Skryté pláže a ostrovy Evropy

Evropa

Evropa je domovem jedněch z nejúžasnějších a nejrozmanitějších pláží a ostrovů na světě. Od tyrkysových vod Středozemního moře až po drsné útesy atlantického pobřeží – každý si zde najde něco, co si může užít a prozkoumat.

Evropa je domovem řady nádherných pláží a ostrovů, které uspokojí nejrůznější chutě a preference. Ať už hledáte rušné večírky, klidné a odlehlé pláže nebo dramatickou krajinu, na tomto rozmanitém kontinentu není o možnosti nouze.

Zabalte si tedy plavky, opalovací krém a smysl pro dobrodružství a vydejte se na evropskou plážovou dovolenou, která vám bude patřit celý život.

Skryté pláže Evropy

Evropa je známá nejen svými slavnými a přeplněnými plážemi jako například ve městě Barcelona, ale také skrytými klenoty v odlehlých koutech kontinentu. Tyto skryté pláže nabízejí klid, přírodní krásy a pocit úniku z ruchu oblíbených turistických destinací.

Jedním z takových skrytých klenotů je Porthcawl, který se nachází na jižním pobřeží Walesu. Toto okouzlující přímořské městečko se pyšní nádhernými písečnými plážemi, z nichž vyniká především zátoka Rest Bay. Tato pláž nabízí nádherný výhled na šplouchající vlny, skalnaté útesy a maják v dálce. Je to ideální místo pro klidnou procházku nebo piknik daleko od davů lidí.

Další skrytou pláž najdete v úchvatném regionu Alentejo v Portugalsku. Praia dos Alteirinhos je odlehlá pláž schovaná mezi vysokými útesy, která nabízí klidné útočiště pro milovníky pláží. Díky křišťálově čisté vodě a zlatavému písku je ideálním místem ke koupání, opalování a vychutnávání nedotčené krásy přírody.

Na pobřeží Albánie se nachází Albánská riviéra, s nádhernými městy jako je Shëngjin, která se pohybuje směrem na východ, ukrývá také několik nedotčených a méně známých pláží. Například pláž Gjipe se nachází mezi vysokými útesy a dostanete se k ní pouze pěšky nebo lodí. Tento skrytý klenot Albánie nabízí klidnou atmosféru, tyrkysovou vodu a malebnou oblázkovou pláž. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají samotu a spojení s přírodou.

Ostrov Menorca, který je součástí Baleárských ostrovů ve Španělsku, je známý svými skrytými zátokami a nedotčenými plážemi. Cala Macarella je jednou z nejúžasnějších skrytých pláží na ostrově, na kterou se dostanete pouze lodí nebo pěšky po malebné lesní stezce. Pláž se pyšní křišťálově čistou vodou, jemným bílým pískem a je obklopena bujnou zelení, což z ní činí skutečný ráj pro milovníky přírody.

Poblíž Italské Catánie na ostrově Sicílie se nachází malá rybářská vesnice Pozzillo. Tam je možné najít klidnější skryté pláže s malebnými romantickými výhledy. Pláže ovšem nejsou to jediné, co vidět v Catanii. Oblast láká návštěvníky třeba svou jedinečnou atmosférou a samozřejmě sicilskou kuchyní.

Pokračujeme-li podél Středozemního moře, řecké Jónské ostrovy nabízejí také několik skrytých plážových klenotů. Jedním z nich je Porto Katsiki na ostrově Lefkada. Tato pláž, která se nachází na úpatí dramatického útesu, je známá svou azurově modrou vodou a nedotčeným bílým pískem. Navzdory rostoucí popularitě si stále zachovává atmosféru klidu a kouzla, která je pro skryté pláže charakteristická.

Faerské ostrovy v severních končinách Evropy nabízejí několik skutečně skrytých a nedotčených pláží. Pláž Tjørnuvík vyniká neuvěřitelnou přírodní krásou a odlehlou polohou. Pláž Tjørnuvík s černým pískem, vysokými útesy a nádherným výhledem na okolní krajinu je skrytým klenotem, který čeká na své objevení.

To je jen několik příkladů skrytých pláží, které Evropa nabízí. Od divokého pobřeží Walesu přes dramatické útesy Albánie až po nedotčené zátoky Menorky – existuje nespočet skrytých klenotů, které čekají na objevení.

Až tedy budete příště plánovat dovolenou na pláži, zvažte, zda se nevydáte mimo vyšlapané cesty a neobjevíte nedotčenou krásu skrytých evropských pláží.

Skryté ostrovy Evropy

Evropa není jen o rušných městech a slavných památkách, ale také o spoustě skrytých ostrovů, které nabízejí klidné a neprobádané zážitky. Tyto skryté klenoty jsou roztroušeny po celém kontinentu a čekají na to, až je objeví dobrodružní cestovatelé.

Jedním z takových skrytých ostrovů je La Graciosa, který se nachází ve španělském souostroví Kanárské ostrovy. Tento malý ostrov je rájem pro milovníky přírody s nádhernými bílými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a klidnou atmosférou. La Graciosa je součástí chráněného přírodního parku a nabízí možnosti pěší turistiky, šnorchlování a poznávání nedotčené sopečné krajiny. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají samotu a spojení s přírodou.

