Paleokastritsa – pláže, ubytování, zájezd

Evropa

Paleokastritsa je malebná vesnice na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu. Je proslulá svou úžasnou přírodou, křišťálově čistou tyrkysovou vodou a svěží zelenou krajinou. Vesnice je obklopena zelenými kopci a nachází se zde shluk malých písečných a oblázkových pláží, z nichž každá nabízí jedinečný výhled na Jónské moře.

Jednou z hlavních atrakcí Paleokastritsy je klášter Paleokastritsa ze 13. století, který se tyčí na kopci s výhledem na vesnici. Nabízí panoramatický výhled na pobřeží a sídlí v něm malé muzeum s náboženskými artefakty.

Kromě přírodních krás nabízí Paleokastritsa také řadu zařízení a vybavení pro turisty, včetně přímořských taveren, restaurací a barů. Je oblíbeným cílem jednodenních výletů a výletů lodí, které návštěvníkům umožňují prozkoumat okolní ostrovy a odlehlé pláže.

Paleokastritsa na Korfu

Paleokastritsa je oblíbená turistická destinace na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu (známého také jako Kerkyra), který je oblíbeným evropských ostrovem pro dovolené. Nachází se přibližně 25 km severozápadně od hlavního města Korfu. Paleokastritsa se rozkládá v malebné krajině obklopené zelenými kopci a křišťálově čistými tyrkysovými vodami Jónského moře.

Oblast je proslulá svými úžasnými přírodními krásami, které se vyznačují nedotčenými plážemi, skrytými zátokami a dramatickými útesy. Paleokastritsa je často považována za jedno z nejmalebnějších míst na ostrově, které láká návštěvníky hledající klid, odpočinek a dechberoucí výhledy.

Samotná vesnice Paleokastritsa je půvabná osada, kterou tvoří tradiční bíle omítnuté domy, taverny, kavárny a malé obchůdky. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností a přívětivostí. Vesnice si zachovává tradiční řecký ráz s úzkými křivolakými uličkami a pohodovou atmosférou.

Paleokastritsa, Korfu – dovolená

Paleokastritsa na Korfu není největší evropská metropole, ale je to krásná pobřežní vesnice na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu. Zde je několik tipů, jak strávit na Korfu dovolenou v Paleokastritse:

 • Prozkoumání pláží
 • Návštěva kláštera
 • Objevování podmořské fauny a flóry
 • Výlety lodí
 • Pěší turistika a procházky
 • Ochutnávka místní kuchyně
 • Návštěva muzea
 • Užívání si vodních sportů
 • Výhled na západ slunce
 • Celodenní výlet do města Korfu

Člověk nesmí během své dovolené zapomenout relaxovat, přijmout pohodovou atmosféru ostrova a nasávat přírodní krásy, které Paleokastritsa na Korfu nabízí.

Pláže a vodní aktivity jsou z největších lákadel turistů v Paleokastritě.

Korfu, Paleokastritsa – pláže

Paleokastritsa, která se nachází na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu, je proslulá svými nádhernými plážemi. Zde jsou některé z těch nejvýznamnějších:

 1. Agios Spiridon: Tato pláž je známá svou křišťálově čistou tyrkysovou vodou a jemným zlatým pískem. Nabízí klidnou atmosféru s úchvatným výhledem na okolní útesy a bujnou zeleň.
 2. Alipa: Alipa je malá oblázková pláž ukrytá v odlehlé zátoce. Je to skvělé místo pro šnorchlování a potápění, protože se pyšní živou podmořskou faunou a zajímavými skalními útvary.
 3. Hlavní pláž Paleokastritsa: Korfu říká, že je to největší a nejoblíbenější pláž v Paleokastritse. Je tvořena směsí písku a oblázků a je vybavena různými zařízeními, jako jsou lehátka, slunečníky a půjčovny vodních sportů. Pláž je obklopena restauracemi a kavárnami, takže je pro návštěvníky pohodlná.
 4. Porto Timoni: Porto Timoni nabízí dvě nádherné pláže, které od sebe odděluje úzký pruh pevniny. Dvojité pláže jsou tvořeny hladkými bílými oblázky a nabízejí mimořádný výhled na tyrkysové Jónské moře.
 5. Agios Georgios: Ačkoli se nachází mimo hlavní oblast Paleokastritsa, stojí Agios Georgios za zmínku díky svým přírodním krásám. Tato dlouhá písečná pláž s křišťálově čistou vodou a zlatavým pískem se táhne v délce přes dva kilometry a je ideální pro opalování, koupání nebo dlouhé procházky podél pobřeží.

