Unikátní ubytování – zážitkové hotely a ubytování v Evropě

Evropa

V dnešní době cestování se stále více cestovatelů obrací k hledání neobvyklých a nezapomenutelných zážitků během svých dovolených. Ubytování hraje klíčovou roli v tom, jak lidé prožívají a vnímají místa, kam cestují. Proto není divu, že se stále více lidí obrací k unikátním a zážitkovým hotelům a ubytováním jako součásti svých dovolených. Evropa, s bohatou historií a různorodými kulturami, nabízí širokou škálu takových ubytovacích možností.

Tento článek přináší tipy na některé z nejoriginálnějších a fascinujících hotelů a ubytování, které lze v Evropě najít. Je třeba se připravit na dobrodružství a objevování, protože tato místa přinesou nejen pohodlí, ale také nezapomenutelné zážitky. Jaké originální zážitkové hotely je možné v Evropě najít?

Icehotel, Švédsko

Icehotel se nachází v malém městě Jukkasjärvi, nedaleko arktického kruhu ve Švédsku. Tento unikátní hotel je známý tím, že je každý rok kompletně přestavován z přírodního materiálu – sněhu a ledu. Každý podzim přichází do Jukkasjärvi skupina umělců a architektů z celého světa, kteří společně vytvářejí originální ledové pokoje a sochy.

Icehotel nabízí hostům možnost ubytování v pokojích s postelemi z ledu, které jsou obalené teplými termálními spacáky. Každý pokoj je jedinečný, s vlastním uměleckým tématem a designem. Kromě ledových pokojů je možné v hotelu navštívit i ledový bar, kde jsou k ochutnávce drinky servírované ve sklenicích z ledu, a restauraci, která nabízí skvělou švédskou kuchyni.

Pro aktivní hosty nabízí Icehotel širokou škálu zimních aktivit, včetně zimních túr na sobech, jízdy na saních tažených psy a pozorování polární záře. Celý Icehotel je jako živá umělecká galerie z ledu a sněhu, což dává tomuto místu jedinečný charakter.

V Icehotelu ve Švédsku nabízí ubytování i mimo zimní měsíce, avšak v jiných pokojích než v těch ledových. Hotel provozuje také trvalou část s tradičními pokoji, které jsou k dispozici po celý rok. Tyto pokoje jsou vytvořeny z jiných materiálů a jsou vybaveny moderním nábytkem a vybavením pro komfort hostů v průběhu celého roku. Pokoje v ledové části Icehotelu jsou k dispozici v zimních měsících, obvykle od prosince do dubna.

Cappadocia Cave Suites, Turecko

Cappadocia Cave Suites je fascinujícím a nezapomenutelným ubytováním nacházejícím se v malebné oblasti Kapadokie, v centrálním Turecku. Toto místo je doslova ponořeno do historie a přírodní krásy, což dává hostům jedinečný zážitek. Co dělá Cappadocia Cave Suites tak výjimečnými, je skutečnost, že se nachází ve skále vytesaných jeskyních, které byly původně vybudovány jako obydlí v dobách starověkých křesťanských komunit.

Dnes jsou tyto jeskyně přeměněny na luxusní ubytování s veškerým moderním komfortem. Každá jeskyně je vkusně zařízena a zdobena tak, aby odrážela jedinečný charakter tohoto místa. Hosté zde mohou zažít spojení mezi minulostí a přítomností, když spí ve skále vytesaných pokojích, ale zároveň mají k dispozici moderní vybavení a pohodlí.

V Cappadocia Cave Suites je nádherný výhled na Kapadokii – tato regionální krajinová rezervace je proslulá svými zvláštními skalními útvary, které vytvořila sopečná činnost a eroze. Balónové lety jsou velmi oblíbenou aktivitou, která umožní vidět tuto nádhernou krajinu z ptačí perspektivy a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky.

Treehotel, Švédsko

Treehotel je jedinečným ubytováním nacházejícím se v lesích severního Švédska, poblíž malého města Harads. Toto místo představuje zcela nový způsob, jak prožívat kontakt s přírodou a lesním prostředím. Treehotel je mimořádný skutečností, že hosté zde nebydlí v tradičních budovách, ale v designových pokojích visících ve stromech. Každý pokoj v Treehotelu je jedinečným architektonickým dílem, které v sobě spojuje moderní design, umění a respekt k přírodě.

Mezi nejvýznačnější pokoje patří „Mirrorcube,“ což je skleněný krychlový pokoj obalený zrcadly, který se dokonale sblíží s okolním lesním prostředím, čímž vytváří iluzi neviditelnosti. Dalším pokojem je „Bird’s Nest“ (Hnízdo ptáka), což je útulný pokoj ve tvaru ptačího hnízda umístěný ve větvích stromu.

Okolní lesy jsou ideálním místem pro pěší túry, cyklistiku a pozorování divokého života, a to zejména v zimních měsících, kdy se můžete těšit na zimní sporty a pozorování polární záře. V centru ubytování je také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční švédskou kuchyni s místními surovinami.

Hradní ubytování v Malborku, Polsko

Některé části hradu Malbork byly přeměněny na stylové hotelové pokoje, což poskytuje hostům jedinečnou příležitost strávit noc přímo v této impozantní historické stavbě. Tato nabídka otevírá dveře do minulosti, kdy hosté mohou zažít atmosféru středověku a probudit se s výhledem na gotické nádvoří.

Probuzení v hradu Malbork znamená ponoření se do historie. Z okna hotelového pokoje mohou hosté sledovat, jak se postupně probouzí gotické nádvoří, což dodává jejich pobytu autentičnost a kouzlo minulých staletí.

Hradní ubytování v Malborku představuje nejen možnost noclehu, ale také cestu do historie. Tato zážitková nabídka zanechává nezapomenutelné dojmy a vzpomínky, které hosté budou s sebou nosit i po odchodu z tohoto impozantního místa.

The Witchery by the Castle, Skotsko

The Witchery by the Castle je neobyčejným a okouzlujícím hotelem, který se nachází přímo vedle hradu v srdci historického centra Edinburghu ve Skotsku. Tento hotel nese bohatou historii a atmosféru tajemství a romantiky. Co dělá The Witchery tak mimořádným, je jeho architektura a jedinečný design, který přenáší hosty zpět do doby dávno minulé.

Hotel The Witchery by the Castle se nachází v několika historických budovách, které byly pečlivě restaurovány tak, aby zachovaly svůj starobylý půvab. Každý pokoj v hotelu je jedinečným a luxusním úkrytem, který je zařízen v extravagantním gotickém nebo barokním stylu, s nádhernými šperky, brožemi a tapetami z doby minulé. Všechny pokoje jsou zařízeny v romantickém duchu, což vytváří atmosféru tajemství a dekadence.

Kromě nádherných pokojů nabízí The Witchery také skvělou kulinářskou zkušenost. Restaurace The Witchery je proslulá svými tradičními skotskými pokrmy, které jsou připraveny s vášní a péčí. Hosté mohou ochutnat skvělé ryby, hovězí maso a další speciality, a to v romantickém prostředí s hojným použitím svíček a krbů.

Mezi unikátní ubytování lze jistě zařadit také Hotel Schiefes Haus Ulm, který je nejkřivějším domem v Ulmu. Severní strana domu stála na pevných štěrkových základech. Na jižní straně je nosné podloží podstatně hlubší. Proto se budova propadla do své nakloněné polohy.