Washington D.C. – co vidět, proč navštívit

Amerika

Navštívit Washington D.C. znamená ponořit se do hloubi americké historie a kultury. Washington nabízí něco pro každého. Jaký je život v srdci Ameriky?

Washington D.C., někdy jen nazývaný D.C. (District of Columbia), je hlavní město Spojených států amerických, které bylo pojmenováno na počest George Washingtona, prvního prezidenta USA.

Byl založen v roce 1791 a od té doby je středobodem americké politiky a domovem mnoha význačných památek. Co lze vidět ve Washingtonu?

Proč navštívit Washington?

Návštěva Washingtonu D.C. je skvělou příležitostí prozkoumat srdce americké politiky a kultury. Zde je několik důvodů, proč by měl člověk toto fascinující město navštívit:

  1. Historie: Ve Washingtonu je patrná všudypřítomnost americké historie. Od Bílého domu a Kapitolu po Lincolnův památník a Arlingtonský národní hřbitov, každý kout města je plný historických příběhů a událostí, které formovaly národ.
  2. Památníky a monumenty: Washington D.C. je domovem několika působivých památníků a monumentů, včetně Washingtonova monumentu, Jeffersonova památníku, památníku druhé světové války a památníku Vietnamu.
  3. Muzea: Washington je domovem některých z nejlepších muzeí na světě, včetně Smithsonovy instituce, National Gallery of Art a National Museum of African American History and Culture. Mnoho z nich je zdarma.
  4. Politika: Jako hlavní město USA je Washington D.C. centrem americké politiky. S trochou štěstí může být člověk svědky debaty v Kongresu, nebo se setkat s politiky na Capitol Hill.
  5. Zelené parky: Navzdory svému městskému vzhledu je Washington D.C. domovem několika krásných parků a zahrad, včetně National Mall, Rock Creek Park a United States Botanic Garden.
  6. Kultura: Washington je také kulturním centrem s mnoha divadly, uměleckými galeriemi a hudebními scénami, včetně John F. Kennedy Center for the Performing Arts.
  7. Jedinečné čtvrti: Washington D.C. má také mnoho jedinečných čtvrtí k prozkoumání, jako je historický Georgetown, moderní Dupont Circle nebo kosmopolitní Penn Quarter.

Návštěva Washingtonu D.C. nabízí jedinečnou kombinaci vzdělání a zábavy, která nikoho nezklame.

Washington D.C. – památky

Jedním z nejpozoruhodnějších míst ve Washingtonu je Bílý dům, oficiální rezidence a pracovní místo prezidenta USA. Tento barokní architektonický skvost, který navrhl irský architekt James Hoban, láká turisty z celého světa.

Nedaleko Bílého domu je Kapitol, domov Kongresu USA, který je také významnou turistickou atrakcí. Jeho kopule se tyčí nad městem a odráží americký duch demokracie.

V jeho blízkosti lze navštívit památníky, které vyzdvihují významné osobnosti americké historie, jako jsou Abraham Lincoln a Martin Luther King jr.

Hlavní město je také domovem mnoha muzeí a kulturních institucí. Mezi ně patří Smithsonova instituce – soubor národních muzeí, které pokrývají širokou škálu témat, od přírodní historie po vesmírné lety.

Památníky na National Mall jsou domovem několika ikonických amerických památníků a pomníků, včetně Washingtonova monumentu, Lincolnova památníku a památníku druhé světové války.

Známý je rovněž Arlingtonský národní hřbitov, na kterém jsou pohřbeni vojáci z různých válek, včetně neznámých vojáků.

Kdo by si chtěl trochu odpočinout od ruchu velkoměsta, může navštívit National Zoo. Domov pro více než 2 000 zvířat, včetně pandy velké.

2 dny ve Washingtonu D.C.

První den v DC jsme pojaly velmi turisticky a prošly si hlavní pamětihodnosti města. Prohlídku města jsme začaly u sochy Lincolna, vodní plochy Reflecting pool, obelisku Washington Monument a nakonec jsme došly k Bílému domu.

Všechny tyto nejznámější památky se nacházejí v oblasti s názvem National Mall. V blízkosti centra se nachází mnoho muzeí, které jsou zdarma – například Muzeum letectví a kosmonautiky.

Také je zde možnost navštívit ZOO, kde jsou k vidění pandy a ani sem se vstupné neplatí. My jsme muzea vynechaly a vyrazily do mé oblíbené washingtonské čtvrti Georgetown, která je dle mého názoru ještě zajímavější než samotné centrum.

V Georgetown jsme nemohly vynechat Georgetown Cupcake, kde se prodávají ty nejlepší cupcaky.

Druhý den ve Washingtonu jsme obešly další památky a místa, které jsme den předtím nestačily projít jako třeba čínskou čtvrť. Zbylo nám i trochu času, takže jsme vyrazily do obchodního domu Macy’s a dalších amerických obchodů.