Ať už dává člověk přednost písečným plážím nebo odlehlým zátokám, Paleokastritsa nabízí rozmanitou škálu nádherných pobřežních míst, která lze prozkoumat a užít si. Pláže Paleokastritsy na Korfu jsou ideální možností, kde strávit pohodovou dovolenou bez stresu a plnou odpočinku.

Klášter Paleokastritsa

Nachází se na západním pobřeží ostrova a je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších klášterů na celém Korfu.

Klášter Paleokastritsa byl založen ve 13. století, je zasvěcen Panně Marii a je významnou náboženskou a kulturní památkou ostrova. Často se mu říká „klášter Panny Marie Paleokastritsa“ nebo „klášter Panagia Paleokastritsa“.

Klášter se tyčí na kopci s výhledem na Jónské moře a nabízí úchvatný panoramatický výhled na azurové vody, členité pobřeží a okolní krajinu. Architektura kláštera je směsicí byzantských a benátských vlivů a představuje jedinečný a osobitý styl.

Uvnitř kláštera si návštěvníci mohou prohlédnout různé kaple, nádvoří a zahrady. Hlavní kostel zasvěcený Proměnění Páně se pyšní krásnými freskami a složitými ikonostasy. V klášteře se nachází malé muzeum, které vystavuje náboženské artefakty, ikony a historické dokumenty a umožňuje nahlédnout do jeho bohaté historie.

Jedním z vrcholů návštěvy kláštera Paleokastritsa je procházka po klikatých cestách, které vedou k různým kaplím a nejvyššímu bodu kláštera. Z tohoto vyhlídkového bodu se návštěvníci mohou kochat nádherným výhledem na okolní pobřeží a křišťálově čisté vody pod ním.

Klášter v Paleokastritse je směsicí několika architektonických vlivů.

Akvárium Paleokastritsa

Akvárium se nachází mezi dvěma krásnými písečnými plážemi, je obklopeno bujnou zelení a nabízí nádherný výhled na Jónské moře. Bylo založeno v roce 1994 a jeho cílem je představit rozmanitý mořský život v místních vodách a zvýšit povědomí o důležitosti ochrany mořského prostředí.

V akváriu Paleokastritsa se nachází řada druhů, včetně více než 70 nádrží s různými druhy ryb, mořských želv, chobotnic, úhořů, mořských koníků a mnoha dalších fascinujících tvorů. Návštěvníci mohou prozkoumat živý podmořský svět a seznámit se s různými mořskými ekosystémy, které se nacházejí v okolí Korfu.

Jednou z hlavních atrakcí akvária je velká nádrž, která kopíruje přirozené prostředí Středozemního moře. Nabízí širokou škálu pestrobarevných ryb a poskytuje návštěvníkům strhující zážitek. Zaměstnanci akvária jsou znalí a nadšení pro mořský život a vždy ochotně zodpoví otázky a poskytnou informace o vystavených druzích.

Kromě nádrží má akvárium Paleokastritsa také venkovní želví bazén, kde se rehabilitují zraněné nebo nemocné mořské želvy před vypuštěním zpět do volné přírody. Návštěvníci se tak mohou stát svědky pozoruhodné práce, která je vykonávána pro zachování a ochranu těchto majestátních tvorů.

