kudowa-Zdrój: Lázeňské město s bohatou historií a širokou nabídkou wellness procedur.
 • Duszniki-Zdrój: Lázeňské město s krásnou přírodou a minerálními prameny.
 • Świeradów-Zdrój: Lázeňské město s moderními wellness centry a aquaparky.
 • Ustroń: Horské letovisko s krásným výhledem a nabídkou turistických aktivit.

Wellness pobyt v Polsku u hranic je ideální způsob, jak si odpočinout a načerpat novou energii. Turisté si mohou užít relaxaci v bazénu a sauně, nechat se hýčkat masážemi a dalšími procedurami a zároveň si užít krásné prostředí a pohostinnost polského lidu.

Nejlepší wellness v Polsku

Polsko se pyšní širokou nabídkou wellness center a hotelů, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Ať už hledáte luxusní pobyt s rozsáhlými procedurami, útulné ubytování v malebné krajině, nebo cenově dostupný wellness víkend, v Polsku si zaručeně vyberete.

Mezi nejvyhlášenější wellness destinace v Polsku patří:

1) Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój

Luxusní hotel s rozsáhlým wellness centrem, bazény, saunami, vířivkami a širokou nabídkou procedur. Nachází se v okouzlující krajině Kladska a je ideální pro ty, kteří touží po maximálním komfortu a relaxaci.

2) Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

Moderní hotel s wellness centrem zaměřeným na zdraví a regeneraci. Nabízí širokou škálu procedur, včetně hydroterapie, fyzioterapie a inhalačních procedur. Nachází se v klidném prostředí Pomoranska a je ideální pro ty, kteří chtějí zlepšit své zdraví a načerpat novou energii.

3) Hotel Warszawianka

Tradiční hotel s wellness centrem v centru Varšavy. Nabízí bazén, saunu, vířivku a širokou škálu masáží a kosmetických procedur. Je ideální pro ty, kteří chtějí spojit relaxaci s poznáváním polské metropole.

4) Zamek Topacz

Historický zámek s wellness centrem v úchvatné krajině Dolního Slezska. Nabízí bazén, saunu, parní lázeň a širokou škálu masáží a procedur. Je ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou atmosféru a užít si klid a pohodu.

5) Malinowy Dwór Hotel Medical SPA

Moderní hotel s wellness centrem zaměřeným na krásu a zdraví. Nabízí širokou škálu procedur, včetně laserové terapie, estetické medicíny a relaxačních masáží. Nachází se v klidném prostředí Mazurska a je ideální pro ty, kteří chtějí zkrášlit se a uvolnit se.

6) Lake Hill Resort & Spa

Lake Hill Resort & Spa je luxusní hotel v polských Krkonoších, přímo u jezera Sosnówka. Nabízí moderní ubytování, vynikající gastronomii, špičkové wellness centrum a širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Je ideálním místem pro relaxaci, aktivní dovolenou i rodinné pobyty.

Toto je jen malý výběr z mnoha skvělých wellness center a hotelů. které jsou ideální pro dovolenou v Polsku. Ať už se člověk rozhodne pro cokoli, v Polsku si zaručeně užije relaxační a revitalizující pobyt.

Pro ty, kteří hledají wellness pobyt v blízkosti českých hranic, je Polsko ideální volbou.

Léčivé prameny a lázně v Polsku

Polsko se pyšní bohatou tradicí lázeňství sahající až do 13. století. Na jeho území se nachází mnoho minerálních pramenů s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Díky tomu se Polsko stalo vyhledávanou destinací pro lázeňské pobyty a relaxaci.

Typy léčivých pramenů v Polsku

V Polsku se vyskytuje široká škála minerálních pramenů, které se liší svým složením a léčivými vlastnostmi. Mezi nejčastější typy patří:

 • Slané prameny: Obsahují vysoké koncentrace chloridů a sodíku. Mají blahodárný vliv na dýchací systém, trávicí trakt a pohybový aparát.
 • Síranové prameny: Obsahují sírany hořčíku, vápníku a sodíku. Pomáhají při léčbě revmatismu, artritidy a kožních onemocnění.
 • Železité prameny: Obsahují železo a další minerály. Posilují imunitní systém a pomáhají při léčbě anémie.
 • Jodové prameny: Obsahují jód a brom. Podporují štítnou žlázu a metabolismus.

