Kuba – Baracoa, Maguana – co vidět, dovolená

Amerika

Playa Maguana je jednou z nejkrásnějších pláží na Kubě s jemným bílým pískem a azurově modrou vodou. Je ideálním místem pro koupání a relaxaci. Co dalšího tu lze vidět?

Kouzelný ostrov Kuba, ležící v teplých vodách Karibiku, je místem, kde se zastavil čas. S pastelovými budovami a auty z 50. let minulého století je Kuba místem jako žádné jiné.

Na Kubě je toho k vidění spoustu. Jednou z výjimečných oblastí je Baracoa, a Maguana. Co tady lze vidět a podniknout? Na co pamatovat na Kubě?

Baracoa

Baracoa je malebné přímořské město na východě Kuby. Je to jedno z nejstarších španělských osídlení na Kubě a vůbec v Americe, založené v roce 1511.

Díky své izolované poloze bylo mnoho let relativně odříznuté od zbytku země, až do roku 1960, kdy byla postavena horská silnice La Farola.

Baracoa je obklopena nádhernou přírodou. Z jedné strany ji obepíná Atlantský oceán, z druhé pak majestátní horské řetězy, pokryté bujným tropickým lesem.

To činí Baracoa skvělým místem pro turisty hledající kombinaci kultury, historie a outdoorových aktivit.

Město je proslulé svými čokoládovými dílnami, díky blízkosti plantáží kakaovníků. Stejně tak je známé svou kuchyní, která je odlišná od zbytku Kuby.

Mezi hlavní atrakce patří pevnost Castillo de Seboruco, která dnes slouží jako hotel, Plaza Independencia s katedrálou Nuestra Señora de la Asunción, kde se nachází kříž pocházející z doby Kryštofa Kolumba, nebo archeologické muzeum La Cueva Del Paraiso s domorodými artefakty.

Maguana

Maguana je oblast na Kubě, která se nachází poblíž Baracoa na východním konci ostrova. Oblast je nejlépe známá pro svou nádhernou pláž Playa Maguana.

Playa Maguana je jedním z nejkrásnějších a nejklidnějších plážových míst na Kubě, a to díky svému bílému písku, křišťálově čisté vodě a korálovým útesům.

Oblast kolem pláže je poměrně izolovaná a má přírodní, nedotčený charakter s minimem komerčních aktivit.

Často je označována jako skrytý klenot Kuby, protože není tak známá ani přeplněná jako jiné karibské pláže.

Oblast je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, chtějí se vyhnout turistickým davům a touží po objevování přírodní krajobrazů Kuby.

Poblíž Playa Maguana, v blízkosti města Baracoa, se nacházejí různé přírodní atrakce, jako jsou národní park Alejandro de Humboldt, známý svou biologickou rozmanitostí a možností trekkingu, či řeka Toa, kde si lze vychutnat koupání nebo jízdu na kajaku.

Maguana očima cestovatelů

Další tři dny jsme strávili v zapomenutém ráji, ve vesnici Maguana. Naše dny začínaly skvělou snídaní v case particular, poté následovalo několik hodin na pláži, oběd a drinky, koupaní a poté večeře v case.

Prošli jsme si také okolí pláže, kde jsme rozbíjeli sesbírané kokosy, ochutnávali planá manga a povídali si s místními. Potkávali jsme tam také spoustu zvířat – kozy, slepice, prasata, a také voly, kteří se na venkově používají jako tažná síla.

Byli jsme moc rádi, že tam bylo víc prasat a méně turistů. Také jsme nacházeli naprosto neuvěřitelné mušle, které jsme se nakonec rozhodli nesnažit propašovat zpět do ČR, ale bylo to velké lákadlo. Byl to opravdový ráj. 

Jestliže nejste na sluníčko příliš zvyklí, nebo se hned spálíte, tak si na Kubě na to rozhodně dejte pozor. Sluníčko vás neopálí, ale rovnou ogriluje. Doporučuji nezapomenout opalovací krém s vysokým faktorem, panthenol a kvalitní sluneční brýle.

Kuba – co vidět?

Kuba je země s bohatou historií, živou kulturou a nádhernou přírodou. Níže je uveden seznam nejnavštěvovanějších míst na Kubě.

Havana

Havanské staré město je na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné historických památek, jako je pevnost Castillo de la Real Fuerza, městské náměstí Plaza de la Catedral a muzeum Museo de la Revolución.

Varadero

Jedna z nejznámějších pláží na Kubě, Varadero nabízí 20 km jemného bílého písku a azurově modrého moře.

Trinidad

Trinidad je koloniální město zapsané na seznamu UNESCO, které je známé svými malebnými kobkovými ulicemi, barevnými budovami a živými trhy.

Viñales

Tato oblast je proslulá svými unikátními vápencovými skalními útvary zvanými mogotes a tabákovými plantážemi, kde se pěstuje tabák pro slavné kubánské doutníky.

Cienfuegos

Toto město na jihu země je známé svou impresivní architekturou v neoklasicistním stylu a je také na seznamu světového dědictví UNESCO.

Playa Girón

Místo proslulé invazí v zátoce sviní v roce 1961. Nyní je to populární destinace pro potápění a šnorchlování.

Santa Clara

Toto město je úzce spjato s Che Guevarou a kubánskou revolucí. Naleznete zde jeho mauzoleum a muzeum věnované jeho životu.

Cayo Coco

Tato nádherná ostrovní oblast je známá svými nádhernými plážemi a mořským životem, včetně barevných korálových útesů a různorodých druhů tropických ryb.

Co vidětDovolená