Kuchyně na Koru

Kuchyně na Korfu, známém také jako Korfu, je ovlivněna řeckými a italskými chutěmi, stejně jako historií a kulturním dědictvím ostrova. Zde jsou některé klíčové prvky korfské kuchyně:

 1. Čerstvé mořské plody: V tradičních receptech se běžně používají místní ryby, jako jsou sardinky, parmice, mořský ďas a chobotnice.
 2. Olivový olej: Korfu je známé svým vysoce kvalitním olivovým olejem. Je to základní surovina používaná ve většině pokrmů, ať už při vaření, přípravě salátů nebo marinování ryb a zeleniny.
 3. Bylinky a koření: V kuchyni Korfu se hojně používají středomořské bylinky jako oregano, tymián, rozmarýn a bobkový list.
 4. Korfské pokrmy: Pastitsada, což je těstovinový pokrm s pikantní masovou omáčkou, Sofrito, pokrm z telecího masa s česnekem a omáčkou z bílého vína, a Bourdeto, dušená ryba připravovaná s rajčaty a červenou paprikou.
 5. Řecké mezze: Stejně jako v jiných částech Řecka i na Korfu si lze pochutnat na rozmanitých malých talířích zvaných mezze. Patří mezi ně například tzatziki (jogurtovo-okurkový dip), dolmades (plněné vinné listy), taramasalata (dip z rybích jiker) a řecké saláty.
 6. Sladkosti a dezerty: Korfu je známé svými sladkostmi. Mezi místní pochoutky patří mandolato (nugátový dezert s mandlemi a medem), pastel empanada (sladké smažené koláčky) a různé koláče a sušenky s ořechy.
 7. Místní nápoje: Kumquatový likér se vyrábí z malých, pikantních pomerančů pěstovaných na ostrově. Kromě toho se na Korfu vyrábí vlastní víno, často z místních odrůd hroznů, jako je Robola a Moschato.

Kuchyně ostrova Korfu nabízí kombinaci chutí, která odráží jeho jedinečnou kulturní směs evropských kuchyní, a proto ji musí ochutnat všichni milovníci jídla, kteří ostrov navštíví. Pro dovolenou v Paleokastritse na Korfu je ochutnávání místní kuchyně ideální aktivitou.

Bourdeto je jedno z tradičních jídel, které stojí za zkoušku.

Paleokastritsa ubytování

Paleokastritsa je oblíbená turistická destinace na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu. Je oblíbeným letoviskem a nabízí řadu možností ubytování v Paleokastritse, které vyhovují různým finančním možnostem a preferencím.

 1. Hotely: V Paleokastritse a jejím okolí se nachází několik hotelů, od cenově dostupných až po luxusní resorty. Tyto hotely nabízejí různé vybavení včetně bazénů, restaurací, barů a snadného přístupu k plážím.
 2. Apartmány a studia: Mnoho turistů dává při své návštěvě Paleokastritsy přednost ubytování v apartmánech nebo studiích s možností vlastního stravování. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny, které hledají prostorné ubytování s kuchyňským vybavením. Poskytují nezávislejší pobyt a mohou mít také balkon nebo terasu s nádherným výhledem na moře nebo krajinu.
 3. Vily a rekreační domy: V Paleokastritse je k dispozici řada vil a rekreačních domů k pronájmu. Ty poskytují luxusní a soukromou možnost ubytování, často s rozsáhlými zahradami, soukromými bazény a panoramatickým výhledem do okolí. Jsou ideální pro rodiny nebo větší skupiny, které hledají exkluzivnější a odlehlejší pobyt.
 4. Penziony a penziony se snídaní: Paleokastritsa nabízí různé penziony a penziony se snídaní pro ty, kteří hledají intimnější a osobnější zážitky. Tato menší ubytovací zařízení poskytují útulné a domácí prostředí, často s přátelskými hostiteli, kteří mohou nabídnout místní tipy a rady.

Paleokastritsa nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhoví každému rozpočtu a preferencím. Ať už člověk hledá levný hotel, luxusní letovisko, apartmán s vlastním stravováním nebo soukromou vilu, může najít vhodné ubytování v Paleokastritse a užít si pobyt v tomto krásném pobřežním městě.

Co vidětDovolenáPamátky