Nejznámější lázně v Polsku

V Polsku se nachází mnoho termálních lázní, které využívají k léčbě a relaxaci blahodárné účinky minerálních pramenů. Mezi nejznámější patří:

 • Lázně Cieplice: Nacházejí se v Jelení Góře a jsou proslulé svými termálními prameny s teplotou až 87 °C. Nabízí širokou škálu léčebných procedur a relaxačních programů.
 • Lázně Kudowa Zdrój: Leží v Kladské kotlině a jsou známé svými sirnými prameny. Nabízí léčbu chronických onemocnění dýchacích cest, trávicího traktu a pohybového aparátu.
 • Lázně Duszniki-Zdrój: Nacházejí se v Kladské kotlině a jsou proslulé svými radioaktivními prameny. Nabízí léčbu revmatismu, artritidy a dalších chronických onemocnění.
 • Lázně Konstancin-Jeziorna: Leží v blízkosti Varšavy a jsou známé svými jodovými a bromovými prameny. Nabízí léčbu štítné žlázy, dýchacích cest a kožních onemocnění.
 • Lázně Ustroń: Nacházejí se v Slezských Beskydech a jsou proslulé svými slanými prameny. Nabízí léčbu dýchacích cest, trávicího traktu a pohybového aparátu.

Lázeňský pobyt v Polsku nabízí mnoho benefitů pro fyzické i psychické zdraví.

Polsko se stává stále oblíbenější destinací pro wellness a lázeňské pobyty.

Wellness hotely v Polsku

Polsko se stává čím dál populárnější destinací pro milovníky wellness pobytu. Nabízí širokou škálu hotelů s rozsáhlými wellness centry, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Mezi nejlepší wellness hotely v Polsku patří:

 • Stary Browar Spa & Wellness Hotel: Luxusní hotel v Gdaňsku s rozsáhlým wellness centrem s bazény, saunami, vířivkami a širokou nabídkou procedur. Nabízí také jedinečnou atmosféru v historické budově bývalého pivovaru.
 • Aquapark Tatralandia: Hotel s aquaparkem v Zakopaném, ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí bazény, tobogány, sauny a vířivky a také zábavní programy pro děti.
 • Hotel Gorczanka: Moderní hotel v Beskydech s wellness centrem zaměřeným na relaxaci a regeneraci. Nabízí bazén, saunu, parní lázeň a širokou škálu masáží a procedur.
 • Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie: Luxusní hotel v Mazursku s wellness centrem s bazény, saunami, vířivkami a širokou nabídkou procedur. Nabízí také krásný výhled na jezero.
 • Pałac Mańkutów: Historický zámek v Dolním Slezsku s wellness centrem v klidném prostředí. Nabízí bazén, saunu, parní lázeň a širokou škálu masáží a procedur.

Kromě výše uvedených hotelů nabízí Polsko i mnoho dalších skvělých možností pro wellness pobyt. Například Hotel Elements nebo Hotel Mercure. Při výběru hotelu je důležité zvážit individuální potřeby a preference. Mezi další oblíbené destinace patří například Szklarska Poręba. Jaký nabízí Szklarska Poręba wellness?

Wellness pobyty v Beskydech

Polské Beskydy jsou ideální destinací pro milovníky wellness pobytu. Nabízí krásnou přírodu, osobité vesničky a širokou škálu wellness center a hotelů. Turisté si tu mohou užít relaxaci v bazénech a saunách, nechat se hýčkat masážemi a dalšími procedurami a zároveň si užít krásné prostředí a pohostinnost polského lidu.

Mezi nejpopulárnější wellness destinace v Beskydech patří:

 • Ustroń: Horské letovisko s moderním aquaparkem a širokou nabídkou wellness procedur. Je ideální pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří chtějí aktivně trávit čas.
 • Wisła: Malebné horské město s wellness centry a hotely s krásným výhledem na Beskydy. Nabízí také mnoho možností pro pěší turistiku a cyklistiku.
 • Szczyrk: Horské středisko s moderním aquaparkem a wellness centry. Je ideální pro lyžaře a snowboardisty v zimě a pro pěší turisty a cyklisty v létě.
 • Żywiec: Město s historickým pivovarem a wellness centry. Nabízí také mnoho možností pro poznávání památek a ochutnávku piva.

Kromě výše uvedených destinací nabízí Beskydy i mnoho dalších skvělých možností pro wellness pobyt. Turisté si mohou vybrat z hotelů s bazény, saunami, vířivkami a nabídkou masáží a dalších procedur. K dispozici jsou také pobyty zaměřené na specifické potřeby, jako je detoxikace, hubnutí nebo relaxace.

