Michigan – co vidět, zajímavosti

Amerika

Michigan není jen další americký stát. Je to destinace plná překvapení, která nabízí pro každého něco. Co lze vidět ve státě Michigan?

Kdo jede do USA, tak primárně navštíví destinace jako New York, Washington, Floridu či zavítá na proslulé (i prosluněné) Západní pobřeží.

Ovšem jsou i další státy, které stojí za to vidět. Jedním z nich je Michigan.

O státě Michigan

Michigan je stát na severovýchodě USA. Je to jediný stát v zemi, který se skládá ze dvou poloostrovů. Jeho jméno pochází z Ojibwe slova „mishigamaa“, což znamená „velké vody“. Při pohledu na mapu je snadné pochopit proč.

Stát je obklopen čtyřmi z pěti Velkých jezer. Jezerem Michigansko-Huronským, Jezerem Superior, Huron a Erie. Stát má největší pobřežní čáru jakéhokoli státu bez mořského pobřeží, což z něj činí ráj pro milovníky vody.

Hlavním městem Michiganu je Lansing, i když největším a nejznámějším městem je Detroit.

Michigan má populaci přibližně 10 milionů lidí, což z něj činí desátý nejlidnatější stát v USA.

Michigan je domovem několika profesionálních sportovních týmů, včetně Detroit Tigers (MLB), Detroit Lions (NFL), Detroit Red Wings (NHL) a Detroit Pistons (NBA).

Proč navštívit Michigan?

Michigan, známý také jako Velký jezerní stát, má mnoho atraktivit, které lákají návštěvníky z celého světa.

Při plánování návštěvy Michiganu je třeba začít s jeho největšími a nejznámějšími městy: Detroit a Grand Rapids.

Detroit, známý také jako Motor City, je kolébkou amerického automobilového průmyslu s proslulými automobilovými giganty jako General Motors, Ford a Chrysler.

Detroit je také domovem bohaté hudební historie, jež zahrnuje Motown Records a ikony, jako jsou Stevie Wonder a Diana Ross.

Grand Rapids je pro svou vynikající scénu řemeslných piv známý jako „Beer City USA“. Toto město je také domovem ArtPrize, jednoho z největších veřejných uměleckých soutěží na světě.

Michigan je jediný stát v USA, který se dotýká čtyř z pěti Velkých jezer, a tak nabízí nespočet možností k vodním aktivitám, ať už jde o plavání, rybaření, plachtění nebo jen o piknik na břehu jezera.

Venkovské oblasti Michiganu jsou stejně fascinující jako jeho města. Horní poloostrov je známý svou drsnou divokou přírodou, včetně Pictured Rocks National Lakeshore – oblasti, kde voda a vítr vytvořily bizarní a nádherné skalní útvary na pobřeží jezera Superior.

Dolní poloostrov je domovem několika vinařských oblastí, které vyrábí některá z nejlepších amerických vín.

Michigan – zajímavosti

Stát Michigan je obklopen tzv. big lakes a právě Huronským a Michiganským jezerem je rozdělen tento stát na dvě části. Místní obyvatelé horní části přezdívají Upper Peninsula (U.P.) a té dolní Upper Michigan.

Obě části spojuje most Mackinac Bridge, který byl otevřen roku 1957 a je to 16. nejdelší most na světě. Daný most je opravdu krásný a pokud byste zde náhodou byli na začátku září, tak se vždy jednou do roka koná akce cross the bridge.

Na akci se sjede tak půlka Michiganu, přibližně okolo 100 000 lidí, a v sedm ráno se otevře brána a je možné přejít most pěšky. Trochu monstrózní akce, na kterou Vás sváží školní žluté autobusy. Daný most se nachází mezi dvěma městy Mackinaw City a St. Ignacem.

St. Ignace

Jde o opravdu malé turistické městečko, kde to přes léto celkem žije. Zvláště pak o víkendech sem jezdí celkem dost turistů, jelikož skoro každý víkend se v Ignáci koná nějaká akce jako car show, truck show, traktor show atd.

V praxi to znamená, že se do městečka sjedou milovníci příslušného stroje, i se svými miláčky, stojí všude na ulici a většinou se koná i slavnostní průvod.

Američané si vytáhnou svoje skládací židličky, nachystají občerstvení, obsadí chodníky a pozorují průvod. Jinak městečko je opravdu malé, a pokud chcete se podívat za jeho obzory, musíte mít auto či si najít kamaráda s autem. V okolí je pár hezkých míst, které stojí za navštívení.

Casle Rock

Pokud máte rádi výhledy jako já, tak Casle Rock je ideální místo. Zaplatíte pár dolarů, vystoupáte po kamenných schodech nahoru na skálu a nabízí se krásný výhled na Huronské jezero a nekonečné lesy, kterými je pokryta většina tohoto státu.

Mackinac Island

Mackinac Island je prý jeden z největších lákadel celého Michiganu, sama jsem se tam byla podívat 2krát a opravdu to stálo za to. Na ostrov se dostanete pouze lodí – ferry, která jezdí buď ze St. Ignace či z Mackinaw City.

Na ostrově nejezdí auta, přepravujete se tam buď pešky, na kolech nebo díky koňskému povozu, což je jedna z největších atrakcí. Dále tam máte krásné domy, jeden z nich je tam dokonce pro guvernéra Michiganu a bydlí tam samí boháči.

Pokud byste měli zájem, tak tam také můžete zůstat přes noc v některém z hotelů, prý to tam v noci opravdu žije.

Tahquamenon Falls  

Jet se podívat na tyto vodopády, je hezký jednodenní výlet. Jsou tam dva vodopády a to horní a dolní. Je možné jít z toho dolního pěšky na ten horní a pak zase pěšky zpět nebo přejet z místa na místo autem.

Na dolních si můžete půjčit lodičku za pár dolarů a jet se podívat na malý ostrov a vidět vodopády z jiného pohledu. U horních vodopádů je příjemná restaurace, kde mají výborné borůvkové a třešňové pivo z domácího pivovaru.

Aktivity v Michiganu

Je dobré mít auto. Můžete si zajet na krásné pláže. Navštívit spoustu národních parků, ale pozor na medvědy, prý na ně tam někdy můžete narazit.

Pokud jste milovníky frisbee, tak si přijdete na své. Určitě si ho vezměte do jednoho z mnoha parků, jelikož jsou zde speciální dráhy a trasy pro daný sport.

Další z mých oblíbených aktivit je si sednout na bar a dát si nějaký drink. Ty jsou tam mimochodem moc dobré. Oblíbená jsou piva, různé míchané drinky a panáky, které jsou mnohem silnější než u nás.

Zde se v barech inventury nedělají a barmani koktejly míchají tak od oka a na alkoholu rozhodně nešetří. A pokud byste chtěli ochutnat něco speciálního, dejte si skořicovou whiski fire-wall. A s drinkem v ruce si pokecejte s dalšími spolubarovníky, s barmanem/barmankou a nebo s holkami z Česka, jako jsme byly my.

Pokud byste chtěli ochutnat něco místního, tak si dejte yooper pasty. Je to taková kapsa z těsta plněná masem a zelinou.

Co vidětZajímavosti