Kyoto, aneb hon za pravou gejšou

Asie

Kyoto je údajně nejkrásnější město v Japonsku. Je pravda, že zde doslova na každém rohu leží nějaká památka, která stojí za navštívení a celé město má i osobitou atmosféru. Je však nutno říci, že davy turistů mohou být v Kyotu tak velké, že turisté po pár hlavních dominantách začnou vyhledávat spíše místa ne tolik známá, hlavně aby se vyhnuli davům.

V Kyotu lze za pouhé dva dny 2 dny navštívit různé chrámy, bambusový les, opičí park, vidět 1001 soch budhů nebo čtyři pravé gejši.

Fushimi inari-taisha

Asi nejznámnější fotky z Kyota pocházejí právě odtud, červené brány torie jsou pro celé Japonsko typické. Toto místo je ojedinělé tím, že je tu těchto červených bran stovky, a jsou z nich vytvořené stezky vedoucí k vrcholu kopce Inari. Tyto brány a okolní svatyně tu stojí již více než 1 300 let.

Tisíc budhů

Po vstupu do chrámu Sanjusangen-jo si lze prohlížet 1 000 zlatých soch budhů, 1 velkou sochu uprostřed, 28 soch ochránců vesmíru a 2 chrámové ochránce, bohy hromu a větru. Toto místo má svoji magicku atmosféru. Zpravidla se tam nenachází moc lidí a velká hala plná starobylých soch působí velmi tajemně.

Pravé gejši ve čtvrti Gion

Večer chodí pravé gejši do práce coby profesionální společnice právě ve čtvrti města zvané Gion. Zahlédnout pravou gejšu však není jen tak. Spousta turistek se za ně převlíká.

Pravá gejša se pozná tak, že je celá nalíčená na bílo, všechny jsou stejné, mají masivní ozdoby ve vlasech a nikde se nezdržují. Zpravidla mají hodně na spěch.

Kopec Arashiama

Každý návštěvník Kyota by měl zavítat i do části města Arashiama s volně pobíhajícími opičkami a bambusovým lesem. Dostat se až k opičkám znamená vyšlápnout na kopec nad město, což ve 30 °C není jen tak.

Opičky běhají všude kolem, po cestě turisté dostanou od místních pár rad jak se chovat, aby je opice nenapadly. Na kopci jich poskakují desítky. Není radno se k nim však přibližovat příliš. Některé opice jsou vzteklé.

Po cestě k bambusovému lesu lze potkat místní mladíky táhnoucí rykši a také vidět další pravé gejši, které pravděpodobně jedou buď na výlet, nebo na focení a nebo pracovně doprovázejí své klienty.

Zlatý pavilon Kinkakuji

Doslova zlatý hřeb návštěvy Kyota. Zlatý pavilon Kinkakuji je pokrytý tenkými pláty čistého zlata a je opravdu krásný, hlavně jak se odráží v jezírku před ním. Pavilon obklopují rozlehlé zahrady v japonském stylu. Na místě se lze občerstvit zeleným matcha čajem v porcelánu a dortíkem s plátkem pravého zlata.