Okolí je navíc ideální pro procházky a objevování nejen samotných Beskyd, avšak i polských jezer.

Polsko s bohatou nabídkou aktivit a okouzlující krajinou uspokojí všechny, kteří touží po relaxaci, poznání a spojení s přírodou.

Wellness pobyty v Polsku s all inclusive

Polsko se stává čím dál populárnější destinací pro milovníky wellness pobytů s all inclusive. Nabízí širokou škálu hotelů a resortů, které turistům z České republiky zaručí bezstarostnou dovolenou plnou relaxace a zábavy.

Mezi nejpopulárnější polské wellness hotely a resorty s all inclusive pro turisty z České republiky patří:

1) Aquapark Tatralandia

Hotel s aquaparkem v Zakopaném, ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí bazény, tobogány, sauny a vířivky a také zábavní programy pro děti. V ceně all inclusive je zahrnuto ubytování, strava, neomezené využití aquaparku a wellness centra a animační programy pro děti. Tento aquapark je tedy ideální pro dovolenou v Polsku s dětmi.

2) Hotel Gorczanka

Moderní hotel v Beskydech s wellness centrem zaměřeným na relaxaci a regeneraci. Nabízí bazén, saunu, parní lázeň a širokou škálu masáží a procedur. V ceně all inclusive je zahrnuto ubytování, strava, neomezené využití wellness centra a masáž.

3) Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Luxusní hotel v Mazursku s wellness centrem s bazény, saunami, vířivkami a širokou nabídkou procedur. Nabízí také krásný výhled na jezero. V ceně all inclusive je zahrnuto ubytování, strava, neomezené využití wellness centra a masáž.

4) Stary Browar Spa & Wellness Hotel

Luxusní hotel v Gdaňsku s rozsáhlým wellness centrem s bazény, saunami, vířivkami a širokou nabídkou procedur. Nabízí také jedinečnou atmosféru v historické budově bývalého pivovaru. V ceně all inclusive je zahrnuto ubytování, strava, neomezené využití wellness centra a masáž.

Wellness pobyty v Polsku s all inclusive si turisté z České republiky mohou zakoupit u různých cestovních kanceláří a online prodejců zájezdů. Mezi nejoblíbenější patří:

 • Slevomat: Nabízí širokou škálu wellness pobytů v Polsku s all inclusive za akční ceny.
 • Travelking: Specializuje se na luxusní wellness pobyty v Polsku s all inclusive.
 • Zájezdy.cz: Nabízí širokou škálu wellness pobytů v Polsku s all inclusive od různých cestovních kanceláří.

Wellness pobyt v Polsku s all inclusive je ideální způsob, jak si odpočinout a načerpat novou energii. Turisté si mohou užít relaxaci v bazénu a sauně, nechat se hýčkat masážemi a dalšími procedurami a zároveň si užít krásné prostředí a pohostinnost polského lidu. Zajímavou alternativou je dovolená v Polsku u moře all inclusive.

Lázně Polsko

Polské lázně, s bohatou historií sahající až do 13. století, lákají turisty z celého světa svými léčivými prameny, malebnou krajinou a širokou nabídkou procedur. V lůně polské přírody se nachází více než 40 lázní, z nichž každá se specializuje na léčbu specifických onemocnění.

Mezi nejčastěji léčené choroby v polských lázních patří:

 • Nemoci pohybového aparátu: artritida, revma, osteoporóza
 • Nemoci dýchacího ústrojí: astma, bronchitida, chronická rýma
 • Nemoci trávicího traktu: žaludeční vředy, zánětlivé onemocnění střev, chronická zácpa
 • Nemoci oběhového systému: ischemická choroba srdeční, hypertenze, křečové žíly
 • Nemoci nervového systému: stres, úzkost, deprese
 • Kožní choroby: ekzém, lupénka, psoriáza

Kromě léčebných procedur si v polských lázních turisté mohou užívat i širokou škálu relaxačních aktivit, jako je plavání v bazénech s termální vodou, saunování, vířivky, inhalace a masáže. K dispozici jsou také různé kosmetické procedury a programy zaměřené na hubnutí a zkrášlení.

Pobyt v polských lázních je ideální pro ty, kteří hledají klidný a relaxační způsob, jak si zlepšit zdraví a načerpat novou energii. Krásné prostředí, příjemná atmosféra a široká nabídka procedur zaručí nezapomenutelný zážitek.