Pokud se přesunete na sever, Faerské ostrovy nabízejí jedinečné a obdivuhodné ostrovní zážitky. Tyto odlehlé a drsné ostrovy jsou známé svými dramatickými útesy, svěží zelenou krajinou a živými koloniemi puffinů. Jedním ze skrytých klenotů Faerských ostrovů je ostrov Mykines, na který se dostanete pouze trajektem nebo vrtulníkem. Mykines s malebným majákem, úchvatnými útesy a úžasným ptačím životem, včetně tisíců puffinů, je rájem milovníků přírody a skutečným skrytým pokladem.

Pokud se vydáte do Středozemního moře, ostrov Vis v Chorvatsku je skrytým klenotem. Tento odlehlý ostrov má bohatou historii a jedinečné kouzlo, protože až do roku 1990 byl pro veřejnost uzavřen, protože sloužil jako jugoslávská vojenská základna. Nyní mohou návštěvníci objevovat jeho nedotčenou krásu se skrytými zátokami, křišťálově čistými zálivy a malebnými rybářskými vesničkami. Prozkoumejte slavnou pláž Stiniva, ukrytou mezi vysokými útesy, nebo navštivte nádhernou Modrou jeskyni, kde zažijete kouzelné koupání.

Dalším skrytým klenotem, který stojí za to navštívit, je Ithaka, ležící na Jónských ostrovech v Řecku. Tento malý ostrov je známý svou mýtickou historií jako Odysseův domov. Ithaka nabízí klidný a autentický zážitek z řeckého ostrova s půvabnými vesničkami, olivovými háji a křišťálově čistou vodou. Prozkoumejte odlehlé pláže, jako jsou Gidaki a Filiatro, kde můžete relaxovat pod hřejivým středomořským sluncem a užívat si klidu ostrova.

Za zmínku rovněž stojí řecký ostrov Skopelos ze souostroví Severních Sporad, které se skládá ze 135 ostrůvků, převážně neobydlených. Nepřelidněné pláže a autentické vesničky lákají kliduchtivé dovolenkáře. Ani sousední ostrov Skiathos návštěvníky jistě nezklame.

Ani další řecký ostrov Naxos v Malých Kykladech návštěvníky nezklame. Nabízí autentickou řeckou kulturu a dovolenou ve skutečném řeckém ráji. A na rozdíl od jiných řeckých ostrovů není tolik navštěvovaný.

Ve Spojeném království je ostrov Harris ve Skotsku skrytým ostrovem, který se pyšní úchvatnou krajinou a nedotčenými plážemi. Bílý písek pláže Luskentyre s tyrkysovou vodou a výhledem na nedaleké neobydlené ostrovy je úžasný. Harris se může pochlubit také ohromujícími horskými masivy, drsnými útesy a živou galskou kulturou, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky přírody a kultury.

Od sopečné krajiny La Graciosa přes drsné útesy Faerských ostrovů až po mýtické kouzlo ostrova Harris – skrytých klenotů, které čekají na objevení, je nespočet. Pokud tedy toužíte po dobrodružství mimo vyšlapané cesty a po možnosti objevit nedotčenou krásu, zvažte návštěvu těchto skrytých evropských ostrovů.

Tipy pro cestovatele, jak tyto skryté klenoty najít a využít

Evropa je domovem spousty skrytých pláží, které nabízejí klid a zážitky mimo vyšlapané cesty. Cestovatelům, kteří chtějí uniknout davům turistů a objevit tyto skryté klenoty, přinášíme několik tipů, jak najít a co nejlépe využít skryté pláže v Evropě.

  1. Udělejte si průzkum – než se vydáte na cestu, věnujte nějaký čas průzkumu regionu, který plánujete navštívit. Vyhledejte si informace o skrytých plážích, odlehlých zátokách a méně známých pobřežních oblastech. Cestovatelské blogy, fóra a místní webové stránky mohou být cenným zdrojem informací o těchto skrytých klenotech.
  2. Vyhledejte místní znalosti – po příjezdu do cílové destinace se neváhejte zeptat místních obyvatel na jejich doporučení. Místní obyvatelé mají často zasvěcené informace o skrytých plážích, které nemusí být turistům dobře známé. Navazujte rozhovory s místními obyvateli, ptejte se na tipy v místních kavárnách nebo hledejte rady v turistických informačních centrech.
  3. Prozkoumejte neobvyklá místa – skryté pláže se často nacházejí v méně turistických oblastech. Místo toho, abyste se drželi oblíbených pobřežních měst, vydejte se do odlehlých oblastí nebo prozkoumejte méně známé ostrovy. Dosažení těchto míst může vyžadovat trochu více úsilí, ale odměna za to stojí.
  4. Půjčte si loď nebo kajak – půjčení člunu nebo kajaku může být skvělou volbou, pokud se chcete dostat na skryté pláže. Získáte tak možnost prozkoumat odlehlé pobřeží a nepřístupné pláže, na které se jinými prostředky nedostanete. Navíc vám umožní v klidu objevit několik skrytých pláží během jednoho dne.

Pamatujte, že cesta na skryté pláže je často stejně vzrušující jako samotný cíl. Přijměte pocit dobrodružství, ponořte se do krásy přírody a objevte skryté poklady, které evropské pobřeží nabízí.

Co vidětZajímavosti